Engellilere hak ettiği saygısı göstermeliyiz

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Engelliler Haftası dolayısıyla açıklama yaparak, "Engellilere hak ettiği saygısı göstermeliyiz" dedi.

Engellilere hak ettiği saygısı göstermeliyiz
ÇerkezköyBakış - 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, biyolojik engellerin kişilerin kaliteli bir hayat sürmesinde engel arz etmediğini belirterek, “'Bu bilinçle Çerkezköy'de ikamet eden engelli vatandaşlarımız için yaptırdığımız Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Engelliler Yaşam Evi'nin açılışını gerçekleştireceğimiz bu haftada, Engelliler Haftası'nı en güzel bir şekilde kutluyoruz. '' dedi.
“YARADILANI SEVMELİYİZ YARADANDAN ÖTÜRÜ’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, herkesin birer engelli adayı olduğunu ifade ederek, “Engelli vatandaşlara hak ettikleri saygıyı göstermek herkesin sosyal sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımıza her türlü konuda yardımcı olmamız gerekiyor. Herkesin kaliteli bir hayat sürmeye hakkı vardır. Allah katında her insan fiziki olarak eşittir. Bu nedenle de herkes eşit haklara sahiptir. Kimse bir diğer kişiden üstün değildir. Bundan dolayıdır ki engelsiz veya engelli her ne şekilde olursa olsun kalbinde Mevlana Celaleddin Rumi'nin dediği gibi 'Yaradılanı sev Yaradan’dan ötürü' anlayışına sahip olanların ilk görevi karşısındakilere saygı duymasıdır'' şeklinde konuştu.
“EN BÜYÜK MUTLULUĞUMUZ ENGELLİ BİNASIDIR’’
banner287
‘Saygı duydukça, dertlere ortak olmayı da öğreniriz’ diyen Başkan Ertem şunları söyledi: “Saygı duydukça, karşımızdakileri dinlemeyi öğreniriz. Dinledikçe sıkıntılarını paylaşırız. Paylaştıkça üretiriz,  çözüm buluruz ve tüm bunların neticesinde de hayatı paylaşırız. İnsan olarak da en asli vazifelerimizden biri, birbirlerimizin dertlerini paylaşarak birlikte çözüm bulmaktır. Bizler de Çerkezköy Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırabilmek ve dertlerini paylaşarak çözüm bulmak amacıyla çeşitli noktalara engelli rampaları ve görme engelliler için sarı iz bandı yaptık. Fakat, tüm bunlara ek olarak en büyük mutluluklarımızdan biri, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Engelliler Yaşam Evi'ni ilçemize kazandırmak oldu. Başta engelli kardeşlerimiz, çocuklarımız olmak üzere herkesin sevgi ve mutluluk dolu bir Engelliler Haftası geçirmesini temenni ediyorum''   Haber: Emrah ÇOĞALAN


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
yönetici
yönetici - 6 yıl Önce

ali bey e bir sorum var:seçimlerde partisi tarafından aday gösterilmeyen belediye başkanı siyasi engelli sayılır mı?çok güleceğiz çoooookkkkkkk....

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510