İlginç eşleşme

Derece belgesinin dünyanın her yerinde geçerli sayıldığı “Elo” satranç turnuvası Çerkezköy’de gerçekleştirildi. Turnuvada 11 yaşındaki Emre Gürcan ile 45 yaşındaki Metin Hatipoğlu eşleşti. Çekişmeli geçen karşılaşmayı Hatipoğlu kazandı.

İlginç eşleşme

Çerkezköy Bakış - Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy Temsilciliği’nin İrmet Hastanesi sponsorluğunda düzenlediği turnuvaya 114 sporcu katıldı. Güneşler Düğün Salonu ve Belediye Binasında 2 gün boyunca süren turnuvalarda sona gelindi. Olumsuz hava şartlarına rağmen yoğun bir katılımın olduğu turnuva, 3 kategoriden oluştu. A – B ve 8 yaş kategorisinde oluşan turnuvada sporcular oldukça zevkli dakikalar geçirdi.
Turnuvanın 4. Tur müsabakasında 11 yaşındaki Emre Gürcan ile 45 yaşındaki Metin Hatipoğlu eşleşti. Çekişmeli geçen karşılaşmayı Hatipoğlu 1-0 kazandı. 
Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy Temsilcisi Ömür Çelik, “Sert hava şartlarına rağmen buraya farklı illerden de gelerek turnuvaya katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. İki gün boyunca süren turnuvada ilk üçe giren arkadaşlarımıza ödüllerini takdim edeceğiz. Okulların tatil olacağı ilk hafta Antalya’da yapılacak olan ve Türkiye genelini kapsayan turnuva öncesinde burada hazırlık yapmış olduk.” dedi.

banner287

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 18:12

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306