İşçi Partililer Kurultay’da bir araya geldi

İşçi Partisi Tekirdağ İlçe Kurultayları’nın sonuncusu Çerkezköy’de gerçekleştirdi. Kurultayda konuşan İşçi Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Onur Akman İşçi Partisinin zor günlerin partisi olduğunu ifade ederek, “Ülkede bir partiye ihtiyaç var; bunun adı da İşçi Partisidir. Bizler sağ sol demeden ‘Atatürk’te birleştik’ diyoruz” dedi.

İşçi Partililer Kurultay’da bir araya geldi
ÇerkezköyBakış - İşçi Partisi Çerkezköy İlçe Kurultayı önceki gün saat 14.00’da İlçe Binası’nda gerçekleştirildi. Kurultay’a İşçi Partisi Tekirdağ İl ve İlçe Yönetimlerinin yanı sıra CHP Çerkezköy Yönetiminden Başkan Yardımcısı Efes Aslan, Atatürkçü Düşünce Derneği Eski Başkanı Ali Çevikyiğit, Atatürkçü Düşünce Derneği Saray Şube Başkanı Nedim Çolakoğlu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Rağbet Erol ile partililer katıldı.
“TÜRKİYE UÇURUMUN EŞİĞİNDEDİR’’
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Kurultayın açılış konuşmasını İşçi Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Onur Akman gerçekleştirdi. İşçi Partisi’nin zor günlerin partisi olduğunu dile getiren Akman, “Türkiye uçurumun eşiğinde iktidarın eliyle bölünmektedir. Bunun için bir partiye ihtiyaç var ve bunun adı da İşçi Partisidir. Bizler sağ sol demeden ‘Atatürk’te birleştik’ diyoruz. Tüm yurttaşlarımızı da bu noktada birleşmeye çağırıyoruz. Bunu söyleyen ve programına yazan tek parti vardır, o da İşçi Partisi’dir” dedi.
“KARAMSARLIK YOK’’
Divan Başkanlığı seçimleri ile devam eden kurultayda, Divan Başkanlığına İşçi Partisi Tekirdağ İl Yöneticisi Hayri Çaktı seçildi. Kurultayda, İşçi Partisi Tekirdağ İl Başkanı Zafer Şen de konuşurken, “Türkiye’de bazı insanlar karamsar ve ‘Bunlar çok güçlüler istediklerini yaparlar’ görüşünü benimseyenler var. Bizler de şunları söylüyoruz; bizler daha güçlüyüz ve bizler halkız. 2012 yılında Ulus Meydanı, Tandoğan Meydanı, 13 Aralıkta Silivri’de insanlar bu durumlara isyan etti. O yüzden bizler karamsarlığa geçit vermiyoruz. Biliyoruz ki İşçi Partisi kısa sürede daha da güçlenecektir ve iktidara gelecektir” şeklinde konuştu.
banner287
“ORTAK NOKTA ATATÜRK’’
Kurultayda konuşan bir diğer isim Efes Aslan oldu. Aslan yaptığı konuşmada, “Bizler kalabalığız, hiç de azımsanmayacak derecedeyiz. Burada İşçi Partisi’nin kurulmasına ve kurultay yapmasına gerçekten çok sevindim. Bizlerin ortak buluştuğu birleştiği bir yer var, o da Atatürk. Bunun içindir ki burada İşçi Partisinin olması da önemlidir” açıklamasında bulundu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510