İsim denkliği alacak vatandaşlara müjde

İlçe Nüfus Müdürü Gülhan Yelek, bir başka ülkenin vatandaşlığından Türk Vatandaşlığı’na geçerken alınan isim denklik belgelerinde değişikliğe gidildiğini söyleyerek isim denklik belgesi almak isteyen vatandaşların ilçe nüfus müdürlüğüne başvurularının yeterli olacağını açıkladı.

İsim denkliği alacak vatandaşlara müjde
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Göçmen olarak Türkiye’ye gelen ve Türk Vatandaşlığı almak isteyen vatandaşların alması gerekli olan isim denklik belgesi işlemlerinde değişikliğe gidildi.
DEĞİŞİKLİĞE GİDİLDİ
İlçe Nüfus Müdürü Gülhan Yelek, değişiklik öncesi vatandaşların bakanlıklarla yazışmalarda bulunduklarını hatırlatarak “Kolaylık sağlanması adına bu yazışmalara son verildi. Aralık ayının son haftasından itibaren başlatılan yeni uygulama ile birlikte vatandaşlarımızın işlemlerinde kolaylıklar sağlandı’’ dedi.
“AMAÇ, VATANDAŞIN DAHA KOLAY HİZMET ALMASI’’
banner287
Yelek, konu kapsamında vatandaşların mağduriyetinin giderildiğini aktararak, “Vatandaşın daha kolay hizmet almasının amaçlandığı bu uygulama kapsamında isim denklik belgesi almak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları yerleşim yerindeki nüfus müdürlüklerine gidecek. Vatandaşlar İlçe Nüfus Müdürlü’ğe gelirken yanlarında kırmızı pasaportlarının aslı, fotokopisi ve Türkçe Tercüme’sini bulundurmaları gerekiyor. Bu belgelerle gelen vatandaşlarımız burada yazılı beyanda bulunarak, isim denklik belgesi almak istediklerini ifade ediyorlar.’’ Diye konuştu.
İSMİNDE YANLIŞLIK BULUNANLAR DİKKAT!
İsminde yanlışlık bulunanlar için ise Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne yazı yazılacağını kaydeden Yelek, sistemin başta Çerkezköy’de yoğun olarak bulunan Bulgaristan göçmenleri tarafından memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306