Islah OSB hakkında İmar Komisyonu’nu bilgilendirdi

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Yel, Çerkezköy Belediyesi’ni ziyaret ederek Büyükşehir Belediyesi Yasasıyla Çerkezköy’e bağlanacak olan Veliköy Islah OSB hakkında Belediye İmar Komisyonu Üyeleri’ne gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Islah OSB hakkında İmar Komisyonu’nu bilgilendirdi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi İmar Komisyonu Üyeleri, Veliköy Islah OSB hakkında bilgilendirildiler.
BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU
İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Yel dün Çerkezköy Belediyesi’ne  ziyarette bulundu. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce ile Belediye İmar Komisyon Üyeleri’nin hazır bulunduğu toplantıda İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Yel, Veliköy Islah OSB hakkında bilgilendirmede bulundu.
Toplantının ardından konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, geçtiğimiz haftalarda Islah OSB’ler hakkında bir toplantı yapıldığı bilgisi vererek, “Toplantıda bitme aşamasına gelen Islah OSB’ler hakkında projeleri konuşulmuştu. İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Yel ile yaptığımız toplantıda ise Veliköy Islah OSB planına ilişkin Çerkezköy Belediyesi İmar Komisyonu üyelerine bilgilendirmede bulunuldu.’’ Dedi. 
banner287
HIZLI KARAR ALINACAK
Başkan Ertem, Islah OSB planlarının Şubat ayında ilgili bakanlığı teslim edilmesi gerektiğini ifade ederek “Bu konu ilk meclis toplantısında görüşülüp, ardından imar komisyonuna gönderilecekti. Ancak, önümüzde çok uzun bir zaman olmadığından meclis öncesinde komisyon üyesi arkadaşlarımıza bilgi verildi. Yine meclis toplantısında sonra konu komisyona gidecek, ancak bugün (dün) gerçekleştirilen toplantıda konu hakkında detaylı bilgilendirme yapılarak, daha hızlı şekilde karar alınmasını sağlayacak.’’ İfadelerini kullandı.
“KANUNA GÖRE EN ERKEN 2 YIL’’
Plan kapsamında ayrıntılara da değinen Ertem, “Plan kapsamında Islah OSB’nin alanı- yeri, idari binası ve bunun bulunacağı yer ele alınıyor. Islah OSB’nin ise ıslah kelimesinden kurtulabilmesi kanuna göre en erken 2 yıl içinde oluyor. Bununla birlikte Islah OSB’nin OSB’ye dönüşmesiyle birlikte OSB, belediyelerden bağımsız olacak.’’ Dedi.  • ESMA KURTULUŞ

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306