Genç mucitler, becerilerini sergiledi

Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından birincisi düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda, okul öğrencilerinin hazırladığı 20 proje görücüye çıktı.

Genç mucitler, becerilerini sergiledi

 Fuarın açılışını gerçekleştiren Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Çerkezköy Bakış -   Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’na Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Eğitim Bir-Sen Çerkezköy Şube Başkanı Ahmet Üzgün, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf Hayri ile İrfan Danışmaz, Saadet Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mehmet Kalyon, Okul Müdürleri çok sayıda öğretmen katıldı.
 

20 PROJE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

banner287
METEM tarafından ilk kez yapılan TÜBİTAK Bilim Fuarında toplam 20 proje görücüye çıktı. Zeka oyunlarından Teknolojik Projelere, Bluetooth haberleşmeli oyuncak otomobillerden hidrolik kontrollere kadar bir çok projenin mucitleri projelerini tek tek katılımcılara tanıttı.
 

HAYRAN KALDI
Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, projeleri hayranlıkla izlerken öğrenciler ve proje öğretmenlerinden geniş bilgi aldı. Zeka oyunları standında öğrencilerin hazırladığı sorulara da doğru cevap veren Kaymakam Abban, tüm stantları gezdi.Kaymakam Abban, emeklerinden dolayı öğrenci ve öğretmenleri kutladı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 16:41

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306