Faaliyet raporuna oybirliği ile onay

Çerkezköy Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında yapıldı. 25 gündem maddesinin görüşüldüğü oturumda birçok konu görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edilirken encümen üyeliği ile bütçe, imar ve tarife komisyon üyeleri yapılan seçimin ardından belirlendi. Encümen üyeliğine DP’li meclis üyesi Aydın Kırıklar seçilirken bütçe, imar ve tarife komisyonu üyeleri de yapılan seçimin ardından belirlendi. 2012 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi öncesinde Belediye Başkanı Ali Ertem, koltuğunu meclis birinci başkanvekili Behçet Güven’e bıraktı. 57 sayfadan oluşan 2012 yılı faaliyet raporunu okuyan Başkan Ertem, 2012 yılı içerisinde yapılan tüm faaliyetleri özetleyerek anlattı. Faaliyet raporunun okunmasının ardından Behçet Güven, 2012 yılı faaliyet raporunu oylamaya sundu. Çerkezköy Belediyesi 2012 yılı faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi. Oylamanın ardından kısa bir konuşma yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, oylamada evet oyu kullanan tüm meclis üyelerine teşekkür etti.

Faaliyet raporuna oybirliği ile onay
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı.
MECLİS DÜN TOPLANDI
Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda dün saat 15.00’da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya açılış ve yoklama ile başlandı. DP’li meclis üyesi Ahmet Azcan’ın dışında toplantıya tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı.
ERTEM YERİNİ GÜVEN’E BIRAKTI
Gündemin ikinci maddesini teşkil eden 2012 yılı faaliyet raporunun okunup oylanması öncesinde Belediye Başkanı Ali Ertem yerini birinci meclis başkanı Behçet Güven’e bıraktı. Toplantıya Behçet Güven’in başkanlığında devam edildi. 57 sayfadan oluşan 2012 yılı faaliyet raporunu Başkan Ertem okudu. Ali Ertem, 2012 yılında gerçekleştirilen tüm faaliyetler hakkında bilgi verdi.FAALİYET RAPORU OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ.
Faaliyet raporunun okunmasının ardından Behçet Güven, 2012 yılı faaliyet raporunu oylamaya sundu. Çerkezköy Belediyesi 2012 yılı faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi. Üçüncü gündem maddesinde denetim komisyon raporu okundu. Belediye Hesap İşleri Müdürü Mustafa Gümüş’ün yaptığı bilgilendirmenin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine devam edildi.
BELEDİYE ENCÜMENİ VE KOMİYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
Denetim komisyon raporunun sunulmasının ardından encümen, bütçe, imar ve tarife komisyon üyelerinin seçimine geçildi. Belediye encümenliğine 15 oyla Demokrat Parti belediye meclis üyesi Aydın kırıklar seçilirken, CHP’li meclis üyesi Mehmet Yıldırım 9 oy aldı. Bütçe Komisyonu üyeliklerine Ak Parti grubundan Hasan İşcan ile Aynur Düzgünel, CHP Grubu’ndan Yüksel Sevil ile Bülent Uğraş, Demokrat Parti grubundan ise e Ahmet Azcan seçildi. İmar Komisyon üyeliklerine AK Parti grubundan Vehbi Demirtaş ile Nuran Yeşil, CHP grubundan Mehmet Yıldırım ile Demet Eroğlu, Demokrat Parti grubundan Ahmet Avcı seçildi. Tarife Komisyonu’na AK Parti grubundan Behçet Güven ile Zafer Erdağ seçilirken CHP grubundan Halil Demirkıran ile Ziya Pekdoğan, Demokrat Parti grubundan ise Asuman Azak seçildi.
banner287BİRÇOK MADDE KOMİSYONLARA EDİLDİ
Belediye binası çatı katında hizmet gösteren THK ve Kızılay kurumlarının 100 TL mevcut yerlerinde devam etmesine karar verilirken Çerkezköy'de bulunan muhtelif parsellerdeki belediye hisselerinin satış talebine oy birliğiyle karar verildi. Gündem maddeleri arasında yer alan destek hizmetleri tarafından su borçlarının taksitlendirilmesi, gelir tarifesinin bazı maddelerinde değişiklik yapılması, yeni yapılan otogardaki dükkânların kiraya verilmesi, yeni yapılan engelli bakım merkezi altındaki dükkânların kiralanması ve satışı, Çerkezköy'de 147 bin 500 metre karelik alana sıcak asfalt dökülmesi ile ilgili maddeler Bütçe komisyonuna havale edildi.
9 MADDE İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ
Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 451 ada ve çevresi için hazırlanan imar planı değişikliği,  Ambardere mevkii 1388 ada ve 7 parsel çevresine ait imar planı değişikliği,  Ambardere mevkii 1285 ada ve çevresi için hazırlanan imar değişikliği, Gazi Mustafa kemal paşa mahallesi 1495, 1496 adalar için hazırlanan imar değişikliği, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 410 adaya ait imar planı değişikliği, İstasyon Mahallesi 271 ada ve 1 parselde imar değişikliği, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 970 ada 1 ve 2 nolu parseller için hazırlatılan imar değişikliği, tek katlı işyerlerinde uygulanacak yükseklikle ilgili maddeler ise İmar komisyonuna havale edildi.
HAMAM YAPILMASI İMAR VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA
Çerkezköy’de hamam yapılması için kendilerine proje sunulduğunu belirten Ali Ertem bununla ilgili maddenin hem imar komisyonuna hem de bütçe komisyonuna havale edilmesini istedi. Son gündem maddesini teşkil eden Veliköy Islah OSB’nin talebinin ilgili komisyona havale edilmesinin ardından Çerkezköy Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu sona erdi.   Haber: Savaş Akyıldırım


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 12:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
yönetici
yönetici - 6 yıl Önce

metin bey chp li üyeler oy birliği ile faaliyet raporunu onayladı.bu ne demek biliyor musunuz?yarın meydanlarda akp yi eleştirirken bunu unutmayın sakın!!!

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306