Hayati sınavda skandal..!

Pazar günü gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)’nda, Çerkezköylü adaylar büyük bir mağduriyet yaşadı.

Hayati sınavda skandal..!

Pazar günü gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)’nda, Çerkezköylü adaylar büyük bir mağduriyet yaşadı. Tekirdağ genelinde yaklaşık 16 bin adayın katıldığı sınavda, Çorlu’dan itibaren tıkanmaya başlayan trafik nedeniyle, Kapaklı, Çerkezköy ve Çorlu’dan giden yaklaşık 1000 aday sınava yetişemedi. Saat 09.30’da başlayan sınava yetişmek için Çerkezköy’den saat 07.30’da çıktığını söyleyen öğretmen adayı T.A., “Bir yıldır aralıksız ders çalıştım. Tam çalışmalarımın meyvesini almak istediğimiz sırada sınava yetişemedim. Benim gibi sınava yetişemeyen 1000 civarında adayın olduğu söyleniyor. Okul önleri ağlayan adaylarla doluydu.” Diye konuştu. 16 bin adaydan, en az 10 bininin Kapaklı, Çerkezköy ve Çorlu’dan gittiğini söyleyen adaylar, ÖSYM’nin Çerkezköy veya Çorlu’yu sınav merkezi ilan etmesini isteyerek “Özellikle Kapaklı ve Çerkezköy’den Tekirdağ’a gidenler, büyük stres yaşıyor. Sınava yetişmeyenler bir yana, yetişenler de yol boyunca, ‘yetişemeyeceğim’ endişesiyle büyük stres yaşıyor. ÖSYM’nin bir an önce, Çerkezköy veya Çorlu’yu sınav merkezi yapması ve bu tip önemli sınavları bu iki ilçeden birinde yapması gerekir. Çünkü, Saray, Çerkezköy ve Kapaklı üçgeninde, ÖSYM’nin aradığı öğrenci sayısının çok üzerinde öğrenci bulunuyor. Yetkililerden bu konuda destek istiyoruz” serzenişinde bulundular.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 18:46

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer
Zafer - 3 yıl Önce

Sağda solda gezen akpli sitasiler ne yapar çıkın bu tür önemşi konularda bişeyler yapın davetlerde boy göstermeyın

Hayati???
Hayati??? - 3 yıl Önce

Sınava giremeyen ölüyor mu?? Rızıklar Allah'tan değil mi? Kendinden başkasını din düşmanı ilan eden zihniyet??? Lafta rızık Allah'tan haber yapmaya gelince KPSS'den mi?

Serpil canbaz aksüt
Serpil canbaz aksüt - 3 yıl Önce

Rumuz hayat senin bakış açın geniş değil ... çalışma otur evde bakalım Allah verecekmi bir Hadiste şöyle der 8 günlük ömre 9 gün çalışma

Magdur
Magdur - 3 yıl Önce

Hemde ne skandal yollarda bir trafik polisi bile yok tekirdagimizda büyükşehir oldu ya tam büyük şehir gibi davrandı

Hasan
Hasan @Magdur - 3 yıl Önce

Büyükşehirle polis ne alaka? içişleri bakanlığına soracaksın polisi büyükşehire bağlı değilki polis teşkilatı!

Hayatiye cevap
Hayatiye cevap - 3 yıl Önce

Hayatı. Rızkını Allahtandir ona herkes inanıyorda cenabi hakta sen yat kulum ben seni doyurucam demiyorki insanlar calisicak ki cenabi hak kazancimizi riskimizi versin.

Kaza yaptık
Kaza yaptık - 3 yıl Önce

Çok yazık oldu yolda ağlayan ....2 senelik emekleri boşa giden sınava yetişemeyen insanlar vardı...yolda araba inip koşarak arabayla 100 km hızla 15 dk varılan yolda sınava 20 dk kalmış koşarak yetişmeye çalışıyorlardı... Trafiğin o kadar yoğun olmasına rağmen 1 tane yolda polis yokktu... Kazalar yaşanmış yolda yazıl emeklere bende kaza yaşadım arkadan adam çarptı 3 bin tl bir masraf çıktı yazık insanlarımıza biraz olsun değer verelim lütfen

nilgun
nilgun - 3 yıl Önce

Acikogretim sinavlarina iki sene boyunca gittim boyle bi trafik gormedim.corlu cikisi trafik bi basladi tekirdag namik kemal universitesine kadar trafik. 1 aydan fazla oldu hala tekirdag gidis yonu yolunu yapamamislar.trafik sıkısıklıginin tek nedeni bu.yol calismasinin hala devam ettigini bilseydim 7 de evden cikardim.5 dk ile sinavi kacirdim.biz yine trafik ihlali yaparak hizli gittik sehirici falan ama bosa oldu hersey.daha bizim arkamizda yuzlerce araba vardi :( cogu kisi 9 bucuga tekirdaga giremedi bile trafikte sıkısıp kaldi..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510