“İttifak adayı liderimizin emanetidir”

Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti ve MHP’liler, kahvaltı organizasyonunda buluştu. Burada açıklamalarda bulunan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Cumhur İttifakının adayı Süleyman Kozuva’nın kendilerine Devlet Bahçeli’nin emaneti olduğunu belirterek, sonuna kadar arkasında olduklarını kaydetti. 

“İttifak adayı liderimizin emanetidir”

Çerkezköy Bakış - MHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Kafega’da düzenlenen kahvaltı programına Cumhur İttifakının Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök ve çok sayıda partili katıldı. 

50. YILI KUTLADI

Programının açılış konuşmasını gerçekleştiren MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, MHP’nin 50. kuruluş yılı münasebetiyle Adana’da bulunan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin istekleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile Alparslan Türkeş Üniversitesi yapılmasından dolayı teşekkür etti.

“CUMHUR İTTİFAKI RUHU ÇANAKKALE RUHUDUR”

Konuştuğu her platformda Cumhur İttifakının ruhuna değinen Ahmet Aydeniz, Cumhur İttifakının seçim stratejisi olmadığını kaydetti. Aydeniz, “Cumhur İttifakı olarak Süleyman Kozuva ile birlikte Cumhur İttifakının sancağını Çerkezköy Belediyesi’ne dikeceğiz. Cumhur İttifakı seçim stratejisi değildir. Cumhur İttifakı Çanakkale ruhudur, İstanbul’un Fethi’nin ruhudur. Cumhur İttifakının ruhu Kenan Evren darbesinin karşısında duran rahmetli Necmettin Erbakan ile Alparslan Türkeş’in ruhudur. Bugünde ülkemizin etrafını saran ihanet kapanlarına karşı sayın Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakının altına imza attılar. Bizim gözümüz liderimizdedir. Bugün bu ittifakı eleştirenlere bir bakınca ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu görebiliyoruz.” dedi.

“CEVABINI ALMIŞTIR”

Aydeniz, Devlet Bahçeli ile CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu arasından yaşanan polemiğe de değindi. Aydeniz, “CHP Genel Başkanı, bizim Genel Başkanımız hakkında saray bekçisi benzetmesinde bulunmuştu. Sayın Devlet Bahçeli, dün Adana’dan çok güzel bir cevap verdi. Liderimiz, mesele bu milletin varlığı ve bekasıysa bu millete bekçilik yapmaya razıyız diyerek Kılıçdaroğlu’nun ağzını payını vermiştir.” ifadelerini kullandı.

“SUÇ 12 EYLÜL’DE BABADAN OĞULA GEÇİYOR MUYDU?”

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayının babası olan Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’in yapılmasına tepki gösteren MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz,  “Nurettin Soyer’i hepimiz biliriz. Alparslan Türkeş ve beraberindeki 200 ülkücünün idamına imza atan hakimdir. Şimdi bu adamın oğlunun İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasını eleştirdiğimiz proje partisi olan İP’nin Genel Başkanı Meral Akşener, suç babadan oğula geçmez demişti. Şimdi diyoruz ki, bizim ağabeylerimiz 12 Eylül darbesinden sonra cezaevlerinde işkence görürken, bir takım suçları kabul ettirebilmek için karşılarına eşlerini, kızlarını çıplak şekilde getirip imtihan ettirilirken suç babadan oğula geçiyordu da şimdi mi geçmiyor? Bu yüzden MHP’li ve AK Partili arkadaşlarımız, bu günleri unutmayalım. Ülkücü hareketin hafızası 18 yaşındadır. Biz hiçbir şeyi unutmuyoruz. Bizden sonrakilere de unutturmayacağız.” diye konuştu.

“KOZUVA, BAHÇELİ’NİN EMANETİDİR”

Ahmet Aydeniz, son olarak Cumhur İttifakı adayının Genel Başkanlarının kendilerine emaneti olarak gördüklerini kaydetti. Aydeniz, “Afrin’de ne işimiz var diyenlere, El-Bab’ta ne işimiz var diyenlere karşı birlik olmak zorundayız. Ülkesini Avrupalılara şikâyet edenlere karşı bir olmak zorundayız. Genel Başkanımız ittifak adayının MHP’nin emaneti olduğunu söylemiştir ve bizde Süleyman Kozuva’yı liderimizin emaneti olarak destekliyoruz, arkasında duruyoruz.” dedi.

Cumhur ittifakının önemine vurgu yaparak konuşmasına başlayan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın tabiriyle bizim için Cumhur İttifakı sandık için kurulan bir ittifak değildir. Bizim için Cumhur İttifakı 2023, 2053, 2071’dir. Burada Cumhur İttifakının ne anlattığını herkes çok iyi anlamalıdır. Sandık için kurulmadığı net bir şekilde bellidir. Sandık için kurulan ittifak, karşımızdaki zillet ittifakıdır.” dedi. 

banner287

AKAY’A ASANSÖR ELEŞTİRİSİ

Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Vahap Akay’ı eleştiren Kök, “Yaklaşık 5 yıldır CHP yönetimi, Çerkezköy’ü yönetiyor. Ve şöyle bir söylemleri var: “Herkesin Başkanı”. Aslında herkesin başkanı olmadığı 5 yıldır yaptıklarıyla net bir şekilde ortadadır. Bununla ilgili birkaç örnek vermek istiyorum. Geçenlerde basınımıza yansıyan bir konu vardı. Çerkezköy Belediyesi’nde Çerkezköy Belediyesi Personel A.Ş. diye bir şirket var. Burada da gördüğümüz gibi 3 yönetim kurulu üyesi var. 1 başkanı ve 2 yönetim kurulu üyesi. Burada başkan eski ilçe başkanının eşi, meclis üyesinin eşi ve mevcut ilçe başkanın eşi. Buradan da gördüğünüz gibi şu anki mevcut yönetim, mevcut başkan herkesin başkanı değil, CHP’nin başkanıdır. Onun temsilcisidir. Bunu her ne kadar gizlemeye çalışsa da gizleyemeyecektir. Aynı zamanda yine daha önce de dile getirmiştik. Bilmeyenler için tekrar edeyim. Şu an belediyede belediye başkanının özel bir asansörü var. Herkesin belediye başkanı olan, halkla iç içe olduğunu düşünen ayrı gizli bir asansörle kendi makamına çıkmaz, çıkmamalıdır. Parmak iziyle, sadece kendisinin kullandığı ve makam odasına çıkan bir asansörden bahsediyorum. Soruyorum size, herkesin belediye başkanı olan bir belediye başkanı, vatandaşla iç içe olduğunu iddia eden belediye başkanı özel bir asansör yaptırır mı? Sizden ricam, mevcut başkanının yapmaya çalıştığı bu algıyı her yerde anlatarak, kırmamız gerektiğidir. Yengeler AŞ konusunda yaklaşık 1 ay önce yapılan habere belediye başkanımız hala benim gördüğüm kadarıyla bir cevap vermedi. Buradan ona sesleniyorum. Çerkezköy halkı bu konuda onun ağızdan cevap bekliyor. Bir an önce çıksın, kendi meclis üyelerinin, belediye meclis üyelerinin bilmediği bu konuda lütfen bir an önce açıklama yapsın. Herkes merakla bekliyor.”dedi.

TERMİK SANTRAL KONUSU

Termik santral konusuna da değinen İlçe Başkanı Kök, “Kızılpınar irtibat büromuzun açılışı vardı. Yine il yönetiminin ve belediye başkanının seçim için kullandığı termik santral konusu vardı. TBMM Başkanvekilimiz Mustafa Şentop’a basın mensupları orada sordu. TBMM Başkanvekilimiz bir açıklama yaptı. ÇED sürecinin resmi olarak sonlandırıldığı ve termik santral yapılmayacağı belgesiyle net bir şekilde ortaya konuldu. Karşı taraftan rica ediyorum. Lütfen bu konuları siyasi malzeme haline getirmesinler. Vatandaşlarımız bunları görüyor. Net bir şeklide buradan ifade ediyorum. Termik santral konusu kapanmıştır.” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYENİN 5 YILLIK BÜTÇESİNE UYGUN HİÇBİR ŞEY YAPMAMIŞTIR”

Akay’ı eleştirmeyi sürdüren Kök, “Geçenlerde bir açıklamamız olmuştu basına mevcut belediye başkanıyla alakalı. ‘Bir şey yapmadı’ demiştim. Bir cevap vermiş kendisi. ‘Yaptıklarımızı beraber sokaklarda gözleriz, gösteririz mahcup olurlar’ diye. Burada hiçbir şey yapmadı dememdeki amacım herkes çok iyi anlamıştır. 5 yıllık belediye başkanlığı yapan şahıs illaki bir şeyler yapmıştır. Buradaki kastım şuydu; belediyenin 5 yıllık bütçesine uygun hiçbir şey yapmamıştır. Tekrar söylüyorum yapmamıştır.” diye konuştu.

“ZİLLET İTTİFAKINI 31 MART AKŞAMI SANDIĞA GÖMMEMİZ GEREKMEKTEDİR”

AK Parti ve MHP’lilerden ricası olduğunu belirten Kök, “Sizlerden bir şey daha rica ediyorum. Cumhur İttifakı sağlam temeller üzerine oturan bir ittifaktır. Lütfen bu süreçte belki bizim teşkilatlarımız içinde, belki MHP teşkilatları içinde menfi davranmak isteyenler, kendi menfaatlerini düşünen arkadaşlarımız illaki olacaktır. İnsanın olduğu yerde böyle şeyler olabilir. Biz hep beraber bunları bir tarafa koyup, Cumhur İttifakının başarısı, belediye başkan adayımız Süleyman Kozuva’nın başarısı için hep beraber kimseyi ayırt etmeksizin birlik ve beraberlik içinde kalan 50 günlük sürede hep beraber gece gündüz demeden çalışıp, zillet ittifakını 31 Mart akşamı sandığa gömmemiz gerekmektedir. Lütfen çok fazla çalışalım ve kazanalım. 31 Mart akşamı belediye meydanında hep beraber kutlayalım.”dedi.

KOZUVA KENDİNİ TANITTI

Kök’ün konuşmasının ardından son olarak Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva söz aldı. Kısa bir konuşma yapan Kozuva, ilk önce kendisini tanıttı. Süleyman Kozuva, 31 Mart günü Çerkezköy’de Cumhur İttifakının galip geleceğini kaydederek seçimin son gününe kadar özverili ile çalışmaları gerektiğini ifade etti.

Kahvaltı, ardından basına kapalı olarak devam etti. Burada MHP ve AK Partililer seçim stratejilerini görüştüler.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Eş
Ali Eş - 9 ay Önce

Sayın Mustafa Sentop hocam
ve belediye başkanı adayımız Süleyman bey
Çerkezköy un bence en önemli sorunu devlet hastanesi sabah saat 4ten itibaren sıraya girmeniz gerekiyor
insanlar birbirlerine giriyor kavgalar çıkıyor.
bazı bölümlere sıra bile bulamıyorsunuz randevu almak zaten imkansız
sağlık bakanlığına kaç kez şikayet te bulundum yine aynı değişen yok hastane yönetimi hiç mi görmüyor bu durumu buna bir çözüm bulunuz lütfen

Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş @Ali Eş - 9 ay Önce

Ali kardeşim yazılı şekilde sistemi eleştiren veya fikir beyanında bulunanlar biliyorsun fetöcü yada bölücülükle addediliyor. Her konuda olduğu gibi sağlıkta da çağ atladığımızı beyan edenler tabi senin benim gibi sabaha karşı sıraya girmek zorunda olmadığından böyle gevşek gevşek konuşabiliyor. Ama ne yazık ki eleştirdiğimiz sistemi bu kadar zaman ayakta yine biz vatandaşlar tutuyoruz.

Tevüt moğulkoç
Tevüt moğulkoç - 9 ay Önce

Bir ülkücü olarak EYT Yavrum diyorum

Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş - 9 ay Önce

BAKIN İŞİNİZE GARGACILAR.

komik
komik - 9 ay Önce

siz beni güldürdünüz Allahta sizi güldürsün emi

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510