İş kazalarında Avrupa lideriyiz

Çerkezköy Ergene Havzası Sanayici ve İş Hayatı (ÇESİAD) tarafından düzenlenen pazartesi eğitimleri kapsamında bu hafta İş Güvenliği ve Sağlığı (İGS) anlatıldı. İş Güvenliği ve Sağlığı Uzmanı Emre Türker, ülkemizin iş kazası bakımında Avrupa ülkeleri arasında ilk sırada olduğunu söyleyerek “Dünya sıralamasında ise Hindistan ve Rusya'dan sonra 3’ncü durumdayız. Bu ülkemiz için çok kötü bir durum. Ülkemizde her gün 172 iş kazası meydana geliyor, bunların 4’ü ölümle sonuçlanıyor.’’ dedi.

İş kazalarında Avrupa lideriyiz
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ergene Havzası Sanayici ve İş Hayatı Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen eğitimler sürüyor.
EĞİTİMLER SÜRÜYOR
Her pazartesi günü dernek merkezinde düzenlenen eğitim programlarına ÇESİAD üyesi firmaların çalışanlarını ile ÇESİAD üyeleri katılıyor. Önceki gün gerçekleştirilen eğitimde İş Güvenliği ve Sağlığı Uzmanı Emre Türker tarafından yasa hakkında genel bir bilgilendirmede bulunularak, dikkat edilecek hususlar anlatıldı.
İŞ KAZALARINDA AVRUPA LİDERİYİZ
banner287
Emre Türker, ülkemizin Avrupa’daki iş kazası sayısında birinci sırada olduğunu söyleyerek “Dünya sıralamasında ise Hindistan ve Rusya'dan sonra 3’ncü durumdayız. Bu ülkemiz için çok kötü bir durum. Ülkemizde her gün 172 iş kazası meydana geliyor ve bunların 4 tanesi ölüme sebebiyet veriyor. Bu rakamların bu yasayla aşağıya çekilmesi öngörülüyor.” Şeklinde konuştu.
KATILIMCILARA SERTİFİKA VERİLDİ
Eğitimin ardından katılımcılara katılım sertifikaları verilirken bu sertifikanın iş yaşamında çalışanlara büyük katkı sağlaması temenni edildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510