Her yöne bol kahkaha

Çerkezköy'de 'Her yöne 90 Dakika' isimli tiyatro oyununu sahneleyen İstanbul Meydan Sahnesi tiyatro topluluğu, izleyenleri kahkahaya boğdu. İki perdelik komedi oyununda 4 ayrı skeç yer alırken, argo kullanımında ise zaman zaman kantarın topuzu kaçtı.

Her yöne bol kahkaha
ÇerkezköyBakış  - İstanbul Meydan Sahnesi'nin 'Her yöne 90 Dakika' isimli tiyatro oyunu önceki akşam Çerkezköy'de sahnelendi.
MESAJLAR KİMİ ZAMAN GÜLDÜRDÜ KİMİ ZAMAN DÜŞÜNDÜRDÜ
Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda önceki akşam saat 20.00'da sahnelenen oyunu izleyenler arasında Çerkezköy Halk Eğitim merkezi Müdürü Yalçın Memiş, AK Parti Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in eşi Nuran Ertem ile çok sayıda Çerkezköylü sanatsever yer aldı. İki perdeden oluşan tiyatro oyununun ilk perdesinde Türkiye ekonomisi ve işsizlik gerçeği ele alındı. Ünlülerin özel yaşamının da anlatıldığı tiyatro oyunu izleyenleri kahkahaya boğarken, verdiği toplumsal mesajlarla da zaman zaman düşündürdü.
TELEVİZYONUN İNSAN ÜZERİNDE Kİ ETKİSİ YANSITILDI
İstanbul Meydan Sahnesi oyuncuları Deniz Oral, Veysel Diker, Ahmet Çevik, Tuğba Ersöz ve Seval Ovalı gibi birbirinden başarılı tiyatro oyuncularının yer aldığı 'Her yöne 90 dakika' isimli oyunu Seyfi şahin yazarken, sosyal paylaşım sitelerinde kurulan ilişkiler, televizyonlarda yayınlanan dizilerin toplum üzerindeki etkisi, teknolojinin toplum üzerindeki etkisi gibi konular da komik bir dille ele alındı.banner287
ÇETİN EMEÇ VE UĞUR MUMCU ANILDI
Her Yöne 90 Dakika oyununda halkın yaşadığı sıkıntılar, toplumdaki yozlaşma komedinin kendine has üslubuyla sahneye yansıtıldı.  Oyunun ilk bölümünde kirasını karşılayamadığı için organlarını satan bir kiracının hikâyesi trajikomik şekilde ele alındı. Bu bölümde 'basın- reklam veren' ilişkisine değinilirken, güçlü bir sermaye sahibinin sırf reklam verdiği için istemediği şeylerin haber yapılmaması irdelendi. Gazeteciliğin medyatik isimleri takip etmek veya sermaye sahiplerinin istekleri doğrultusuna haber yapmak olmadığı, bu ülkede gazeteciliğin Çetin Emeç ve Uğur Mumcu’dan öğrenilmesi gerektiği oyun içinde izleyiciye aktarıldı.
KREDİ KARTI VE KREDİLERİN NE ANLAMA GELDİĞİ ANLATILDI
Oyunun ilerleyen bölümünde kredi kartlarının ve kredilerin ne anlama geldiği komik bir üslupla izleyicilere aktarılırken, Banka soymaya giden kişilerin, banka sahiplerince bankayı soymamaları yönünde ikna edilmeleri ve soygunculara kredi ve kredi kartı verilerek asıl soyguna uğramaları anlatıldı. Polis memurlarının kavga eden iki kadını sorguya alması, ancak bu kadınların milletvekili ve bakan yakını olması ile başlayan sürgün de, oyundaki skeçlerden birini oluşturdu.
OYUNCULARI AYAKTA ALKIŞLADILAR
Oyunun son bölümünde evlendirme programlarının bir benzeri sahnelenerek, toplumdaki çürüme ve yozlaşma komik bir üslupla anlatıldı. Oyunun bu kısmında Hülya Taşkın ve bir vatandaş konuk oyuncu olarak sahneye alınırken, salonda bulunan tiyatro severler adeta gülme krizlerine girdiler. Sahneye gelen iki bayan tiyatral yeteneklerini de sergileme fırsatı bulmuş oldular. İzleyicilerin kahkahaya boğulduğu oyunda evlendirme programlarında yaşananlar ele alındı. Oyunu beğeniyle izleyen Çerkezköylü tiyatro severler oyunun ardından oyuncuları ayakta alkışlarken, ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren oyuncular da salonda bulunanlara teşekkür ettiler.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306