Gaziler Derneği’nden çifte ziyaret

Çerkezköy Muharip Gaziler Derneği Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz ile Tekirdağ Valiliği Gaziler İl Sorumlusu Aysel Erkmen’e ziyarette bulundu.

Gaziler Derneği’nden çifte ziyaret
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Muharip Gaziler Derneği Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte geçtiğimiz günlerde Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz ile Tekirdağ Valiliği Gaziler İl Sorumlusu Aysel Erkmen’e ziyaret etti.
 “BAYRAM HARÇLIĞI UYGULAMASI SONA ERDİ’’
Ziyaretler hakkında bilgilendirmede bulunan Hasan Hüseyin Yarlıgan, Tekirdağ Gaziler İl Sorumlusu Aysel Erkmen'e dernek ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunduklarını kaydederek, “Ziyarette geçtiğimiz günlerde Çerkezköy Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirmiş olduğumuz Kuzey Kıbrıs ziyareti ve orada yapmış olduğumuz temaslarda bilgilendirmede bulunduk.  Ayrıca, buna ek olarak gaziler olarak bazı sorunlarımızı da dile getirdik. Sorunlarımızla ilgileneceklerini söylediler. Ayrıca bazı taleplerimiz oldu. Bu taleplerden biri de gazilere verilen bayram harçlığı uygulaması oldu. Çevre il ve ilçelerde gazilere yönelik yılda iki kez bayramlarda harçlık veriliyor. Bu uygulamanın Çerkezköy’de olmadığını ifade ettik. Taleplerimiz üzerine Aysel Erkmen de yeni bir genelge ile bu uygulamanın tüm il ve ilçelerde kaldırıldığını söyledi. Daha önce Valilik olarak gazilere böyle bir ödeme yaptıklarını, ilçe kaymakamlarının da kendi insiyatifleriyle böyle bir uygulama yaptığını söyledi. Bu uygulamanın tamamen kalktığını öğrenmiş olduk.’’ İfadelerine yer verdi.
 “GECİKMELİ DE OLSA TERFİ TEBRİĞİNE GİTTİK’’
banner287
Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Eryılmaz'a da Yüzbaşı rütbesinden binbaşı rütbesine terfi etmesi nedeniyle ziyaret gerçekleştirdikleri bilgisi veren Başkan Yarlıgan, “İlçe Jandarma Komutanımız Binbaşı Rüştü Eryılmaz’a gecikmeli de olsa terfi ziyaretinde bulunduk. Yeni rütbesi hayırlı olsun’’ Dedi.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306