Engellileri evlerinde ziyaret ettiler

AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi, engellileri evlerinde ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, engellilerin yaşam kalitesine büyük önem verdiklerini söyleyerek “Ülke genelinde yaklaşık 400 bin vatandaşımıza devletimiz engelli maaşı ödüyor. Bunun yanında yaklaşık 400 bin engelli ailesine de evde bakım ücreti ödeniyor. Bunlar devletimizin engellilere verdiği önemi göstermektedir.” dedi.

Engellileri evlerinde ziyaret ettiler
ÇerkezköyBakış - İstasyon Mahallesi, Fevzi Paşa Mahallesi, Gazi Osman Paşa Mahallesi,  Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Bağlık Mahallesi ve Kızılpınar’da ikamet eden engellileri ziyaret eden AK Parti İlçe Yönetimi, engellilerin sıkıntılarını dinlediler.
“ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN”
Geçtiğimiz akşam saat 17.30’da İstasyon Mahallesi Çaylak sokakta bulunan zihinsel engelli Hülya Güven ile ziyaretlerine başlayan Ak Parti heyetinde, İlçe başkanı Alaettin Demirbağ, İlçe Halkla İlişkiler Başkanı Mustafa Seçkin, İlçe İletişim Medya Başkanı Nuray Sivri, İlçe Sosyal İşler Birim Başkan Yardımcısı Berna Eşsiz ile İlçe Seçim İşleri Başkanı Süleyman Bahçekapılı yer aldı. Devlet tarafından engellilere yardım edildiğini belirten Hülya Güven’in annesi Ayşe Güven, “Kızım Mavi Yunus Rehabilitasyon merkezinde eğitim görüyor. Belediyeye ait engelli aracı gelip kızımı alıyor akşam da eve bırakıyor. Allah devletimize milletimize zeval vermesin.” Şeklinde konuştu.“2002 ÖNCESİ ENGELLİLER GİZLENİYORDU”
banner287
Sonrasında AK Partililer Ali Tansu, Sevgi Yılmaz, Hanım İzaslan, Mürüvet Uslu, Şermin Üresin, Nursena Kuru, Ferhat Aslan, Ferize Nalbant, Nurcan Doğan ve Meral Dağaşan’ı ziyaret ettiler. Engellilerin hükümetin olumlu politikalarıyla kendilerine olan güveninin arttığını belirten Alaettin Demirbağ, “2002 öncesi engelliler gizlenecek yer arıyorlardı.  Biz onların sosyal ortamda kendilerini rahatça ifade edebilmelerini, becerilerini geliştirebilecekleri alanlar oluşturuyoruz. Devlet vatandaşlarını engelsiz şekilde yaşatmayı planlıyor. İnşallah engelliler için daha güzel projeler olacak. “ şeklinde konuştu.“ENGELİLERE KATKILAR SÜRÜYOR’’
Devletin engellileri ve engelli ailelerini her fırsatta koruduğunu ve haklarını verdiğini belirten Demirbağ “Yaklaşık 400 bin engelli vatandaşımıza engelli maaşı, 400 bin aileye de evde bakım ücreti ödeniyor. Halkımızın da desteğiyle daha çok engelli vatandaşımıza ulaşarak bu haklardan yararlanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. AK Parti insan için devlet politikasıyla hareket ediyor.” İfadelerini kullandı.
“BELEDİYE DE KATKILARINI SÜRDÜRÜYOR’’
Çerkezköy Belediyesi’nin de engelli vatandaşlara duyduğu hassasiyeti belirten Demirbağ sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Çerkezköy Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan engelliler evi, alınan yeni toplu taşıma araçları hepsi engelli vatandaşların rahatı, refahı için. Bunlar büyük atılımlardır.”  Ziyaret edilen ailelere çeşitli hediyelerin de verilmesiyle ziyaret sona erdi.  
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306