Hazırlıklar tamamlanıyor

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde (ÇOSB) ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi (EYS) kurulumunda hazırlıkların tamamlandığı duyuruldu.

Hazırlıklar tamamlanıyor

Çerkezköy Bakış - ÇOSB’den Enerji Yönetim Sistemi (EYS) kurulumu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: Günümüzde üretim artışına bağlı olarak enerji tüketimleri de artış halindedir. Buna karşın enerji kaynakları azalmaktadır. Bu çerçevede sanayi kuruluşlarında enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve enerji tasarrufu gittikçe önemli hale gelmektedir. Kuruluşlar açısından enerjinin tasarruflu kullanılması ve bu çalışmalar için enerji yönetim sisteki oluşturulması kaçınılmaz hale gelmiştir.  Enerji yönetimi kuruluşlarda enerji verimliliğini yükseltmek için süreç ve sistemlerin oluşturulmasını ve sürdürülebilirliğini sağlamak üzere kurulmaktadır. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde (ÇOSB) kurulumu son aşamaya gelmiş olan ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ile ÇOSB Bölge Müdürlüğü bünyesinde enerji tüketiminin izlenmesi, mevcut cihaz ve ekipmanların kontrol altında tutulması, verimliliğin artırılması ve enerji bilincinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Ülkemiz açısından son derece önemli olan enerjinin verimliliği alanında önemli bir proje olan ISO 50001 EYS, ülkemizin en büyük OSB’lerinden biri olan ÇOSB’nin örnek bir çalışması olarak değerlendirilmektedir. Sınırlı enerji kaynaklarını sürdürülebilirlik felsefesi temelinde, küresel ısınmayı önlemeyi, çevresel etkileri azaltmayı ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı taahhüt ediyoruz.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510