banner265

banner571

İş sağlığı ve Güvenliği sertifikaları verildi

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği 'İş sağlığı ve Güvenliği' seminerine katılan 16 personele sertifikaları verildi. Personele sertifikalarını ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Tever ve yönetim kurulu üyeleri takdim etti. Pazartesi günü de KOSGEB ile ortaklaşa düzenlenen 'Girişimcilik Eğitimi'nin sertifikalarının verileceği öğrenildi.

Çerkezköy 18.05.2013, 10:24 21.11.2014, 15:01
İş sağlığı ve Güvenliği sertifikaları verildi
banner301
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası tarafından önceki ay düzenlenen '6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu' ile ilgili bilgilendirme seminerine katılan Oda personeline sertifikaları verildi.
EĞİTİMİNİ TAMAMLAYAN PERSONEL SERTİFİKASINI ALDI
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Gürsoy, Mustafa Asbaş ve İsmet Bilecen ile birlikte düzenlediği basın toplantısında daha önce düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında bilgi verdi. Tever, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi'ne ÇTSO Personelinin de katıldığını belirterek, " Yasa gereği personel sayısı 10'un üzerinde olan işyerlerinde çalışan personele İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası alma zorunluluğu getirildi. Biz de bu doğrultuda personelimize eğitim verdik. Eğitimi başarıyla tamamlayan personelimiz sertifikalarını almaya hak kazandılar. Trakya'da personeli İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikası alan ilk Oda olduk" dedi.‘’YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ ÇOK İYİ BİR İŞ ÇIKARDI’’
Tever, İş Sağlığı ve Güvenliği dışında Oda olarak 'Risk analizi' ve 'Acil eylem' planını da hazırladıklarını ifade ederek, “Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Gürsoy'u bu konularda görevlendirdik ve çok iyi bir iş çıkardı. Yine Cüneyt Gürsoy oda olarak hazırladığımız risk analizi ve acil eylem planı ile ilgili çalışmaları da yürüttü” diye konuştu.
AMAÇ İNSAN SAĞLIĞINI ETKİLEMEYEN SEVİYEYE DÜŞÜRMEKTİR
Tome Bilgi Holding'in iştirak markası olan B+İş Güvenliği Hizmetleri işbirliği bu çalışmaları yürüttüklerini belirten ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Gürsoy, "Bu çalışmaların temel amacı işyerinde çalışma koşullarından kaynaklanan her türlü tehlike ve sağlık riskini azaltmak, insan sağlığını etkilemeyen seviyeye düşürmektir. Bu riskler iş kazaları olabileceği gibi her türlü meslek hastalığı ve diğer sağlık riskleri de olabilir. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın risk değerlendirmesi sonucunda, işyerindeki tüm tehlikelerin ne olduğuna karar verilmiş, kaza olma olasılığı ile olası kazaların boyutu, büyüklüğü hakkında bilgi sahibi olunmuştur” bilgisinin verdi.SERTİFİKALARI TAKDİM EDİLDİ
Cüneyt Gürsoy'un açıklamalarının ardından Dursun Ali Tever ile yönetim kurulu üyeleri 16 personele İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikaları'nı takdim ederek çalışanları tebrik ettiler.
BUGÜN DE SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENECEK
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' protokolü gereği Mart-Nisan ayları içerisinde Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nda 30 kişinin katıldığı 70 saatlik 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' verilmişti. Sona eren eğitimlere katılan kursiyerlere sertifikalarını Pazartesi saat 15.00'da verileceğini belirten Dursun Ali Tever, "Bu eğitimlerden mezun olacak kişiler KOSGEB'den 30 bin TL hibe alma fırsatı elde etti. Yine 70 bin TL iki yıl ödemesiz 4 yıl vadeli sabit faizli kredi imkanı sağlanacak. Toplamda her bir girişimci için 100 bin TL kaynak sağlanmış olacak. Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimcilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Amacımız istihdamı artırmak ve iş fikri olan girişimcilerin önünü açmak” şeklinde konuştu.    Haber: Emrah ÇoğalanKaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (2)
vatandaş 8 yıl önce
işte yönetim...helal olsun..trakyadaki odalar içinde ilk olması sebebi ile sizi tebrik ediyorum.dursun tever in başkanlığı ile oda nasıl kurumsal hale geldiğini görüyoruz..hizmetleriniz için teşekkürler. oyumuz daima size..
üye 8 yıl önce
çerkezköy ve trakyaya hizmeti dokunmayan cimri kendini düşünen bir takım insanların ticari kimliğinde saygınlığı olmayanların yönetim karelerine girmeye çalışmaları çok üzücüdür şu bilinmelidir ki çerkezköy kapaklı ve civarı paylaşımcı halka işçisine emeklisine memuruna medyasına biz sizi siz bizsiniz düşüncesi ile sahip çıkan anlayış ile gelişecektir oylar paylaşmayı seven sosyal kimlik taşıyan seçimden seçime değil her zaman üyeleri ve bölge insanını düşünen anlayışadır.
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 05:23
Güneş 06:48
Öğle 13:08
İkindi 16:35
Akşam 19:19
Yatsı 20:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
25°
açık