Eski Yüksekokul Binası’nda çalışmalar başladı

Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun eski binası Kütüphane, Halk Eğitim Merkezi ve RAM olmak için hazırlanıyor.

Eski Yüksekokul Binası’nda çalışmalar başladı
Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun eski binası Kütüphane, Halk Eğitim Merkezi ve RAM olmak için hazırlanıyor. Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay eski Meslek Yüksekokulu binasında yapılacak olan Kütüphane için Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen yetkililerin incelemede bulunduğunu söyledi.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun eski binası Kütüphane, Halk Eğitim Merkezi ve RAM olmak için hazırlanıyor.
YOĞUN ÇALIŞMA YAPTIK
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay göreve geldiği günden bugüne kadar Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nun halk eğitim merkezi olarak düşündüğü söyledi. Kubilay yoğun çalışmalar sonucu Bakanlıktan onay geldiğini ifade ederek, “Uzun süredir çalışıyorduk bu proje için.  7 bin 899 Kişi Halk Eğitime katıldı ve 375 kurs açıldı, bunun yanı sıra mesleki kurslar da buna katkı edildi. Mevcut Halk Eğitim Merkezinin atölyelerinde eksiklik vardı ve cevap verilemiyordu.” dedi.
ZEMİN VE BİRİNCİ KAT KÜTÜPHANE
Kaymakam Kubilay eski Yüksekokulun zemin ve birinci katının kütüphane olacağını kaydetti. Kubilay, “Kültür ve Turizm Bakanlığına ait Amfi Tiyatro altında bir tane kütüphanemiz var fakat orası yetersiz kalıyor. Yüksekokulun Veliköy’de ki Kampüse taşınmasının ardından eski binanın zemin ve birinci katına yeni halk kütüphanesi yapılacak. Şuan Bakanlıktan gelen müfettişler Kütüphanenin planlaması için çalışmalar yürütüyor.” diye konuştu.
banner287
ATÖLYELER YAPILACAK
Kubilay açıklamalarına şöyle devam etti, “Zemin ve birinci katın dışında, ikinci katta Halk Eğitim Merkezine ait atölyeler yer alacak. Kütüphane katları Bakanlık tarafından tadilat yaptırılacak. Halk Eğitim ve Rehberlik Araştırma Merkezi ise İlçe Milli Eğitim tarafından yaptırılacak. Mevcut Halk Eğitim Merkezi ile görüşmeler sonucunda eksik kalınan ve yetersiz bulunan kursların atölyelerini burada açacağız. İnci Narin Yerlice İlkokulu’nun önüne düşündüğümüz fiziki boyutu büyük olan Halk Eğitim Merkezinin de ilk iki aşaması başarı ile geçti. Son aşamada geçildikten sonra 2015 yatırım planı içerisinde yer alacak. Eğer o da olursa Çerkezköy hak ettiği Halk Eğitim Merkezini kazanmış olacaktır.” açıklamalarında bulundu.
KIZILPINAR TAŞINACAK
Eski yüksekokul binasının son katının ise Rehberlik ve Araştırma Merkezi olarak hazırlanacağını ifade eden Kaymakam Kubilay, “Kızılpınar’da bulunan Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ni de  eski Yüksekokul binasına taşıyacağız ve üçüncü katta hizmet verecek. Kızılpınar RAM olarak çok uzakta bulunuyor, vatandaşların gidip gelmesi noktasında merkezde bulunması daha iyi olur diye düşündük.” şeklinde konuştu.
“EĞİTİM KAMPÜSÜ İÇİN KONUŞMAK HENÜZ ERKEN”
Gazetecilerin ‘Eğitim Kampüsü Projesi’ için yatırımcı birilerinin çıkıp çıkmadığı sorusunun üzerine yanıt veren Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, “Birkaç kişi ile görüşmeler oldu fakat şuan için çok erken bir şey dememiz için. Biz gerekli çağrımızda bulunduk. Bu noktada Çerkezköy Basını da gerekli duyarlılığı gösterdi ve teşekkür ediyoruz. İleri bir aşama kaydedilirse sizlerle paylaşacağız. Bizim de isteğimiz nüfusun bu denli yüksek artışında Eğitim Kampüsünü hayata geçirip Eğitim rahatlatmaktır.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 13:14

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510