Erbakan: Onun yolunda yürüme kararlılığımızı sürdürüyoruz

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Hayatı boyunca peygamberin yolunu kendine yol edinen Erbakan hocamızın vefatının üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen hala ilk günkü heyecanla, aşk ve özlemle onun yolunda yürüme kararlılığımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Erbakan: Onun yolunda yürüme kararlılığımızı sürdürüyoruz

Çerkezköy Bakış - Eski başbakanlardan milli görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Erbakan Vakfı Çerkezköy Temsilciliğinin açılış töreninin ardından Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde konferans verdi. Konferansa Erbakan Vakfı Çerkezköy İlçe Temsilcisi Metin Yaşar, Kapaklı İlçe Temsilcisi Faruk Öztürk ile vakfı yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TRAKYA’DA 1 ADIM, ANADOLU’DA 10 ADIM

Aylardır süren yoğun çalışma sonucu önemli bir mesafe alındığını belirten Erbakan, “Trakya'da bir adım atmak demek, Anadolu'da on adım atmaya bedeldir. Bu nedenle bu çalışmaların gerçekleştirilmesi, sancağımızın Çerkezköy'e dikilmesi bizler için son derece önemlidir. Sizler ne yiğit, ne hasbi, ne dirayetli dava erlerisiniz ki şu son 20 yılda üzerinizde kaç tane silindir geçmesine rağmen hala dimdik ayakta duruyor, hala şanlı sancağı taşımaya devam ediyorsunuz. Üzerimizden 28 Şubat silindiri geçti, sizler yıkılmadınız. Arkasında partimiz kapatıldı sizler yılmadınız. Ardından liderimiz yasaklandı, partimi dağıldı sizler vazgeçmediniz. Arkasından liderimiz vefat etti yine de bu hak davadan vaz geçmediniz. Bütün bu felaketler başka bir camianın başına gelse çoktan bitip tükenmiş olurlardı. Sizler hakkın, haklının yanında yer aldınız ve bütün bu imtihanlardan alnınızın akıyla geçtiniz. Bir gün milli görüş tarihi yazıldığında sizlerin adı tarihte ikinci 40 yılın kahramanları olarak yazılacaktır.” diye konuştu.

banner287

28 ŞUBAT VE NEDENLERİ KONUŞULDU

28 Şubat meselesine de değinen Erbakan, "Konuştuğunu yapan, aldanmayan ve aldatmayan, konuştuğunu yapan merhum başkanımızı yâd ediyoruz. Erbakan Vakfı olarak bizler sadece Erbakan hocamızı yâd etmek, ilk 40 yılda yapılan hizmetleri anlatmak için kurulmadık. Elbette bunları unutmayacağız ancak ikinci 40 yılın kahramanları, milli görüşçüleri olarak bize düşen asıl görev bugün yaşadığımız gelişmeleri Erbakan hocamızın görüşüyle yorumlamak, hayata onun perspektifinden milli görüş bakmak. 28 Şubat sürecinin önde gelen isimlerine her ne kadar uygulanamayacak olsa da müebbet hapis cezası verildi. Elbette ki hak yerini bulmalıdır, ancak bu atılan adım yetersizdir. Çünkü 28 Şubat sürecinin bizden götürdüklerini geri getiremiyor. 28 Şubat süreci Türkiye'de Erbakan hocanın eşi ve kızı başörtülü olduğu için, evladı İmam Hatip Lisesinde okuduğu için, Başbakanlık Konut’unda sarıklı cübbeli hocalara verilen iftar yemeğinden dolayı yapılmadı. Eğer dış güçler 28 Şubat'ı bunlar yüzünden yapmış olsaydı aynı Dünya Siyonizm’i en şiddetli 28 Şubat'ı Suudi Arabistan'da yapardı. 28 Şubat'ın Türkiye'de yapılmasının sebebi, Erbakan hocamız dünya Siyonizm'inin ekonomik sömürü çarkına çomak soktuğu ve büyük İsrail Projesi'ne çomak sokmaya kalktığı için. Dünya Siyonizm'inin iki kırmızıçizgisi var. Biri ekonomik sömür, diğeri uğraştığı Büyük İsrail Projesi. Bu iki kırmızıçizgiye dokunmazsanız ister çarşaf giyin, ister sabaha kadar namaz kılın Siyonizm size karışmaz. Yeter ki bu iki kırmızıçizgiye karışmayın.” dedi. Necmettin Erbakan'ın denk bütçe yaparak Dünya Siyonizm'inin ekonomik sömürüsüne çomak soktuğunu söyleyen Fatih Erbakan, denk bütçeyi şöyle açıkladı: "Ben sizden bundan sonra 1 kuruş borç almayacağım, bunan sonra size 1 kuruş borç faizi ödemeyeceğim demek. Borç faizi ödememek, dünya Siyonizm'ine haraç ödememek demek.” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306