Engelli öğrenciler için bir araya geldiler

Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği’nin yardım programı düzenlendi. ‘Eğitim Her Engeli Aşar’ temasıyla düzenlenen programa yoğun bir katılım sağlanırken programdan elde edilen gelir okulun ihtiyaçları için harcanacak.

Engelli öğrenciler için bir araya geldiler
ÇerkezköyBakış - Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi’nin ihtiyaçlarını karşılamak için yardım programı düzenlendi.
KATILIM YOĞUN OLDU
Güneşler Otel’de önceki akşam saat 19.30’da Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla düzenlenen programa Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı hayırsever Müjgan Karagöz, AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, Çerkezköy Eski Kaymakamı A.Akın Varıcıer’in eşi Meryem Varıcıer, Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, öğrenci velileri ile çok sayıda davetli katıldı.
“94 ÖĞRENMİZE EĞİTİM VERİYORUZ’’
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Rızvan Öztürk, yardım kampanyasına katılarak destekte bulunan herkese teşekkür ederek “Okulumuzda 3 kademede 94 öğrencimize 25 öğretmen arkadaşımızla eğitim veriyoruz. Amacımız engelli çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak onların topluma yararlı birer birey olarak yetişmesini sağlamaktır.” Dedi.
MESLEK BÖLÜMÜMÜZ EĞİTİM-ÖĞRETİME AÇILDI
Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi’nde ilk iki kademe dışında, meslek bölümünün de eğitim-öğretime açıldığını söyleyen Okul Müdürü Öztürk “Okulumuzun meslek bölümünün eğitim-öğretime açılmasıyla devlet tarafından alacağımız yardımlar da artacak. Engelli çocuklarımıza mobilya, dekorasyon, giyim, moda, tasarım, el işleri gibi bölümler açtık. Öğrencilerimizin okumuzda meslek sahibi olarak Çerkezköy’de rahat iş imkanı bulmalarını sağlamaya çalışıyoruz’’  ifadelerine yer verdi.KARAGÖZ HERKESİ OKULA DAVET ETTİ
Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Müjgan Karagöz, bazı engelli ailelerini henüz okuldan haberleri olmadığını söyleyerek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kendimizi yalnız hissettiğimiz zamanlar oldu. Çok eksiğimiz vardı, ancak bu gecede biletlerini alıp bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese özellikle eski kaymakamımızın eşi Meryem Varıcıer’e çok teşekkür ediyorum. Sizler de bu okulun yapı taşı oldunuz.  Sizleri okulumuzu görmeniz engelli öğrencilerimizin yüzündeki mutluluğa şahit olmaya davet ediyorum.” Müjgan Karagöz konuşmasını tamamlamasının ardından okula katkılarından ötürü Çerkezköy Eski Kaymakamı A.Akın Varıcıer’in eşi Meryem Varıcıer’e çiçek takdim etti. Meryem Vacırıer, çiçek için teşekkür ederek okula katkılarının süreceğini belirtti. 
MÜZİK EŞLİĞİNDE EĞLENDİLER
Konuşmaların ardından davetliler müzik eşliğinde eğlendiler. Programın ardından Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Müjgan Karagöz ile Okul Aile Birliği Yönetimi misafirlerini tek tek uğurladı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510