Gaziler yine Kıbrıs yolcusu

Çerkezköy Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda yapılan toplantı ile tamamlandı.

Gaziler yine Kıbrıs yolcusu
Çerkezköy Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda yapılan toplantı ile tamamlandı. Toplantıda çoğu talep incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilirken, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği’nin Kıbrıs gezisi talebi oy birliğiyle kabul edildi. Gaziler daha önce iki kez daha Kıbrıs gezisine gönderilmişti.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı ilk oturumu tamamlandı.
İLK OTURUM TAMAMLANDI
Dün saat 15.00’da başlayan toplantıya meclis üyeleri Necmettin Çınar, Ali Dönmez, Funda Serfiçe ile Nurettin Yekeler katılmadı. Toplantıyı Ak Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Rüveyda Akbay ile İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri izledi. Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemin ikinci maddesini teşkil eden Çerkezköy sınırları içerisindeki muhtelif parsellerde belediye hisselerinin satış talebi görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından hisse satışı talebi incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
SOKAĞA YENİ İSİM VERİLECEK
Gündemin üçüncü maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 440 adanın kuzeyinde yer alan 10 metrelik sokağa isim verilmesi talebinin İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından gündemin dördüncü maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 220 ada 55 numaralı parselin yolda kalan kısmının kamulaştırılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi de İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
banner287
ÇOĞU TALEP İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ
Gündemin beşinci maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Veliköy Mahallesi Vatan Caddesi ile 96. Cadde arasında kalan alana ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ve eklerinin incelenerek onaylanması talebi de İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün Belediyede münhal bulunan 1 adet kadroda ünvan ve derece değişikliği yapılması hakkında müzekkeresinin müzakeresi Belediye Meclisi’nde görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
KOMİSYONDA İNCELEME YAPILACAK
Zabıta Müdürlüğü’nün “İçkili yerler bölgesi” yerlerinin alanlarının yeniden düzenlenmesi hakkındaki talebi, sekizinci gündem maddesini teşkil eden Gökhan Kaya ile Bayram Keleş’in İstasyon Mahallesi 1511 adaya ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği talebi hakkındaki talebi de incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
KIBRIS’A GİDECEKLER
Son gündem maddesinde Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılacak bir organizasyona Çerkezköy Belediyesi himayesinde toplam 29 kişi ile gitme talebi oy birliği ile Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Belediye Meclis toplantısının ilk oturumu sona ererken, Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderilen konuları karara bağlamak üzere 3 Haziran Cuma günü saat 15.00’da yeniden toplanacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 07:49

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510