Engelli öğrencilere film jesti

Çerkezköy Özel Eğitim Merkezi öğrencilerine Çerkezköy Cinemy Salonu’nda tüm dünyada izlenme rekorları kıran ‘Şirinler’ adlı filmi izletti.

Engelli öğrencilere film jesti
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Cinemy tarafından Özel Eğitim Merkezi’nin 50 öğrencisine ücretsiz sinema keyfi yaşatıldı.
ÖĞRENCİLERİN MUTLULUĞU GÖZLERİNDEN OKUNDU
Çerkezköy’de faaliyet gösteren Özel Eğitim Merkezi ile Cinemy’ın ortaklaşa düzenlediği etkinlik kapsamında, Özel Eğitim Merkezi’nden yaklaşık 50 öğrenci ücretsiz sinema izleme fırsatı yakaladı. Sinemada, dünyada izlenme rekorları kıran ‘Şirinler’ adlı filmi izleyen öğrenciler, film boyunca keyifli anlar yaşarken, çocukların heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okundu. Öğretmenleri gözetiminde sinema salonuna gelen öğrenciler, ilk olarak izlemek istedikleri filme karar verdiler, ardından da filmin başlaması ile birlikte dikkatli bir şekilde ekrana odaklandılar.
FİLM BOYUNCA KEYİFLİ ANLAR YAŞADILAR
Bu tip sosyal etkinliklerin çocuklar için çok yararlı olduğunu belirten Çerkezköy Özel Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Gonca Katuç, “Çocuklarımız her ne kadar merkezde birçok faaliyette bulunsa da sinemanın değişiklik olacağını düşündük. Cinemy’dan da böyle bir teklif gelince biz de kabul ettik. Öğrencilerimiz bu sayede, film boyunca keyifli anlar yaşadı. Moral ve motivasyonları açısından da yararlı bir etkinlik oldu. Çocuklarımız için bizlere böyle güzel bir etkinlik teklifinde bulunan Cinemy yetkililerine de çok teşekkür ediyoruz” dedi.
banner287
‘’BİZLER DE MUTLU OLDUK’’
Cinemy yetkilileri ise, Engelli öğrencilerin bu tip sosyal aktivite içinde olmaları ve bir nebze de olsa eğlenmeleri için böyle bir öneride bulunduklarını ifade ederek, “Engelli çocuklarımızın böyle yerlere gelerek keyifli vakit geçirmelerini her zaman istiyorduk. Bu yüzden böyle bir teklif götürdük. Çocuklarımız da buraya gelerek bizleri çok mutlu etti. Bu konuda bizim de bir katkımızın olması bizim için büyük mutluluk. Bundan sonra da bu tip etkinliklere katkı sağlamaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306