Hastane için devrim gibi karar

Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fergan Genç, gece 23.30’a kadar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanının da görev yapacağını belirti. Ayrıca hafta sonu saat 14.00 ile 20.00 saatleri arasında hastanede poliklinik hizmeti verilecek.

Çerkezköy Bakış
Hastane için devrim gibi karar

Çerkezköy Bakış - Kısa bir süre önce Çerkezköy Devlet Hastanesi başhekimliğine atanan ve aldığı radikal kararlar ile hastanede devrim niteliğinde çalışmalara imza atan Doç. Dr. Fergan Genç, ilçedeki sağlık hizmetindeki en büyük eksikliklerin birine daha müdahale etti. Dahiliye, Genel Cerrahi polikliniklerinin ardından gece Çocuk polikliniği de 1 Mayıs itibariyle akşam 17.30 ile 23.30 saatleri arasında hizmet vermeye başladı. Bu 3 poliklinik Cumartesi ve pazar günü de hasta kabul edecek.

HAFTANIN YEDİ GÜNÜ HİZMET

Polikliniklerin hafta sonu da hizmet vereceğini açıklayan Genç, “Dahiliye, Genel Cerrahi ve şimdi de çocuk polikliniğimiz de geceleri hizmet verecek. Mesai saatleri sonrasında hafta içi her gün gece saat 23.30’a kadar doktorlarımız hasta kabulüne devam ediyor. Hafta sonu ise öğleden sonra 14.00 ile 20.00 saatleri arasında Dahiliye, Genel Cerrahi ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları polikliniği hasta vatandaşlarımıza hizmet verecek. Yani hafta sonu bile geldiğiniz zaman acilde değil kendi servisinize giderek tedavinizi olacaksınız. Gece poliklinikleri uygulaması Türkiye’de 29 hastane ile başladı. Bu hastaneler arasında biz yoktuk. İl Sağlık Müdürümüz Cengiz Becerir’in desteği ve bizim gayretimizle biz de gece polikliniklerini açtık. Gece çocuk polikliniğimizin ilk gününde nöbetçi doktorumuz 76 hastaya baktı. Artık çocuk polikliniği aksamayacak. Biz kaliteli sağlık hizmeti sunmak için buradayız. Bir insanın sağlığı parayla ölçülmez.” dedi.

5 DOKTOR DAHA GELECEK

Çocuk polikliniğinde gündüz 4, akşamları ise bir doktorun nöbetçi olarak kaldığı ve hasta kabulü yaptığını belirten Genç, “İki ay evvel bir tane çocuk doktorumuz vardı. AK Parti eski Çerkezköy İlçe Başkanı olan ve şuanda milletvekili aday adayı olan Abdullah Öğe ve AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Ankara’ya gittiklerinde bu konu ile ilgili de görüşmeler yapmış ve hastanemize 23 doktor ataması yapıldı. Bunların yanı sıra Nöroloji, Çocuk, Beyin Cerrahı, Psikiyatrı ve Genel Cerrah olmak üzere 5 doktorun daha atamasının yapıldı. En geç 20 gün içerisinde onlar da aramıza katılacak ve hastanemize 28 doktor atanmış olacak. Başta sayın bakanımız olmak üzere Sağlık Müdürüme ve Sayın Öğe ile Yüksel’e çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

15 MAYIS İTİBARİ İLE SABAH 6.30’DA AÇILACAK

Kuyrukların kalkacağını belirten Genç, “Gece kuyruk bekleme olayını ortadan kaldırıyoruz. Dahiliye, Cerrahi ve Çocuk polikliniklerimiz mesai saatleri dışında 17.30 ile 23.00 saatleri arasında da hasta kabulü yapıyor. Vatandaşlarımızın geceden gelip sıra beklemelerine, uykularını bölmelerine yorulmalarına gerek yok. Vatandaşlarımız bu konuda bilgilensin akşam saatlerinde de gelip tedavilerini olabilecekler. 15 Mayıs’tan itibaren vezneler sabah 06.30’da açılacak. Vatandaşlarımız bu saatten itibaren gelecekler hastanemize, numaramatik de koyacağız. Rahat rahat uyusunlar, dinlensinler isterlerse sabah 06.30’da isterlerse de akşam saatlerine doğru gelebilirler.” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ”

Son olarak vatandaşların sağlığı için ellerinden gelenden fazlasını yapmaya çalıştıklarını ifade eden Genç, “Güzel işler yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Gece gündüz demeden teşhis ve tedavi için bekliyoruz. Umarım vatandaşlarımız hiç hasta olmazlar. Oldukları zaman da biz buradayız, yanlarındayız.” dedi.

banner287
Fabrikalardan dolayı sürekli göç alan Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’a hizmet veren Çerkezköy Devlet Hastanesi’nden günlük 5 bin hasta sağlık hizmeti alıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 16:48

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut erdönmez
Mahmut erdönmez - 12 ay Önce

Ne yapmış başhekim? Siz anca reklamını yapın. Hala gece 12 de gel isim yazdır, 4 te gel sıra al, 9 da gel muayene ol!!! İnsanlar 8 de gelsin 9 a kadar sırasını alsın muayene olsun. Bu ne saçma iştir. Sizde haber yapıyorsunuz devrim gibi gelişmeler falan, hangi söylediğini yaptı? Sıra konusunu manşetten verdiniz Türkiye nin başka bir yerinde böyle bir uygulama yok. Acil den sıra alıyoruz hasta olup acile gelen de sıra için bekleme psikolojisine giriyor. Acil kayıta 2 kişi yetmiyor zaten akşam gelin sıra almaya 2 kişi çalışıp yetişemiyor birde gece aynı yerden yani acil hastalar gibi sıra veriliyor. Sabah 7 de başlasın sıra verme o zaman millet git gel yapmaz. Başhekim çok medyatik bu kadar demeç verceğine akşamları halka selam verip gönül alacağına su sözünü tutsun

Serkan Uzan
Serkan Uzan - 12 ay Önce

Değerli başhekimimiz sayın Fergan GENÇ' hocamızı biz vatandaşlara verdiği hizmetlerinden dolayı tebriklerimiz şükranlarımızı sunarım iyiki ilçemize başhekim olarak atanmış deneyimli, tecrubeli birisi ilçemize böyle liyakatlı birisinin başhekim olmasından dolayı çok mutluyuz teşekkürler

Erdal Ergülen
Erdal Ergülen - 12 ay Önce

Böyle değerli hizmetleri duyunca insan gerçekten hem heyecanlanıyor hemde gurur duyuyor. Böyle gerçekten devrim niteliğindeki kararlar alan değerli hocamız Fergan Genç'i candan kutluyor,başarı dolu uzun bir hizmet yolculuğu diliyorum.

mehmet adıgüzel
mehmet adıgüzel - 12 ay Önce

Doktor yetersizliği poliklinik yetersizliği var. Aslında güzel çözüm gibi görünse de değil. Doktorların psikolojisini düşünün bize nasıl hizmet verirler kimbilir. Buna düzgün bir çözüm bulun.......

Müjdat yetkiner
Müjdat yetkiner - 12 ay Önce

Senle gurur duyuyorum sen adamsın

Haydar efiloğlu
Haydar efiloğlu - 12 ay Önce

Sayın hocam sizlere teşekkür ediyoruz bu duyarlı ve azimli çalışmalarınızdan dolayı mesleğini severek yapan üreten hocalarımızın Rabbim sayılarını artırsın Allah sizden razı olsun saygılarımla

Haydar efiloğlu
Haydar efiloğlu - 12 ay Önce

Sayın hocam sizlere teşekkür ediyoruz bu duyarlı ve azimli çalışmalarınızdan dolayı mesleğini severek yapan üreten hocalarımızın Rabbim sayılarını artırsın Allah sizden razı olsun saygılarımla

Sema
Sema - 12 ay Önce

Allahım razı olsun çalışmaların devamını daim etsin çok iyi olmuş


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306