İşte o mesajlar...

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Rahmi Yılmaz’ın listesinde yer alan ve kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirterek listeden ayrıldığını açıklayan Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hasan Hatipoğlu, ‘Bakış’ın yaptığı “Mavi liste ‘çatlak’ verdi” haberi gündem olunca paniğe kapıldı. Haberin kaldırılmasını isteyen Hatipoğlu karşılık bulamayınca hakkında çıkan haberin doğru olmadığını iddia etti.

İşte o mesajlar...

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası eski meclis üyesi Rahmi Yılmaz, 1 Nisan tarihinde yapılacak oda seçimlerinde başkan adaylığını açıklamış ve ekibini tanıtmıştı. Bu ekipte merkezi Çerkezköy’de bulunan Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hasan Hatipoğlu da yer aldı. Aday tanıtımından iki gün sonra ise Hatipoğlu ‘ayrılık’ kararı aldı. Bu kararı da gazetemiz muhabiri Uğur Arslan ile birçok dernek üyesinin cep telefonlarına “Değerli arkadaşlarım dostlarım hemşehrilerim 1 Nisan 2018 pazar günü yapılacak olan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde bize verilen sözlerin tutulmadığını görerek birlikte hareket ettiğimiz mavi listeden ayrılmış olup artık aday olmadığımı sizlere bildirir şimdiye kadar destek sözü veren sizlere teşekkürü bir borç bilir iyi pazarlar dilerim...” mesajı yolladı. Pazar günü saat 12.38’de gönderilen mesajı muhabirimiz Uğur Arslan da haber niteliği taşıdığı için hemen haber merkezine iletti. Aynı gün içinde saat 14.01’de Çerkezköy Bakış Gazetesi haberi Hatipoğlu’nun mesajından yola çıkarak “Mavi liste ‘çatlak’ verdi” başlığı ile internet sitesi üzerinden okurlarına duyurdu. Bu haber oldukça ses getirdi ve Hatipoğlu paniğe kapıldı.

“HABERİ BUGÜN DEĞİL YARIN YAPALIM” ÖNERİSİ

Hatipoğlu yayınlanan haberle ilgili tepki toplayınca Çerkezköy Bakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akif Aldoğan’ı arayarak haberin kaldırılmasını istedi. Ancak Aldoğan, haberde bir yanlış olmadığını belirterek kabul etmedi. Ardından da Hatipoğlu, Aldoğan’a “Mehmet Akif Bey haberi bugün değil yarın yapalım bugün erken olmazmı ayrıldığımız kesin ama haber yarın olsun lütfen” mesajı attı. Bir süre sonra Hatipoğlu ikinci bir mesaj daha attı. Ancak, Hatipoğlu’nun kendi şahsi cep telefonundan yaptığı açıklama resmi açıklama olarak kabul edildiği için haber kaldırılmadı.  

banner287
İŞTE O MESAJLAR

Hatipoğlu, cep telefonu mesajı ile yaptığı açıklama haber olunca ve tepki alınca haberi kaldırtmayı denedi. Ancak başarılı olamayınca ilçede yayın yapan başka bir yerel gazeteye açıklama yaparak “hakkında çıkan haberin doğru olmadığını ifade etti.” Çerkezköy Bakış Gazetesi’nin yaptığı haber doğrudur ve kayıtları da mevcuttur. İşte Hatipoğlu’nun gönderdiği o mesajlar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 13:22

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
erdem
erdem - 1 yıl Önce

siz her birbirine atılan mesajları haber yapıyosanız
size yarın süleyman kozovayla ilgili resimler atacağım
söz verirmisiniz yayınlayacağınıza

Öz 29
Öz 29 - 1 yıl Önce

HASAN başkan doğru söylüyor o mu size soylediklerinde bunu haber yapın diye başkasına gitmiş bir mesajı alıp haber yapıyorsunuz yüzsüzlüğün daniskası. Hasan başkanın yerinde olsam soruşturma açtırırım.

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Elinize ne geçti haber yapınca insanları rencide etmek hoşunuzamı gidiyor yoksa emir büyük yerdeyim geldi
Ses çıkaramadınız birilerini aradı sizi

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Yorum yapıyorum neden yayınlamıyorsun ağa baban izin vermedimi

suç
suç - 1 yıl Önce

Özel bir mesajı sahibinden izinsiz basına yayınlamak kanunen suçtur. kanundan haberiniz yokki başkasını ayıplayasınız?

bak hele...
bak hele... - 1 yıl Önce

bak hele sen bizim Hasan'a....

pazarlık
pazarlık - 1 yıl Önce

acaba ne pazarlığı yaptı hasan başkan... neyi elde edemedi de çekildi...

rezalet
rezalet - 1 yıl Önce

meclis üyeliği pazarlığı yapmış olmasın sakın...


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306