Genç yazar destek bekliyor

Çerkezköy’de Kızılpınar Çok Programlı Lisesi’nde eğitimine devam 16 yaşındaki Harun Yahya Uzuntepe, okul derslerinden arta kalan vakitlerinde kendi hayatından kesitlerin de yer aldığı 300 sayfalık bir romanı kaleme aldı. Maddi imkansızlıklar nedeniyle romanını kitap haline getiremeyen Uzuntepe, büyüklerinden destek bekliyor.

Genç yazar destek bekliyor

Çerkezköy Bakış - Kızılpınar Mahallesi’nde ailesi ile birlikte yaşayan Kızılpınar Çok Programlı Lisesi Mobilya bölümü öğrencisi Harun Yahya Uzuntepe, kelimeleri kâğıda dökmeye başlamasıyla birlikte derslerinde de başarı oranını artırdı. Ardından da bir roman yazmaya karar verdi. Uzuntepe, teneffüslerde, ders sonrası sınıfında ve evinde boş zamanında kendi hayatından da kesitlerin yer aldığı hikayeyi kitaplaştırmaya karar verdi. Bilgisayarı olmadığı için kalemle yazılarını kâğıda döken Uzuntepe, 300 sayfadan oluşan bir roman hazırladı.

“BÜYÜKLERİMDEN DESTEK BEKLİYORUM”

Yazmayı çok sevdiğini ve en büyük hayalinin iyi bir yazar olmak olduğunu belirten Harun Yahya Uzuntepe, çevresinde gözlemlediği ve kendi hayatından da kesitlerin bulunduğu, bir baba ile oğulun ilişkisini konu alan roman yazdığını söyledi. Uzuntepe, “Bu romanda kendi hayatımdan kesitler ve çevremde gözlemlediğim hayatların örneklerini derledim. Okul saatleri dışında, arkadaşlarım çıktıktan sonra boş bir sınıfta sakin bir şekilde yazıyorum. Romanım, bir bebeğin doğmadan önceki hayatından büyüyene kadar geçen evresi. Romanımın yarısından fazlası bitti, kalan kısmını da tamamlayacağım.” dedi. Genç öğrenci, kitabının tamamlanmasının ardından basım işlemlerinin maliyetinin fazla olduğunu ve gücünün yetmediğini söyleyerek hayırseverlerden ve Milli Eğitim Müdürlüğünden destek istedi.

banner287

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 17:31

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306