banner265

banner579

banner578

“Gönül ittifakımızla geleceğe yürüyoruz”

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, “81 ilden gelmiş tüm vatandaşlarımızla kurduğumuz gönül ittifakımızla geleceğe yürüyoruz. Ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan birbirimize sarılarak herkesin belediye başkanı olmaya devam edeceğiz.” dedi. Akay, Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’yı da sert dille eleştirdi. Akay,“Anlatacak hikayesi olmayanların yalanı ve iftirası çok olur” diyerek Kozuva’ya yüklendi.

Çerkezköy 10.03.2019, 22:31
“Gönül ittifakımızla geleceğe yürüyoruz”

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, seçimlere sayılı günler kalırken mahalle mitinglerine başladı. 10 mahallede miting yapacak olan Akay, ilk mitingini Gazi Osman Paşa Mahallesi, Gökçe Sokak üzerinde yaptı. Mitinge Akay yanan meşaleler arasında eşi Güliz Akay, oğlu Deniz ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte geldi.

“BU MİTİNGLER DALGA DALGA BÜYÜYECEK”
Mitingde açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye ve Millet İttifakı CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak, Vahap Akay’ın tüm mitinglerine katılacağını söyledi. Albayrak, “Vahap başkan bu mitingde olmamı istedi, bundan sonraki 9 mitingde de Allah kısmet ederse sonuna kadar burada olacağım. Neden? 30 Mart 2014’te 12’de 12 yaptığımız o heyecan, o hareketliliğin daha bir hareketli seviyede yakalanmış olduğunu görüyorum. Göreceksiniz ki bu mitingler dalga dalga büyüyecek. 31 Mart 2019’da diyeceğiz ki Mart’ın sonu bahar. Çok önemli bir ittifak içerisinde Tekirdağ’da ve tüm ülkede siyasi genel sıkışıklığın, 17 yıldır iktidarda olan bir partinin Türkiye’yi artık yönetemez hale gelmesinin, demokratik yollardan da gitmesinin adımı olacaktır bu seçimler.” dedi.
“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BİR HEYECAN DAHA YAŞAYACAĞIZ”
Kültür Merkezi’nin önümüzdeki hafta içerisinde açılışının yapılacağını belirten Albayrak, “Önümüzdeki hafta bir heyecan daha yaşayacağız. Çerkezköy’ün geleceğini inşa edeceğimiz Çerkezköy Kültür Sarayı’nı hep beraber açılışını gururla yapacağız. Yine söylüyorum, sayın Vahap Başka ile ben 31 Mart 2019’da yerel yönetimlerin yine başına geleceğiz. Sayın Başkanım verdiği sözü tutan birisi ben de diyorum ki sonuna kadar sayın başkanın arkasında olacağım.” ifadelerini kullandı.


5 YILDA YAPILANLARI BAŞLIKLAR HALİNDE SIRALADI
Albayrak’ın ardından Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay sahneye geldi ve eşi ve oğlu ile birlikte vatandaşları selamladı. Akay, 5 yıllık görev süresinde yaptıkları hizmetleri başlıklar halinde sıraladı. Akay, “Bu meydanda 2014-2019 yıllarında sizlerle bir adım attık. Aradan geçen 5 yıl sonra yeni bir 5 yıla başlangıç yapacağız inşallah. Bizler 5 yıl boyunca hizmet ile dolu dolu geçen 5 yılda, dere taşkınları yaşayan Çerkezköy’den, su baskınları yaşayan Fatih Caddesi’nde, Başarır Sokakta, İmar sitelerin Çerkezköylüleri bu dertten kurtaran Kadir Albayrak’a çok teşekkür ediyoruz. Hemen arkamızda FETÖ’cülere verdikleri yeri kadınlarımıza, çocuklarımıza verdik adını da Türkan Saylan koyduk. 14 yeni park yaptık. Veliköy’de düğün salonu, piknik alanı yaptık. Kızılpınar’da 90 kilometre altyapı hattı yaptık. Kızılpınar’da Gazi Mustafa Kemal ortaokulu yaptık. Kapalı Pazar yerini Çerkezköy’e kazandırdık, Tepe Piknik alanını Çerkezköy’ün ailelerine teslim ettik. Kent Park birinci etap bitti ardından ikinci etabı geçen hafta açtık. 118 nokta park, bahçe yeşil alan düzenlemesi yaptık. Örnek aydınlatma sokakları ile, şehitlik anıtımızla, 29 Ekim Spor salonumuzla, Atatürk Kültür Merkezimizle Çerkezköylülerle gönül köprüleri kurduk. Bir bebek doğdu kapısına gittik. Çerkezköy’e yeni taşınana hoş geldin hemşehrim dedik. Ramazan geldiğinde konuyu komşuyu bir sofrada buluşturduk. On binleri Edirne’ye, İstanbul’a, Çanakkale’ye taşıdık. Vatandaşların zor anlarında taziye çadırları kurduk. Yaz spor okullarımızla çocuklarımızın gelişime katkıda bulunduk. 5 yıl boyunca camileri, cem evlerini temizledik. Derdimiz tasamız Çerkezköy’ün çocukları 65 kişilik sınıfta okumasınlar diye eğitime destek olduk. Bunların hepsini sizden aldığımız güç ile yaptık. Şehrin dört bir yanını, bayraklarla donattık ve milli bayramlarımızı kutladık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinin gölgesinde bir Belediye Başkanı olduk. Beraberiz, kardeşiz dedik ve korkmadan on binlerin huzurunda ‘Ne Mutlu Türküm’ diye haykırdık. 5 yıl önce, ‘Değişim senin elinde Çerkezköy’ dedik ve bu değişimi Kadir başkanım ile yaptık. Yeni 5 yılda, 167 bin nüfusla yan yana kol kola omuz omuza giriyoruz. Çerkezköy’e dair projelerimizle giriyoruz. Yeni trafik çözümlerimizle, yeni küçük sanayi sitemizle, yeni amfi parkımızlar, yeni engelli koordinasyon merkezimizle yeni 5 yılına doğru gidiyoruz.” diye konuştu.


“İFTİRALARI VE YALANLARI ÇOK OLUR”
Akay, konuşmasına Cumhur İttifakının AK Partili Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’yı eleştirerek devam etti. Başkan Vahap Akay, “Bizim bugüne dair anlatacaklarımız, yarına bakacak hedeflerimiz var. Boş konuşmuyoruz, Çerkezköy’ü tanıyoruz ve yarına da cesaretle, umutla yürüyoruz. Ama öyle görüyorum ki gönüllerde yerimiz var. Bu gönül birlikteliğini kurmak kolay mı sandın?  Bu saadeti, bu birliği parayla kurabileceğini mi sandın? Anlatacak hikayesi olmayanların iftirası ve yalanı çok olur. Bugün çıkmış diyorlar ki, kaybetme telaşım varmış, hakaret ederek siyaset yapıyormuşum. Allah sizi kuru iftiradan saklasın. Çerkezköy için çalıştık. Kendileri daha ortada yokken, partilerinin önünden geçmezken biz çocuklarımızla beraberdik. Ben sadece vatandaşlara Çerkezköy’ün dününü anlatıyorum. Yeni yılda yapılacakları anlatıyorum. AK Partili, CHP’li, MHP’li, Saadetli, BBP’li demeden herkese Çerkezköy’ü anlatıyorum. Gönül ittifakı kuruyoruz biz, gönül!” dedi.
“TAYYİP BEY DEĞİL, SAYIN CUMHURBAŞKANI DİYECEKSİN!”
Süleyman Kozuva’yı eleştirerek konuşmasına devam eden Akay, Kozuva’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adını kullanarak göz boyadığını söyledi.  Akay, “Çerkezköy’e bir şeyler katalım diye düşünürken birileri engellemek için uğraştı. Kaybedilen bu zamanları 5 yılda kazanacağız. Belediye Başkanlığında geçmiş dönemde İŞKUR masası vardı. Biz göreve geldik 6 ay geçti İŞKUR, ÇTSO’ya gitti. Sonra yazı geldi bize, belediye iş bulamaz diye. Kendimi ihbar ediyorum, vatandaşıma işi buluyorum, iş bulmaya da devam edeceğim. Sonra aday çıktı dedi ki, ‘ben Tayyip beyle çözerim’ Tayyip bey değil sayın Cumhurbaşkanı diyeceksin! Yani bir samimiyet göstergesi ile göz boyuyor. Onu hallederim, bunu çözerim diyorsun, 6 yıldır ÇTSO başkanısın, 2016 başından bu yana çocuklarımız 65 kişilik sınıflarda okumasın dedik. Kaymakam beyin payı var, eski AK Parti Milletvekili Ayşe Doğan’ın payı var. Arkadaş biz tırım tırım tırmanırken bir yerleri aradın mı? Yok. Çerkezköy’ü sular bastı, Devlet Su İşlerini aradın mı? Yok. Memlekette doktor sorunu var? Hastanede muayene olalım desek sabah 3’te sıra alınıyor, ameliyat için 2 aya sıra veriliyor. Birilerini arayıp çözdün mü? Hayır. 6 yıldır bunları aramak için, Belediye Başkanlık makamı mı bekledin?” ifadelerini kullandı.


“TEVAZUNUN T’Sİ, SAMİMİYETİN S’Sİ YOK”
Cumhur İttifakının sloganı olan tevazu ve samimiyetin, Cumhur İttifakı adayında olmadığı iddia eden Akay, “Çerkezköy’ün püsküllü belası Termik Santrali’ne karşı çıktık. Sen ne yaptın, ÇED toplantısına ev sahipliği yaptın. Bakmayın bakanların gelip Termik Santral iptal dediğine, o alan hala Termik Santral alanı olarak işaretli. Sen zenginliğine güvenirsin, para kazanmaktan anlarsın. Sen bunları duymadın bile. Ben Vahap Akay olarak yeri geldi Büyükşehir Belediye Başkanımı kırdım, eleştirdim. Yeri geldi, partimi eleştirdim. Bunların hepsi yaşadığım toprakların geleceği için. Bana hiç kimse gelip tevazu, samimiyet demesin. Sizde tevazunun T’si, samimiyetin S’si yok.” dedi.
“NEREDE O SÖZLER, NEREDE O BAKANLAR?”
Son zamanlarda Çerkezköy’e gelen bakanlar ile ilgili de konuşan Akay, “2014 yılında bu furya vardı. Bir bakan furyası. Gelen anlattı, giden anlattı. Bakanlar geldi sözler verildi ne oldu sözler? Söz var, icraat yok.” dedi. Akay konuşmasını şöyle sürdürdü: Bugün badana yapıp, allayıp pulladıkları salonda toplantı yapmak zorunda kaldılar. Bir Mayıs öncesiydi, seçim dönem öncesi dönemin Spor Bakanı geldi, yeni spor salonu yapacağız dediler. Hızlarını alamadılar havuz yapacağız dediler, bende kendinizi yormayın Kadir Başkan yapıyor dedim. O sözler nerede? Her seçim arefesinde gelecekler, söz verecekler ama ortada kimse kalmayacak. O bakan nerede, değişti. E ne oldu spor salonu?”dedi.


“ALLAH HERKESE VERDİĞİ SÖZÜ TUTMAYI NASİP ETSİN”
5 yılda verdikleri tüm sözleri Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile beraber tuttuğunu kaydeden Başkan Vahap Akay, “Biz 5 yıl evvel, 30 Mart 2014’te seçilmiş iki belediye başkanı olarak söz nasıl verilir, nasıl tutulur onu gösterdik. Allah herkese söz verip tutabilmeyi nasip etsin. Tüm ittifakların dışında, 81 ilden gelmiş tüm vatandaşlarımızla kurduğumuz gönül ittifakımızla geleceğe yürüyoruz. Ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan birbirimize sarılarak herkesin belediye başkanı olmaya devam edeceğiz. Biz Kadir Albayrak başkanımızla beraber, yeni 5 yılda Çerkezköy’ü yeni umutlarla yeni hedeflerle buluşturacağız ve Mart’ın sonunda yeni baharda bulaşacağız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 07 Haziran 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:31
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:36
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20
17°
açık
banner573
banner575
banner576
banner577