Erzurumlular Derneği olağanüstü kongreye gitti: Akın güven tazeledi

Dün Olağanüstü Kongreye giden Çerkezköy Erzurumlular Derneği’nde mevcut Başkan Edip Nurettin Akın güven tazelerken, yönetimde ise revizyona gidildi. Akın’ın başkanlığındaki yeni yönetimde Kerim Akın, İbrahim Coşkun, Muhsin Irmak, Doğan Ersoy, Fahrettin Saçlı, M.Emin Karakuş, İsmail Çoban ve Çakır Taşkın yer alıyor.

Erzurumlular Derneği olağanüstü kongreye gitti: Akın güven tazeledi
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri,  dün Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda bir araya geldi. Dernek Binasında saat 16.00’da başlayan Genel Kurulda ilk olarak Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Kurulu’na İsmail Kurt, Zeki Diler ve Cumhur Özaslan’ın seçildiği genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
GELİR-GİDERBÜTÇESİ OKUNDU
Kurul’da derneğin gelirinin 4 bin 710 TL, giderinin ise 126 bin 820 TL olduğu açıklanırken, söz alan bazı dernek üyeleri gelir-gider bütçesi hakkında detaylı bilgi verilmesini istediler. Bunun üzerine konuşan Dernek Başkanı Edip Nurettin Akın,  giderin fazla olmasının nedenlerden birinin, yeni yapılan dernek binası, diğerinin ise eski yönetimden kalan borçlar olduğunu ifade etti. Yapılan oylamada Gelir-gider bütçesi oy birliğiyle kabul edilirken, yönetime talip olanların, Divan Kurulu’na listelerini sunmaları istendi.
BAŞKA ADAY ÇIKMADI
Genel Kurul’da, mevcut başkan Edip Nurettin akın dışında, yönetime aday olan çıkmazken, Akın yaptığı adaylık konuşmasında  “Bugün burada bu dernek başkanlığı için birçok hizmet gönüllüsü abim veya arkadaşlarım yarışsın. Bugün bu kuruma hiç aday çıkmaması beni derinden üzmüş ve bir o kadar da düşündürmüştür. Şu anda derneğimize gereken ilgili göstermeyen sözüm ona her yerde hemşeri canlısı olarak kendilerini ilan eden siyaset simsarlarına yarın derneğe destek istemeye geldiklerinde gerekli tepkiyi koymanızı ve o siyaset simsarlarına aynı sertlikte karşılık vermenizi rica ediyorum” dedi.
DADAŞLARIN DERNEĞİ
Hizmet etmekten ne yorulduğunu ne de bıktığını kaydeden Akın, “Sizlere hizmet etmek bana haz ve onur veriyor. Kurumlar kalıcı, şahıslar gelip geçicidir. Benden önce nasıl ki gelip gidenler olduysa belki bugün belki de başka bir gün bu kurumda bir demokrasi şöleni yaşanacak. Ben de seçilemeyip bir başka abime veya kardeşime görevimi devredeceğim. Ama bu dadaşların derneği her zaman kalacaktır. Tabi ki gidenlerinde iyi anımsanabilecekleri izler bırakması lazım. Bende iyi bir iz bırakmak ve iyi bir şekilde anımsanarak yad edilmek için elimden geleni yapmaya çalıştım. Yapamayıp yetersiz kaldıklarım için de sizlerden şahsım adına özür diliyorum” açıklamasında bulundu.banner287
HİZMET AŞKI VARSA SİYASİ KİMLİĞE GEREK YOK
Kendisine bir kez daha teveccüh gösterildiği taktirde yetersiz kaldığı girişimleri sonuçlandıracağını ifade eden Edip Nurettin Akın, “Doğu’nun olduğu gibi şuan batınında sınırdaşı olan dadaşlara layık olmaya çalışacağım. Bize vermiş olduğunuz görevin sorumluluk ve ağırlığını hissederek hareket ettik   At ölür meydan kalır yiğit ölür şanı kalır. İnşallah Allah’ın izniyle bu kurumu bıraktıktan sonra bizimde bir şanımız kalırsa bizim içinde en büyük ödül bu olacaktır. Eğer insanın içinde hizmet aşkı varsa, siyasi bir kimliği olmasına gerek yoktur. Hizmet aşkı insanın içinde olmalı ve bulunduğu yerin hemşeri derneklerinde bu hayırlı işi yapabilir” ifadelerini kullandı.
BAŞKANLIK YÜREK İSTER O DA BENDE MEVCUT
Erzurumlular Derneği’nin, birileri tarafından hedef tahtasına konulduğunu savunan Akın “Bu hemşehrilerimiz, derneğimizin parçalanması için gereken her türlü entrika ve işgüzarlığı yapmalarına rağmen başarılı olamamışlardır. Bu şahsiyetleri siz değerli hemşerilerimin vicdanına havale ediyorum. Dernek başkanı olmak yürek ister o yürek bende mevcut. Yorulup bunaldığın yerde bir yığın borçla bırakıp gidilmez, durup savaşmak gerek, işte bu azimde bende mevcut. vereceğim son nefesime kadar varlığımı siz değerli hemşerilerimin varlığına armağan ediyorum. Sizlerinde beni yalnız bırakmamanızı temenni ediyorum” diye konuştu.TEBRİKLERİ KABUL ETTİ
Kongreye tek aday olarak giren mevcut Dernek Başkanı Edip Nurettin Akın, oybirliğiyle yeniden başkan seçilirken, yönetimde ise revizyona gidildi. Akın’ın başkanlığındaki yeni yönetimde Kerim Akın, İbrahim Coşkun, Muhsin Irmak, Doğan Ersoy, Fahrettin Saçlı, M.Emin Karakuş, İsmail Çoban ve Çakır Taşkın yer alırken, Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine ise Yavuz Karataş, Seyfettin Çimen, Hikmet Irmak, Cüneyt Akın, Süleyman Akın, Mühadar Güzel, Sedat Akın, Oktay Altın, Metin Saçlı, Erkan Aksu ve Ağa Aksu seçildi. Derneğin Denetleme Kurulu ise Kasım Dışbudak, Fatih Coşkun ve Enver Eyiğün’den oluştu.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
vedat aksu
vedat aksu - 6 yıl Önce

allah gittiyin yolda seni utandırmasın biz ist pasinler derneyi olarak cerkezköy erzurumlular derneyinin her kongurelerinde üzülüyorduk gercekten yürekten teprik ederim başkan ve yönetimini saygılarımla vedat aksu

suat ırmak
suat ırmak - 6 yıl Önce

derneğimiz için hayırlı uğurlu olsun,birlikten güç doğar,bu güçte bizde var ,önemli olan gönüllerin bir olmasıdır.edp kardeşime güveniyor ve basşarılarının devamını diliyorum.dadaşlar............

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306