Her mükellef vergisini ödemeli

Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek ile Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanlığı yetkilileri Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Asbaş, verginin bir ülkenin kalkınmasında gerekli olan temel araç olduğunu söyleyerek “Her mükellefin de bu kutsal görevini yerine getirmesini istiyoruz. Biz sanayi ve ticaret odasının esnaf olan yöneticileri olarak her esnafın da bu görevin bilincinde olmasını diliyoruz.” Dedi.

Her mükellef vergisini ödemeli
ÇerkezköyBakış - Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Şenal Gelen, Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanlığı Avukatı Ebru Ulak, Tekirdağ Vergi Dairesi Namık Kemal Şubesi Müdürü Şener Tekneci, Gelir Uzmanı Elif Çolak dün saat 14.30’da Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Ziyarette Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek de yer aldı.
“VERGİ ÖDEMEK EN BÜYÜK GÖREVİMİZ’’
Ziyarette heyeti Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Asbaş, Tahsin Kırmızıgül ile Cüneyt Gürsoy ağırladı. Ziyarette konuşan Mustafa Asbaş verginin bir ülkenin kalkınmasında gerekli olan temel araç olduğunu söyleyerek “Her mükellefin de bu kutsal görevini yerine getirmesini istiyoruz. Biz sanayi ve ticaret odasının esnaf olan yöneticileri olarak her esnafın da bu görevin bilincinde olmasını diliyoruz.” Dedi. Piyasa ile ilgili olarak “Nakit sıkıntısı var, çarklar dönmüyor. Özellikle karşılıksız çıkan çekler canımızı çok sıkıyor. Bunun tedbirinin alınması gerekir ki bizlerde zorlanmadan vergilerimizi ödeyebilelim.” İfadelerini kullandı.
“TEKİRDAĞ VERGİSİNİ ÖDÜYOR’’
Tekirdağ’ın vergi durumu ile ilgili bilgi veren Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Şenal Gelen şunları söyledi: “Etkinliklerde özellikle verginin bir ülke için ne kadar önemli olduğunu vurgulamaya çalışıyoruz. Tekirdağ, sanayi ağırlıklı ilçeleri olan Çorlu ve Çerkezköy ile birlikte oldukça yoğun bir dönem geçiriyor. Tekirdağ genelindeki vergi tahakkuk miktarı bir milyar 200 bin TL civarında.  Buna karşılık vergisini ödemeyen vatandaşlar, kuruluşlar da oluyor. Bizler onların her zaman takipçisi oluyoruz. Ancak genel olarak Tekirdağ vergisel yönden yükümlülüklerini yerine getiriyor’’ Karşılıklı fikir alışverişinin ardından ziyaret sona erdi.
banner287
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510