Erzurumlular 16 Mart’ta anma programı düzenleyecek

Veliköy Erzurumlular Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen yöresel kahvaltı programında Erzurumlular bir araya geldi. Dernek Başkanı Zeki Diler, programda yaptığı konuşmada dernek çalışmalarından bahsederek 16 Mart, Erzurum’un kurtuluş gününde Erzurum dernekleriyle birlikte ortak bir anma programı düzenleyeceklerini söyledi.

Erzurumlular 16 Mart’ta anma programı düzenleyecek
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Yeni yılla birlikte üyelik çalışmalarını yeniden başlatan Veliköy Erzurumlular Derneği üyeleri yöresel kahvaltıda bir araya geldiler.
YÖRESEL KAHVALTIYA KATILIM YOĞUN OLDU
6 ay önce yeni oluşuma giden Veliköy Erzurumlular Derneği, hemşerileri için yöresel kahvaltı programı düzenledi. Pazar günü Dernek binasında saat 10.30’da düzenlenen yöresel kahvaltı programına Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Hasan Karaca, Veliköy Sanayi Mahallesi Muhtarı Erdal Diler, Veliköy Belediyesi Meclis üyeleri Ahmet Çetin, Şahin Büyükkaban, Ramazan Çetinkaya ile çok sayıda Erzurumlu katıldı.
“BİR ARADAYIZ’’
Yöresel kahvaltıda Erzurum’a özgü kahvaltılıklar ikram edildi. Kahvaltı programının sonunda dua yapılmasının ardından konuşan Veliköy Erzurumlular Derneği Başkanı Zeki Diler, dernek olarak 14 yıldır faaliyet gösterdiklerini söyleyerek “Küçücük bir yerde hep bir aradayız ve güzel şeyleri yapmak için gayretliyiz” dedi.
“ETKİNLİKLERE BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ’’
Yeni yönetimle birlikte hedefleri olduğunu kaydeden Başkan Diler, “Derneğimizin üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki günlerde çalışmalarımızı hızlandıracağız. 2013 yılında düzenleyeceğimiz etkinliklere hep birlikte karar vereceğiz. Derneğimizin borcu bulunmuyor. Hanifi Başkanımıza ve Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e çok teşekkür ediyorum. Kendileri doğalgaz konusunda bizlere çok faydaları oldu. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler yapacağız.’’ İfadelerini kullandı. 16 Mart Erzurum’un kurtuluş yıl dönümünde etkinlik düzenlemeyi planladıklarını söyleyen Zeki Diler “Çerkezköy, Kızılpınar ve Veliköy Erzurumlular dernek yönetimleriyle bir araya gelerek bu günde kutlama programı düzenleyeceğiz. Tüm Erzurumlu hemşerilerimizi düzenleyeceğimiz etkinliğimize bekliyoruz” diye konuştu.
banner287
KENDİ YAZDIĞI ŞİİRİNİ OKUDU
Dernek olarak ihtiyacı olan ailelere yakacak ve gıda yardımında bulunduklarını söyleyen Zeki Diler şunları söyledi: “2013 yılından itibaren yeni üyeliklerimiz başladı. Çok iyi durumdayız, hepimiz tek sıkıntısı Erzurum’a olan sevdamızdır” Veliköy Erzurumlular Derneği Başkanı Zeki Diler yaptığı konuşmanın ardından Erzurum’a olan sevdasını kendi yazdığı şiiri okuyarak dile getirdi. Kahvaltı programının ardından davetliler sohbet ettiler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306