Etiket yeşilden kırmızıya döndü

Çerkezköy’de ilk yeşil etiketi alan Yıldırım Apartmanı’ndaki asansör arızalanınca kullanıma kapatıldı. Asansörün kısa bir süre önce kullanıma uygunluğu nedeniyle yeşil etiket aldığını hatırlatan apartman sakinleri “Üzerinde yeşil etiket bulunan asansörleri gönül rahatlığı içerisinde kullanamayacak mıyız? Madem sorun yaşanacak neden üzerine yeşil etiket konuluyor.’’ Şeklinde konuştular.

Etiket yeşilden kırmızıya döndü
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy’de ilk yeşil etiketi alan Yıldırım Apartmanı’ndaki asansör arızalanınca apartman sakinlerinin tepkisini çekti.
“KULLANIMA KAPATTIK’’
Apartman sakinleri üzerinde yeşil etiket bulunan asansörü arızalanınca kullanıma kapattıklarını söyleyerek “Apartmanımızdaki asansör, Çerkezköy’de ilk yeşil etiketi aldı. Bizler de yeşil etiketten dolayı asansörü gönül rahatlığı içerisinde kullanıyorduk. Ancak geçtiğimiz günlerde asansörde arıza oluştu. Apartman sakinleri olarak olası bir tehlikeye mahal vermemek için asansörü kullanıma kapattık.’’ Dediler.
“MAĞDUR OLDUK’’
Kısa bir süre yeşil etiket alan bir asansörün kullanım dışı kalmasına anlam veremediklerini kaydeden apartman sakinleri “Üzerinde yeşil etiket bulunan asansörleri gönül rahatlığı içerisinde kullanamayacak mıyız? Madem sorun yaşanacak neden üzerine yeşil etiket konuluyor.’’ İfadelerini kullandı.  

banner287


MUAYENELERİ ÖZEL BİR DENETİM FİRMASI GERÇEKLEŞTİRİYOR
Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği kapsamında Çerkezköy’deki asansörlerin denetim ve kontrolünü üstlenen Çerkezköy Belediyesi, geçen yıl Kasım ayında imzaladığı bir protokolle, özel bir denetim firmasıyla anlaştı. Özel muayene kuruluşu tarafından Çerkezköy'de yapılan taramalar sonucunda 1000 asansör bulunduğunu tespit edilmişti.
ÇERKEZKÖY’DEKİ İLK YEŞİL ETİKETİ ALMIŞTI
Çerkezköy Belediyesi tarafından özel bir denetim firmasına yaptırılan 'Asansör yıllık kontrol muayenesi' kapsamında eksiklikleri nedeniyle kırmızı etiketle etiketlenen asansörlerden eksiklikleri giderilenlere yeşil etiket konuluyor. Bu kapsamda eksiklikleri tamamlanan Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Yüzbaş Sokak üzerindeki Yıldırım Apartmanı’ndaki asansör ilk yeşil etiketi alan asansör olmuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çerkezköy
Çerkezköy - 6 yıl Önce

asansörün arızasıyla , asansörün güvenli olduğuna dair muayenesi farklı konulardır. otomobilleri de muayeneye götürüyoruz. o da hiç arıza yapmaması gerekir. bu haber tamamen bilgisizliğin ürünüdür.

adıyaman
adıyaman - 6 yıl Önce

sen daha asansörde arızayla güvenlik arasındaki bağı kuramamışsın çok bilgili yorumcu... bir çok araba tamircisi sırf muayeneden geçsin diye yaptığı işçilikten dolayı binlerce insanın katili durumundadır

hasan
hasan - 6 yıl Önce

he valla asansör sırf muayeneden geçsinde, ondan sonra ne olursa olsun! araç muayenelerinde de sırf araba muayeneden geçsin diye göstermelik bakımlar yapılır, stepne sağlık çantası falan başka arabalardan alınıp arabaya koyulur, muayene bitince araba eskisi gibi serseri mayın haline döner, asansörde aynı olmuş!

@Bir Dost
@Bir Dost - 6 yıl Önce

asansör muayenesi, asansör arıza yaptığı zaman içerisinde kalan kullanıcıların güvenli ve sağlıklı şekilde tahliye edilmesini sağlayan güvenlik ekipmanlarının çalışır durumda olup olmadığının kontrolüdür. asansör arızaları; ısı, nem, toz, elektriksel gerilim dalgalanmaları gibi elimizde olmayan nedenlerden kaynaklanıyor olabilir yani muayenesi yapılan asansörün arıza yapmaz diye bir husus olamaz. aksine arıza yaptığında içerisindekiler kurtarılmış mı? onu sorgulamak lazım. kimsenin burnu bile kanamadı ise demek ki yapılan muayene başarılıdır.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510