Fen Lisesi için proje onayı bekleniyor

Ambardere Mevkii’ndeki Kampüs Alanı’na yapılacak olan Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi inşaatını yapımı için Ases Yapı ile protokol imzalandı.

Fen Lisesi için proje onayı bekleniyor
Hayırsever Seval-Ahmet Çetin çifti tarafından Ambardere Mevkii’ndeki Kampüs Alanına yapılacak olan Fen Lisesi için bir adım daha atıldı. Hafriyat çalışmalarının tamamlandığı Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi inşaatı için artık proje onayı bekleniyor. Seval-Ahmet Çetin çifti, proje onayının ardından Haziran ayı içerisinde okul temeline ilk harcın atılacağını söylediler.

Ambardere Mevkii’ndeki Kampüs Alanı’na yapılacak olan Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi inşaatını yapımı için Ases Yapı ile protokol imzalandı.

PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ


Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Atak Kozmetik Fabrikasında dün düzenlenen protokol imza törenine Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Çetin Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seval Çetin, Ases Yapı firma ortakları Sadettin Hasanoğlu ile Ersan Hasanoğlu ile Çetin Group Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Kabaklar katıldı. 

SÜRECİ ANLATTILAR


Çalışmaları hakkında bilgi veren Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Çetin Group olarak Çerkezköy ve bölgeye Fen Lisesi kazandıracak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. Fen Lisesi yapma fikri öncesinde bölgeye Kız Yurdu kazandırmak için yola çıktıklarını anlatan Ahmet Çetin “Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğünden kız yurdu yapımı için girişimde bulunduk. Ancak bu girişimimizden bir sonuç çıkmadı. Bu fikrimizin üzerinden 36 saat geçmeden fikrimizi okul projesine döndürdük. Bu şekilde fen lisesi fikri de doğmuş oldu” dedi.

OKULDA HANGİ BİRİMLER YER ALACAK


Çerkezköy Kampüs Projesi’nin içerisinde 9 ile 11 okul planlandığını kaydeden Çetin Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seval Çetin, Fen Lisesinin hem Çerkezköy’e hem de bölgeye büyük katkıları olacağını vurguladı. Okul projesinin Milli Eğitim Bakanlığının tip projeleri çerçevesinde hazırlandığını ifade ederek sözlerini sürdüren Seval Çetin “Okulun bodrum katında 1 adet beden eğitimi salonu, jeneratör odası, kazan dairesi, depolar, sığınaklar, hizmetli odası ve teknisyen odası bulunacak. 16 derslikli okulda 16 derslik, 3 adet seçmeli ders odası, 3 adet fen laboratuarı, 1 adet beden eğitimi salonu, 1 adet kütüphane, 2 adet 115 kişilik salon, 3 adet zümre odası, 1 adet öğretmenler odası, 1 adet rehberlik odası, 1 adet müdür odası, 1 adet müdür yardımcısı odası, 1 adet sistem odası, 1 adet idari büro, 1 adet okul aile birliği odası, arşiv odaları ile kantin bulunacak” dedi.

“HERKES GAYRET GÖSTERİYOR”


banner287
Projenin hayata geçirilmesinde herkesin elinden geleni yaptığını kaydeden Seval Çetin “Tüm çalışmalarımızda her şeyin ilkini yaşıyoruz. Valilik, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü oldukça gayret gösteriyorlar. İnşallah Çerkezköy ve bölgemizin gelişimine, ihtiyaçlarına katkı sunmuş olacağız.” diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİLER


Okul inşaat yapımını Ases Yapı’nın üstlendiği bilgisini veren Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, “Projenin gerçekleşmesinde Ases Yapı’nın da büyük katkıları olacak. Kendilerine sağlamış oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

“PROJE ONAYI BEKLENİYOR”


Ahmet Çetin, okul inşaatı için hafriyat çalışmalarının tamamlandığını söyleyerek “Şimdi proje aşamasının tamamlanmasını bekliyoruz. Bunun için Milli Eğitim Bakanlığı ile İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün onayı gerekiyor. Onay aşamasının ardından Haziran ayı içerisinde inşaatın temelini atmayı planlıyoruz” diye konuştu. 5500 metrekare kapalı alana yapılacak fen lisesinin 2017-2018 dönemine yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Çetin “Çok heyecanlıyız. Grubumuzla birlikte Çerkezköy’e özel bir okul kazandıracak olmanın hazzını yaşıyoruz. Bölgeye yetişmiş kalifiye kişi anlamında da katkı sunacağına inanıyoruz. Bundan sonra da imkanlarımız ölçüsünde bu tür projeler içerisinde yer almayı hedefliyoruz” dedi.

“HERKES KATKI SUNABİLİR”


Seval Çetin, hayırseverlere seslenerek “Çerkezköy Kampüs Projesi içerisinde Sağlık Meslek Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi ile alanıyla ilgili meslek lisesi görmek istiyoruz. Bu iş tamamen hayır işidir. Bu şekilde düşünerek hayırseverlerin de katkısıyla daha birçok güzellikleri bir arada yaşayabiliriz. Bizler hedefimizi ekibimizle bunu başardık. Bu çorbada herkesin tuzu var” ifadelerine yer verdi.

“İMZA ALTINA ALINDI”


Ases Yapı ortakları Sadettin Hasanoğlu ile Ersan Hasanoğlu ise Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesinin yapımında yer almaktan mutluluk duyduklarını söyleyerek Seval-Ahmet Çetin çiftine teşekkür etti. Konuşmaların tamamlanması sonrasında Seval-Ahmet Çetin çifti ile Ases Yapı ortakları arasında inşaat yapım protokolü imza altına alındı. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 19:05

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Hiç bir yerden onay almadan neyin protokolü bu.şov yapmayın hayir yapin..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510