Hikmet Uğraş Caddesi Temmuz ayında bitiyor

Çerkezköy Belediyesi tarafından duble yol yapımına başlanan Hikmet Uğraş Caddesi'ndeki altyapı çalışmaları tamamlandı. Bordür ve refüj yapımına başlanan caddenin Temmuz ayında tamamlanması hedefleniyor

Hikmet Uğraş Caddesi Temmuz ayında bitiyor
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi tarafından Çerkezköy'ün tüm girişlerinin duble yol olması için yürütülen çalışmalar kapsamında son olan Hikmet Uğraş Caddesi duble yol yapımında bordür çalışmaları başladı.
HİKMET UĞRAŞ CADDESİ DUBLE YOL OLUYOR
 Çerkezköy'ün İstanbul'a açılan kapısı Hikmet Uğraş Caddesi'nde yaklaşık 45 gündür yoğun bir çalışma yürüten Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, altyapıyı tamamladı. İlk olarak refüj için bordür çalışmalarına başlayan ekipler, bir ay içerisinde de beton yol olacak caddenin yapımına başlayacak. Duble yol çalışmalarının temmuz ayında tamamlanmasını planladıklarını belirten Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş, "Yol yapmak artık çok zor. Çünkü önce altyapıyı tamamlamanız gerekiyor. Altyapı derken doğalgaz, kanalizasyon, içme suyu, elektrik, telefon hatlarının düzenlenmesini içeriyor. Hepsini tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde yolu yaptıktan sonra her gün karşınıza yeni bir sorun çıkar."dedi.


banner287

BİR AY GECİKMELİ TAMAMLANACAK
Altyapı çalışmaları kapsamında Hikmet Uğraş Caddesi'nde yürütülen çalışmaların yer altındaki kazılarda 'Balçık' ile karşılaşılması nedeniyle hayli güçlük çektiklerini anlatan Kemal Gümüş, "Bordür yapımına başladık. Bundan sonrası kolay. Tren yolunun altından geçtik. İstinat duvarlarını yaptık. Yeri kazıyorsunuz hep balçık. Buralar önümüzdeki günlerde imara da açılacak. Konutların içme suyu ve kanalizasyon sorunu yaşamaması için içme suyu ve kanalizasyon hatlarını elden geçirdik."dedi. Hikmet Uğraş Caddesi'nde 12 bin metrekare beton yol, 3 bin 200 metrekare kaldırım 700 metre refüj ve 1 dönel kavşak ve 200 metre uzunluğunda istinat duvarı yapılacak. Cadde boyunca yağmur suyu drenaj sistemi tamamlandı. İki ayda tamamlanması planlanan yol, hava şartları nedeniyle bir ay gecikmeli tamamlanacak.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510