Halkalı’ya seferler 19 Kasım’da başlayacak

Çerkezköy-Kapıkule, Çerkezköy-Uzunköprü arasında konulan bölgesel tren seferleri dün başladı.

Halkalı’ya seferler 19 Kasım’da başlayacak
Çerkezköy-Kapıkule tren seferleri dün yapılan törenin ardından başladı. Törende konuşan Devlet Demiryolları 1. Bölge Müdürü Halil Korkmaz, Çerkezköy-Kapıkule seferinin hayırlı olmasını temenni ederken, Çerkezköy-Halkalı seferlerinin de 19 Kasım’da başlayacağının müjdesini verdi.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy-Kapıkule, Çerkezköy-Uzunköprü arasında konulan bölgesel tren seferleri dün başladı.

YOĞUN KATILIM YAŞANDI

Dün saat 10:30’da yapılan törene yoğun katılım yaşandı. Törene Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve 26. Dönem milletvekili adayı Ayşe Doğan, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, TCDD 1. Bölge Müdürü Halil Korkmaz, Devlet TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Yol Müdürü Mümin Karasu, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı İmdat Özgör, İlçe Emniyet Müdür Murat Ogan, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Sertan Topkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, Çerkezköy Organize Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yaşar Kuş, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya ve çok sayıda davetli katıldı.

İHALE SÜRECİ UZADI

Çerkezköy-Kapıkule hattının açılış töreninde basın mensupları ile bir araya gelerek gazetecilerin sorularını yanıtlayan Devlet Demiryolları 1. Bölge Müdürü Halil Korkmaz, yıllardır bitmek bilmeyen Çerkezköy-Sirkeci hattı ile ilgili sorulan sorulara da yanıt verdi. Korkmaz, “Çerkezköy kamuoyunun da merak ettiği Çerkezköy-İstanbul seferinde sona yaklaşıldı. 19 Kasım tarihinde ilk sefer yapılacak. İlk yapılan yol çalışmalarında müteahhit firma ile ilgili problemler yaşandı. Sürecin devamında yüzde 80’lik kısım tamamlandı ve daha sonra Kamu İhale Kurumu ilk yüklenici firmadan ihaleyi aldı ve başka firmaya verdi. Bu süreçte aksaklıklar yaşandı. Sonrasında ilk firma Kamu İhale Kurumu’nu mahkemeye verince süreçte yine bir uzama oldu. Son olarak yeni bir firma ihaleyi aldı ve çalışmaları hemen hemen tamamladı. Maddi olarak yüzde 81, fiziki olarak ise yüzde 90 yol çalışması tamamlandı.” ifadelerini kullandı.“ISPARTAKULE’DE SON BULACAK”

19 Kasım’da Çerkezköy-İstanbul seferinin başlayacağının müjdesini de veren Bölge Müdürü Halil Korkmaz, “Halkalı’da yapılan çalışmalar sebebi ile 19 Kasım’da açılacak seferde Çerkezköy’den hareket eden tren Ispartakule’de duracak. Ispartakule’den servisler ile Halkalı’ya aktarma yapılacak. Halkalı’da yapılan çalışmaların bitmesinin ardından, 2018 yılında tamamlanması planlanan Çerkezköy-Gebze Marmaray hattı hizmete girecek.” dedi.

banner287
SEFERLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Öte yandan Halil Korkmaz daha sonra yaptığı konuşmada Marmaray ve Hızlı Tren seferleri hakkında bilgi verdikten sonra hizmete açılan Çerkezköy-Kapıkule tren seferlerinin ücret tariflerinden de bahsetti. Korkmaz, “Gidiş-Dönüş bileti alanlara, Gençlere, Askeri Personele, Öğretmene, 12 kişilik gruplara, 60 yaş üzeri yolculara, Basın Kartı sahiplerine, TCDD personeli ve yakınlarına yüzde 20’lik indirim yapılacak. 65 yaş üzeri kişilere ve çocuklara yüzde 50 indirim uygulanacak.” dedi.

“HAYIRLI OLSUN”

Demir Yolları 1.  Bölge Müdürü Korkmaz’ın ardından konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da, Çerkezköy-Kapıkule seferinin yeniden açılmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek seferleri hayırlı olması temennisinde bulundu. Kaymakam Kubilay konuşmasının devamında ise, “Göreve geldiğimiz günden itibaren üzerinde durduğumuz konulardan birisi de Çerkezköy tren seferleri hakkındaydı. İstanbul seferleri ile ilgili de bilgiyi bölge müdürümüz verdi. Çerkezköy Sanayi’nin geliştiği bir yer ve sanayi yükü ile beraber buradaki çalışan insanlarımızın taşımacılık alanında rahata kavuşacağı yollardan birisi de trendir. En kısa sürede İstanbul seferinin açılışında da inşallah buluşacağız.” şeklinde konuştu.“GÜVENLİ YOLCULUKTUR”

Kaymakam Kubilay’ın ardından kürsüye gelen Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, tren yolculuğunun güvenli ve rahat yolculuk olduğunu vurguladı. Salihoğlu, ‘Gidilemeyen yer senin değildir’ sözünü hatırlatırken, “Tren yolculuğu gayet güvenli ve zamanı belli bir yolculuktur. Bugüne kadar birkaç aksilik yüzünden ertelenen seferlerimiz şimdi yavaş yavaş yeniden başlıyor. Bugün de burada olmamıza vesile olan Çerkezköy-Kapıkule hattı yeniden sefere açıldı ve hepimize hayırlı olsun.” dedi.

MURATLI’YA GİTTİLER

Konuşmaların ardından Kapıkule’ye yol alacak trene binen protokol mensupları Muratlı’ya kadar yolculuk etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 17:24

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
osman gür
osman gür - 3 yıl Önce

Hani nerede bugun 19 kasım herhangi çerkezköy halkalı arası tren seferi başlamıştır diye bir haber göremedim.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306