Ertem: ‘Sanatsız dünya ağaçsız şehir gibidir’

27 Mart ‘Dünya Tiyatrolar Günü’ dolayısıyla açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, sanat ve sanatçının her daim öneminin bilinmesi gerektiğini ifade ederek, “Sanatsız dünya, ağaçsız şehir gibidir. Yeşilin olduğu her yer nasıl ki herkese huzur veriyorsa, sanatçının ortaya koyduğu eserlerden biri olan tiyatro da insana öyle huzur verir. Sanat, gerçekleri anlatan hatta kimi zaman bu gerçeklere eleştiriler yöneltebilen nadide bir değerdir’’ dedi.

Ertem: ‘Sanatsız dünya ağaçsız şehir gibidir’
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, yaptığı açıklamada tüm tiyatrocu ve sanatçıların ‘Dünya Tiyatroları Gününü’ kutladı.
“DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜNÜ EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM’’
banner287
Sanatın dünya üzerindeki öneminin büyük olduğunu söyleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, sanatçının gözünden dünya üzerine birçok farklı yorumların görülebildiğini ifade ederek, “Sanatın önemli bir parçası olan tiyatro kimi zaman dünyayı görmediğimiz bir yönüyle bizlere anlatabildiği gibi, çoğu zaman da güldürürken düşündürür. İşte bu eserleri ortaya koyan tiyatrocularımız, her koşulda bizlere işlenen konu hakkında bir mesaj vermeyi gaye edinmiş, işlerini aşkla yapmışlar ve yapmaktadırlar. İşlerini aşkla yapan bu insanların ‘Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyor ve minnetlerimi sunuyorum’’ diye konuştu.
“SANAT NADİDE BİR DEĞERDİR’’
Belediye Başkanı Ertem, tiyatrosuz- sanatsız bir dünyayı ağaçsız bir şehre benzeterek, “Sanatsız dünya, ağaçsız şehir gibidir. Yeşilin olduğu her yer nasıl ki pek çok kişiye huzur veriyorsa, sanatçının ortaya koyduğu eserlerden biri olan tiyatro da insana öyle huzur vererek, gerçekleri anlatan hatta kimi zaman bu gerçeklere eleştiriler yöneltebilen nadide bir değerdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün   ‘Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz, hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat, sanatkar olamazsınız’ sözleriyle ortaya koyduğu gibi çok özel bir yeteneğe sahip olan tüm tiyatrocu ve sanatçılarımızın bir kez daha Dünya Tiyatrolar Günü’nü en samimi dileklerimle kutluyor, sanat hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306