Gülerçin Koleji’nin bursluluk sınavına yoğun ilgi

Çerkezköy’ün ilk ve tek özel koleji olan Özel Gülerçin Koleji’nde hafta sonu bursluluk sınavı düzenlendi.

Gülerçin Koleji’nin bursluluk sınavına yoğun ilgi
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy’ün ilk ve tek özel koleji olan Özel Gülerçin Koleji’nde hafta sonu bursluluk sınavı düzenlendi.
ÖNCEKİ GÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ
4-5-6 ve 7 sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen bursluluk sınavına Çerkezköy, Kapaklı, Kızılpınar, Veliköy, Saray, Silivri ve Velimeşe’den öğrencilerin katıldığı sınav Cumartesi günü iki oturumda gerçekleştirildi. Sınavlarda 4 ve 5. Sınıflar 80 dakika, 6. Sınıflar 90 dakika 7. Sınıflar ise 100 dakika boyunca ter döktü.
YAKLAŞIK 1000 ÖĞRENCİ KATILDI
Özel Gülerçin Koleji Müdürü Süleyman Sezgin bursluluk sınavına yaklaşık 1000 öğrencinin katıldığını söyleyerek “Biz bu sınavları hem öğrencilerin seviyelerini belirlemek hem de bu seviyeleri hangi okulda daha iyi nasıl geliştirebilirler amacıyla yapıyoruz. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte öğrencilerimize başarı yolunda her imkânı sunuyoruz.” Şeklinde konuştu.
“YÜZDE YÜZ BURS ALABİLECEKLER’’
Öğrencilerin alacağı burs oranları ile ilgili konuşan Sezgin, “Önemli olan öğrencilerimizin alacağı puanlardır. Puanlara göre öğrencilerimize yüzde 5’ten yüzde 100’e kadar burs alabilecekler. Sınava giren her öğrencimize eğitim öğretim hayatında bir güzel bir imkân sağlamaya çalışıyoruz.’’ Şeklinde konuştu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510