Görevde Yükselme Eğitimi’ne 12 Belediye’den katılım

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Görevde Yükselme Eğitimi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleşti. İlk kez İstanbul dışında yapılan Görevde Yükselme Eğitimi’ne Trakya genelindeki 12 farklı Belediye’den zabıta ve itfaiye personeli katıldı. Derslerin Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlileri tarafından verildiği eğitimlere ilişkin sınav ise, 28 Haziran’da yapılacak.

Görevde Yükselme Eğitimi’ne 12 Belediye’den katılım
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Marmara Belediyeler Birliği Çerkezköy'de itfaiye ve zabıta memurlarına yönelik Trakya belediyelerini kapsayan eğitim kursu düzenledi.
12 BELEDİYE’DEN KATILIM
4 Haziran tarihinde Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu'nda başlayan Görevde Yükselme Eğitimi’ne başta Çerkezköy, Kapaklı, Kızılpınar ve Karaağaç Belediyeleri’nin yanı sıra, Çanakkale’nin Biga ve Eceabat İlçeleri Belediyeleri, İstanbul Esenyurt Belediyesi, Malkara, Büyükyoncalı, Saray ve Sultanköy Belediyelerinden toplam 42 itfaiye ve zabıta memuru katıldı.  
İLK KEZ İSTANBUL DIŞINDA
banner287
İstanbul dışında yapılan ilk Görevde Yükselme Eğitimi olma özelliğini taşıyan eğitimlerde Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlileri’nin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Müfettişleri de ders verdi. İki hafta süren eğitimlerde hergün 8’er saat eğitim alan 19’u itfaiye, 22’si de zabıta memuru olmak üzere toplam 41 kişi katıldı. Tamamlanan kursa ilişkin 28 Haziran’da yapılacak olan sınavda, yeterli puanı elde eden kursiyerlerden 3’ü amir, 20’si komiser, 18’i de çavuş olma hakkı elde edecek. 
YOĞUN BİR EĞİTİM ALDILAR
Görevde Yükselme Eğitimleri için ayrı sınıflar açtıklarını belirten Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Hikmet Ziya Özek, İstanbul dışında ilk kez verilen eğitimler için Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nun tercih edilmesinin kendilerine mutluluk verdiğini kaydederek “Eğitime katılanlara, Belediyeler Kanunu’ndan Devlet memurları kanununa, liderlik ve Zaman Yönetimi’nden Kentsel Kurtarma Tekniklerine, Kabahatler Kanunu’ndan Halkla İlişkiler ve Davranış kurallarına kadar geniş yelpazede bir eğitim verildi.” Bilgisini verdi. 
SINAV DA YÜKSEK OKUL’DA YAPILACAK
Görevde Yükselme Eğitimi Sınavı’nın 28 Haziran tarihinde yine Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirileceğini dile getiren Prof. Dr. Ziya Özek, katılımcıların kurstan büyük memnuniyetle ayrıldığına da sözlerine ekledi. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510