Hem sanayiciyi, hem de esnafı temsil ediyorum

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın Şubat ayı içerisinde yapılacak 2013-2017 dönemi seçimlerine adaylığını açıklayan Süleyman Kozuva, hem sanayici hem de ticaret erbabı kimliğiyle Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olduğunu söyledi.

Hem sanayiciyi, hem de  esnafı temsil ediyorum
ŞIK OLMADI
Faaliyet kolları (NACE) gerekçe gösterilerek meslek grubu sayısının 11’den 9’a düşürülmesine tepki gösteren Süleyman Kozuva, yeni düzenlemeyi ‘Seçimi kazanma hilesi’ olarak değerlendirerek “Seçimler gelip geçici, dostluklar bakidir, ancak yapılan hiç şık olmadı” dedi.
ARKADAŞLARIMIZ DAHA DA HIRSLANDI
Gruplarda liste başlarının belli olduğunu söyleyen Başkan Adayı Kozuva “İlk sıraların dışındaki yerler ile yedek meclis üye adaylarını henüz belirlemedik.” Derken, gruplarda yapılan yeni düzenlemenin, birlikte hareket ettiği arkadaşlarını daha da hırslandırdığını ifade etti.

ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Süleyman Kozuva seçime ‘sarı liste’ ile girecek.
“DİĞER ODA’LARDA SAYI ARTIRILIRKEN BİZDE DÜŞÜRÜLDÜ’’
Şubat ayının ortasında yapılması planlanan 2013-2017 dönemi seçimleri öncesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Süleyman Kozuva, adaylık gerekçesi ve hedeflerini açıkladı. Faaliyet kolları (NACE) gerekçe gösterilerek meslek grubu sayısının 11’den 9’a düşürülmesine tepki gösteren Süleyman Kozuva, “Çorlu, Tekirdağ ve diğer odalarda meslek grubu sayısı artırılırken, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda meslek grubu sayısı 11’den 9’a düşürüldü. Halbuki, aradan geçen 4 yılda Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın üye sayısı yaklaşık 750 arttı. ’’ Dedi.
‘SEÇİMİ KAZANMA ADINA YAPILMIŞ BİR OYUN’
Meslek Grubu sayısının 11’den 9’a düşürülmesini mevcut yönetimin ‘seçimi kazanma adına yapılmış bir oyunu’ şeklinde değerlendiren Süleyman Kozuva “Meslek Grupları’nın birçoğunda değişikliğe gittiler. Seçimi kazanma telaşından yapmış oldukları değişiklikle bizleri  (eksi) -6’dan başlatacaklar.’’ Diye konuştu.
“YAPILAN ARKADAŞLARIMIZI HIRSLANDIRDI’’
Kozuva, meslek gruplarında yapılan değişiklikle 9’ncu meslek grubunda 99 üye bırakılırken 4’ncü meslek grubunda ise 500’ün üzerinde üye toplandığını kaydederek “Yakışıksız olarak nitelendirdiğimiz bu çalışma bizlerle berabere hareket eden arkadaşlarımızı daha da hırslandırdı. Bu gibi oyunlara tevessül edilmemeliydi. Her şey seçim kazanmak olarak görülmemelidir.’’ İfadelerini kullandı.“ÇERKEZKÖY’ÜN GELECEĞİ İLE OYNUYOLAR’’
Mevcut yönetimin Çerkezköy’ün geleceği ile oynadığını kaydeden Süleyman Kozuva şöyle devam etti: “Çerkezköy’ün geleceği ile oynamamalıydılar. Çerkezköy sanayisi Türkiye’nin ilk 10 sanayi bölgesi içerisinde yer almasına rağmen Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki meslek grubu sayısını 11’den 9’a, meclis üyesi sayısı da 33’den 24’e düşürülüyor. Bu paralel de yönetim kurulu üyesi sayısı da 7’e inmiş olacak. Tüm bunların altında ‘başkan ben olmalıyım’ anlayışı yatmaktadır.’’  
banner287
“SEÇİMLER GELİP GEÇİCİDİR’’
Kendilerinin hiçbir zaman ‘ne olursa olsun seçimi kazanmalıyız’ şeklinde bir anlayışın içerisinde bulunmadıklarını söyleyen Süleyman Kozuva “Gruplarda değişiklik yapılmadan önce kendimizi 11 grubun 9’unu kazanmış olarak görüyorduk, şimdi ise kazanma oranımızı yüzde 70 olarak görüyoruz.’’ Dedi. ‘Seçimler gelip geçicidir, önemli olan dostluklardır’ diyerek sözlerini sürdüren Kozuva “Ancak seçimi kazanma adına yapılan bu son ayak oyunu dostluğu sürdürmeyi zorlaştırıyor. NACE kodları gerekçe gösterilerek yapılan bu değişiklik bizleri üzdü, değişikliği burada yaptılar Ankara da onayladı. ’’  ifadelerine yer verdi.
“ODA ÜYELERİNİ İCRAYA VERDİLER’’
Kozuva, ÇTSO Yönetimi tarafından yaklaşık 500 oda üyesinin icraya verildiğini söyleyerek “ Bu üyeleri şimdiye kadar hep odaya verdiler, Oda’dan bir şey almadılar. Şahsım da aynı şekilde, hep Oda’ya verdik. Oda’dan faydalanmadık, faydalanmayı da düşünmüyorum. Oda üyelerini icraya vererek zor durumda bıraktılar. Destek olacakları yerde bir darbe de kendileri vurdular.’’ Eleştirisinde bulundu.
“SEÇİME SARI LİSTE İLE GİRECEĞİZ’’
Seçime ‘sarı liste’ ile gireceklerini açıklayan Süleyman Kozuva, “Liste rengini belirlemeden önce Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever’i arayıp kendisine seçime sarı liste ile gideceğimizi belirttik. Kendisi de bunu biliyor, bizler de yol arkadaşlarımızla birlikte seçime sarı liste ile gireceğiz.’’ Diye konuştu.
“İLK SIRALAR BELLİ’’
Kozuva, 9 meslek grubunda ilk sıraların belli olduğunu açıklayarak “İlk sıraların dışındaki yerler ile yedek meclis üye adaylarını henüz belirlemedik, önümüzdeki günlerde listemize son halini vereceğiz.’’ Dedi.
“SEÇİM ŞUBAT’TA YAPILACAK’’
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nun seçimin 13 Şubat’ta yapılması için İlçe Seçim Kurulu’na başvuru yaptığını söyleyen Süleyman Kozuva “Ancak, seçimin hangi tarihte yapılacağı netlik kazanmadı.’’ diye konuştu.
“ODA İYİ YÖNETİLEMİYOR’’
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ‘Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın iyi yönetilemediği için aday olduğunu açıklayan Kozuva, “Dursun Ali Tever, çok değerli bir insan. Ancak yönetim kabiliyeti yok. Görev döneminde başarılı olamadı. Alınan her yönetim kurulu kararı 9’a karşı 5 evet oyu ile alındı. 9 kişiyi bir araya getiremeyen bir yönetici, 33 kişiyi de bir araya getirebilmesi mümkün değildi. Bizlerin istifası sonrasında yapılan oylamada 2013 bütçesini meclisten geçiremediler. Oda’nın iyi yönetilemediğini gördüğümüzden yönetime adaylığımı açıkladım.’’ İfadelerini kullandı.
“HEM SANAYİCİ HEM TİCARET ERBABIYIM’’
Kozuva, seçimi kazanması durumunda mevcut yönetim gibi bir durumla karşı karşıya gelmesi halinde derhal istifa etmiş olacağını söyleyerek, sözü seçim süresinde kendisine ‘Sanayici mi? Ticaret Erbabı mı?’ şeklinde getirilen eleştiriye değindi. Süleyman Kozuva, kendisinin hem sanayici hem de ticaret erbabı olduğunu ifade ederek “Yıllardan bu yana ticaretle uğraşıyoruz, bir süredir de Çerkezköy OSB içerisinde Bross Tekstil ve Kardeşler Yapı olarak üretim yapmaktayız. Bross Tekstil’de yaklaşık 900 kişi çalışmakta, 45 ülkeye ihracatta bulunuyoruz. Kardeşler Yapı olarak da YZB markası adı altında banyo dolabı üretmekteyiz. Bu çerçevede kendimi hem sanayici hem de ticaret erbabı olarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’na adayım.’’ Dedi.
“YÜKSEK KATILIM BEKLİYORUM’’
Kozuva, Şubat ayı ortalarında gerçekleştirilecek Oda seçimlerine yüksek bir katılım beklediğini ifade ederek “Tüm Oda üyelerinin seçime katılarak kendilerini temsil edeceğine inandıkları adaylar için oy kullanmasını istiyorum. İnşallah yüksek bir katılımla gerçekleştirilecek seçimde ÇTSO’nun yeniş yönetimi belirlenecektir.’’ Şeklinde konuştu. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut ferit ertürk
mahmut ferit ertürk - 6 yıl Önce

sayın kozuva 2009 secimlerinde gelip oy isdediniz benden bende size benı tek arayan sizsiniz size verecem dedim ve acıkca zarfa bıle koymadan oyumu sallaya sallaya size verdim. secim bitti telefonlara dahi cıkmadınız.. simdi baskan adayısınız ya hayat ne garip deyilmi..

mahmut ferit ertürk
mahmut ferit ertürk - 6 yıl Önce

sayın kozuva sizden ticaret odası başkanı olursa vayy çerkezköyün haline,,,

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306