Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleştirildi

Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 2014-2015 Akademik yılına yeni kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilere ''7. Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni''nde beyaz önlükleri giydirildi.

Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleştirildi
Çerkezköy Bakış - Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 2014-2015 Akademik yılına yeni kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilere ''7. Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni''nde beyaz önlükleri giydirildi.
Piramit Salon’da gerçekleştirilen beyaz önlük giyme törenine NKÜ Rektör V. Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Aslan Özen, akademisyenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.KATILIMCILARI SELAMLADI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan NKÜ Tıp Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Emek Cenk Nişli, katılımcıları “Her Tıp Fakültesi öğrencisinin iyi birer hekim olmak için alacağı zorlu ama aynı zamanda kutsal olan tıp eğitiminin ilk adımı olan Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Törenine Hoş geldiniz.” sözleriyle selamladı. Nişli, 2013-2014 eğitim öğretim yılında kendisinin beyaz önlük giyme mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını söyleyerek, “Bu gün burada aynı duyguları yaşayan arkadaşlara hitap ediyor olmanın gururunu yaşıyorum.” dedi.
DAİMA YANINIZDAYIZ
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Aslan Özen de, gerçek bir tıbbiyeli olmanın heyecan verici duygular taşımanın yanı sıra, bazı güçlükleri de beraberinde getirdiğini belirtti. Özen konuşmasında “Zorlu bir çalışma sonrası tıp fakültesini kazanan öğrencilerimizi şimdi tıp fakültesini bitirmek gibi başka bir zorlu süreç bekliyor. Bu süreci başarıyla tamamlamak gerçekten emek istiyor.  Bu zorlukları hep birlikte aşacağız. Daima danışma olarak yanınızda bizleri bulacaksınız.” sözlerine vurgu yaparak iyi bir hekimde olması gereken özellikleri sıraladı.ÖNLÜKLERİ GİYDİRİLDİ
Açılış konuşmalarının ardından Rektör v. Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, 2014 YÖK Sınavında Üniversite Tıp Fakültesini 1. olarak kazanan İpek Toksöz’e ödülünü takdim ederek, önlüğünü giydirdi.  Daha sonra NKÜ Tıp Fakültesi’ni kazanan diğer öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi. Beyaz önlük giydirme törenin ardından Tıp Fakültesi öğrencilerinin meslek yemin töreni gerçekleştirildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 15:37

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510