Geleceğe en büyük yatırım kadına verilen değere bağlıdır

Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada tüm kadınlar Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Başkan Belindir, kadına değer vermenin geleceğe yapılan en büyük yatırım olduğunu belirterek “Kadınlarımızın evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasını ruhen, vicdanen ve ahlaken asla kabul edemeyiz. İnancımız gereği kadınımızı Yüce Allah’ın birer emaneti olarak bilen ve kutsal kabul eden bir milletin temsilcileriyiz.’’ dedi.

Geleceğe en büyük yatırım kadına verilen değere bağlıdır
ÇerkezköyBakış - Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Hanifi Belindir “Üreten, inşa eden, çalışan, emek veren, Cennete giden yolun dahi ayaklarının altından geçtiği, şefkat ve merhamet timsali olan, bacıların, kardeşlerin, eşlerin, kızların, annelerin başta bölgemiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.’’ Dedi.
“DİNİMİZ KADINA HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERMİŞTİR’’
Tarih boyunca Türk Kadını’nın sosyal hayat içinde bir çok aktif rolde görev üstlendiğini belirten Başkan Belindir “Öğretim üyeleri, bilim kadınları, hukukçular, diplomatlar, siyasetçiler, doktorlar, öğretmenler. Geçmişimizden bu güne her alanda başarılı kadınlarımızın varlığı milletçe övüncümüz olmuştur. Nene Hatunlar, Halide Edipler, Kara Fatmalar ve niceleri. Kurtuluş savaşı dahil, kadınımız üzerine düşen her görevi layığı ile yerine getirmiştir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) kadınların haklarını yerine getirme hususunda “Allah’tan korkunuz. Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız” diye buyurmaktadır. Cennet “anaların ayağı altındadır” diyen dinimiz kadına hak etmiş olduğu değeri vermiştir. Peygamberimizin ilk ümmeti bir kadın olduğu gibi İslamiyet’in ilk şehidi de bir kadındı.’’ İfadelerine yer verdi.           
banner287
“KADINA DEĞER VERMEK GELECEĞE YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIMDIR’’
Başkan Belindir, kadına değer vermenin geleceğe yapılan en büyük yatırım olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Kadın annedir, eştir, eğitmendir. Ancak bütün bu rollerinin ötesinde, duyguları, düşünceleri, ümitleri, hayalleriyle kadın, bireydir.  Sağlıklı ve güçlü bir toplum, özde yani bireylerin gücü ile doğru orantılıdır. Toplumun sadece bir kesmi değil bütünü ile güçlü olduğu zaman refahtan söz edebiliriz. Türk tarihi kadınını her daim baş tacı etmiştir. İlk kurulan Türk devletlerinde dahi Türk Kadını yönetimde söz sahibi olabilecek, hükümdarın yanında meclislere başkanlık edecek mertebelerde yer almıştır. İşte tamda bu bağlamda kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadın ve erkeği beraber gören geleneğin temsilcileri olduğumuzu bir kez daha vurgulamamız gerekmektedir. Kadınlarımızın evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasını ruhen, vicdanen ve ahlaken asla kabul edemeyiz. İnancımız gereği kadınımızı Yüce Allah’ın birer emaneti olarak bilen ve kutsal kabul eden bir milletin temsilcileriyiz. “
“8 MART İYİ BİR FIRSAT’’
Belindir sözlerini şu şekilde tamamladı: “8 Mart, bir çok mesele üzerine düşünmek ve bundan sonraki yaşantımızda kadınlarımız konusunda yaklaşımlarımızı bir kez daha gözden geçirmemizi sağlayacak bir fırsattır. Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olan Türk Kadınının, Türk analarının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, hepsine en iyi dileklerimle birlikte saygılarımı sunuyorum.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510