Hiçbir partinin arka bahçesi olmayacağız

Geçtiğimiz hafta ilk kongresini yaparak yeni yönetimini oluşturan Ulusal Gençlik Derneği’ne (Ulusder) ilk ziyareti Demokratik Sol Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı gerçekleştirdi. Ulusder Başkanı Erdal Darçın, vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan herkese kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyleyerek “Ulusder olarak kimsenin arka bahçesi olmayacağız. Dernek olarak Kürdüyle, Türküyle, Alevisiyle, Sünnisiyle bölünmez bütünlüğümüzü korumak, ulusal birliğe sahip çıkmak için kurulduk. Bundan da taviz vermeyiz” şeklinde konuştu.

Hiçbir partinin arka bahçesi olmayacağız
ÇerkezköyBakış - Demokratik Sol Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı önceki akşam saat 19.00’da Ulusder Yönetimi’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDULAR
Ulusder’in Atatürk Caddesi üzerindeki dernek merkezinde gerçekleşen ziyarette DSP’li heyeti Ulusder Başkanı Erdal Darçın ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Erdal Darçın, ziyaretten dolayı DSP Çerkezköy İlçe Başkanı Mesut Kaba’ya teşekkür ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.
KAPIMIZ BİR ŞARTLA HERKESE AÇIK
Kapılarının ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan herkese sonuna kadar açık olduğunu söyleyen Erdal Darçın “Ulus-Der olarak toplumsal ihtiyaçtan ötürü kurulduk. Kürdüyle, Türküyle, Alevisiyle, Sünnisiyle bölünmez bütünlüğümüzü korumak, ulusal birliğe sahip çıkmak için faaliyet gösteriyoruz, bundan da asla taviz vermeyeceğiz. Türkiye karanlık bir süreçten geçiyor. Bu ülkede yaşayan herkesin bir arada olması lazım ve bunu daha kuruluşta başardık. Ülkenin farklı yerlerinden gençleri bir araya getirdik” dedi.
“GENÇ YAŞTA ÇOK ŞEY BAŞARABİLİRSİNİZ’’
Günümüz Türkiye’sinde böyle bir oluşumun gerek yerelde, gerek il, ilçe, belde bazında gerekli olduğunu söyleyen DSP Çerkezköy İlçe Başkanı Mesut Kaba ise, “İnsanların kaynaşması için tartışılmaz bir adım olmuştur. Ulus-Der’in gençler için kurulmuş olması bizler içinde çok önemlidir. Oluşum için mücadele veren Yönetime teşekkür ediyoruz. Gençlerin bir araya gelmesinden dolayı çok etkilendim. Böyle bir derneğin kurulması çok yerinde ve gerekli bir hareket olmuş. Özellikle gençlere yön verecek olması çok önemli. Ayrıca eğitimlerine de katkı sağlayacak. Derneğinizin değerini bilin. Genç yaşta çok şey başarabilirsiniz. Yeni nesile önem veriyorum. Belli bir seviyeye gelmeleri için elimden geleni yapıyorum. Partimin gençlik kollarına da önem veriyorum” diye konuştu.banner287
“DEMOKRASİYE İNANIYORSAK SEÇENEK FAZLA OLMALI’’
Ziyaret esnasında, Ali Göçoğlu’nun ardından DSP’de boşluk yaşandığını söyleyen Erdal Darçın, “Bayrağı sizler devraldınız. Tekrar hayırlı olsun. Ben her zaman DSP’nin Türk siyasetinde yerini almasından, siyasi varlığını sürdürmesinden yanaydım. Eğer demokrasiye inanıyorsak seçenek fazla olmalı. DSP’ye ve sizlere başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.
AKTİF OLAN HERKESİ ZİYARET EDİYORUZ
Ulus-Der Başkanı Erdal Darçın dernek olarak hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadıklarını ifade ederek, “Tüm partilere aynı mesafedeyiz. Tabi ki bazı siyasi partilerle ortak yanlarımız vardır. Kimse düşmanımız değil, kimsenin de arka bahçesi de değiliz. Biz sivil toplum kuruluşuyuz” derken, Kendilerinin de STK’lara önem verdiklerini dile getiren Mesut Kaba, “Bize de, Ulus-Der ile bağlantımız olup olmadığı sorulmuştu. Biz de ‘Orası bir sivil toplum kuruluşudur. Herhangi bir bağlantımız yok’ dedik. Birçok dernek kağıt üzerinde kalmış. Bizler, aktif olan derneklerin hepsini ziyaret ediyoruz. Hep birlikte güzel şeylere imza atmayı umut ediyorum. Her şey siyaset değildir, manevi dostluklar çok daha önemlidir” ifadelerini kullandı.DERNEK YÖNETİMİNİ TANITTI
Yapılan konuşmaların ardından Ulus-Der Çerkezköy Şube Başkanı Erdal Darçın yeni oluşturulan dernek yönetiminden bahsederek, “dernek yönetimi başkanlığımda,
Ayfer Dönmez ile Volkan Dikici başkan yardımcısı, Türkan Şans sayman, Beste Özlem Erdil Halka İlişkiler Sorumlusu; Okan Ayan, Orhan Ergün ise yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak. “ şeklinde konuştu. Yapılan karşılıklı sohbetlerin ardından ziyaret sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
kubilay yılmaz
kubilay yılmaz - 6 yıl Önce

başkan kimsenin arka bahçesi değiliz demişsin ama fotoğraftakilere bakıyorumda hepsi chp de aktif görevde bulunmuş kişiler

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306