banner265

banner579

banner578

“İttifak adayı liderimizin emanetidir”

Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti ve MHP’liler, kahvaltı organizasyonunda buluştu. Burada açıklamalarda bulunan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Cumhur İttifakının adayı Süleyman Kozuva’nın kendilerine Devlet Bahçeli’nin emaneti olduğunu belirterek, sonuna kadar arkasında olduklarını kaydetti. 

“İttifak adayı liderimizin emanetidir”

Çerkezköy Bakış - MHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Kafega’da düzenlenen kahvaltı programına Cumhur İttifakının Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök ve çok sayıda partili katıldı. 

50. YILI KUTLADI

Programının açılış konuşmasını gerçekleştiren MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, MHP’nin 50. kuruluş yılı münasebetiyle Adana’da bulunan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin istekleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile Alparslan Türkeş Üniversitesi yapılmasından dolayı teşekkür etti.

“CUMHUR İTTİFAKI RUHU ÇANAKKALE RUHUDUR”

Konuştuğu her platformda Cumhur İttifakının ruhuna değinen Ahmet Aydeniz, Cumhur İttifakının seçim stratejisi olmadığını kaydetti. Aydeniz, “Cumhur İttifakı olarak Süleyman Kozuva ile birlikte Cumhur İttifakının sancağını Çerkezköy Belediyesi’ne dikeceğiz. Cumhur İttifakı seçim stratejisi değildir. Cumhur İttifakı Çanakkale ruhudur, İstanbul’un Fethi’nin ruhudur. Cumhur İttifakının ruhu Kenan Evren darbesinin karşısında duran rahmetli Necmettin Erbakan ile Alparslan Türkeş’in ruhudur. Bugünde ülkemizin etrafını saran ihanet kapanlarına karşı sayın Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakının altına imza attılar. Bizim gözümüz liderimizdedir. Bugün bu ittifakı eleştirenlere bir bakınca ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu görebiliyoruz.” dedi.

“CEVABINI ALMIŞTIR”

Aydeniz, Devlet Bahçeli ile CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu arasından yaşanan polemiğe de değindi. Aydeniz, “CHP Genel Başkanı, bizim Genel Başkanımız hakkında saray bekçisi benzetmesinde bulunmuştu. Sayın Devlet Bahçeli, dün Adana’dan çok güzel bir cevap verdi. Liderimiz, mesele bu milletin varlığı ve bekasıysa bu millete bekçilik yapmaya razıyız diyerek Kılıçdaroğlu’nun ağzını payını vermiştir.” ifadelerini kullandı.

“SUÇ 12 EYLÜL’DE BABADAN OĞULA GEÇİYOR MUYDU?”

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayının babası olan Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’in yapılmasına tepki gösteren MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz,  “Nurettin Soyer’i hepimiz biliriz. Alparslan Türkeş ve beraberindeki 200 ülkücünün idamına imza atan hakimdir. Şimdi bu adamın oğlunun İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasını eleştirdiğimiz proje partisi olan İP’nin Genel Başkanı Meral Akşener, suç babadan oğula geçmez demişti. Şimdi diyoruz ki, bizim ağabeylerimiz 12 Eylül darbesinden sonra cezaevlerinde işkence görürken, bir takım suçları kabul ettirebilmek için karşılarına eşlerini, kızlarını çıplak şekilde getirip imtihan ettirilirken suç babadan oğula geçiyordu da şimdi mi geçmiyor? Bu yüzden MHP’li ve AK Partili arkadaşlarımız, bu günleri unutmayalım. Ülkücü hareketin hafızası 18 yaşındadır. Biz hiçbir şeyi unutmuyoruz. Bizden sonrakilere de unutturmayacağız.” diye konuştu.

“KOZUVA, BAHÇELİ’NİN EMANETİDİR”

Ahmet Aydeniz, son olarak Cumhur İttifakı adayının Genel Başkanlarının kendilerine emaneti olarak gördüklerini kaydetti. Aydeniz, “Afrin’de ne işimiz var diyenlere, El-Bab’ta ne işimiz var diyenlere karşı birlik olmak zorundayız. Ülkesini Avrupalılara şikâyet edenlere karşı bir olmak zorundayız. Genel Başkanımız ittifak adayının MHP’nin emaneti olduğunu söylemiştir ve bizde Süleyman Kozuva’yı liderimizin emaneti olarak destekliyoruz, arkasında duruyoruz.” dedi.

Cumhur ittifakının önemine vurgu yaparak konuşmasına başlayan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın tabiriyle bizim için Cumhur İttifakı sandık için kurulan bir ittifak değildir. Bizim için Cumhur İttifakı 2023, 2053, 2071’dir. Burada Cumhur İttifakının ne anlattığını herkes çok iyi anlamalıdır. Sandık için kurulmadığı net bir şekilde bellidir. Sandık için kurulan ittifak, karşımızdaki zillet ittifakıdır.” dedi. 

AKAY’A ASANSÖR ELEŞTİRİSİ

Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Vahap Akay’ı eleştiren Kök, “Yaklaşık 5 yıldır CHP yönetimi, Çerkezköy’ü yönetiyor. Ve şöyle bir söylemleri var: “Herkesin Başkanı”. Aslında herkesin başkanı olmadığı 5 yıldır yaptıklarıyla net bir şekilde ortadadır. Bununla ilgili birkaç örnek vermek istiyorum. Geçenlerde basınımıza yansıyan bir konu vardı. Çerkezköy Belediyesi’nde Çerkezköy Belediyesi Personel A.Ş. diye bir şirket var. Burada da gördüğümüz gibi 3 yönetim kurulu üyesi var. 1 başkanı ve 2 yönetim kurulu üyesi. Burada başkan eski ilçe başkanının eşi, meclis üyesinin eşi ve mevcut ilçe başkanın eşi. Buradan da gördüğünüz gibi şu anki mevcut yönetim, mevcut başkan herkesin başkanı değil, CHP’nin başkanıdır. Onun temsilcisidir. Bunu her ne kadar gizlemeye çalışsa da gizleyemeyecektir. Aynı zamanda yine daha önce de dile getirmiştik. Bilmeyenler için tekrar edeyim. Şu an belediyede belediye başkanının özel bir asansörü var. Herkesin belediye başkanı olan, halkla iç içe olduğunu düşünen ayrı gizli bir asansörle kendi makamına çıkmaz, çıkmamalıdır. Parmak iziyle, sadece kendisinin kullandığı ve makam odasına çıkan bir asansörden bahsediyorum. Soruyorum size, herkesin belediye başkanı olan bir belediye başkanı, vatandaşla iç içe olduğunu iddia eden belediye başkanı özel bir asansör yaptırır mı? Sizden ricam, mevcut başkanının yapmaya çalıştığı bu algıyı her yerde anlatarak, kırmamız gerektiğidir. Yengeler AŞ konusunda yaklaşık 1 ay önce yapılan habere belediye başkanımız hala benim gördüğüm kadarıyla bir cevap vermedi. Buradan ona sesleniyorum. Çerkezköy halkı bu konuda onun ağızdan cevap bekliyor. Bir an önce çıksın, kendi meclis üyelerinin, belediye meclis üyelerinin bilmediği bu konuda lütfen bir an önce açıklama yapsın. Herkes merakla bekliyor.”dedi.

TERMİK SANTRAL KONUSU

Termik santral konusuna da değinen İlçe Başkanı Kök, “Kızılpınar irtibat büromuzun açılışı vardı. Yine il yönetiminin ve belediye başkanının seçim için kullandığı termik santral konusu vardı. TBMM Başkanvekilimiz Mustafa Şentop’a basın mensupları orada sordu. TBMM Başkanvekilimiz bir açıklama yaptı. ÇED sürecinin resmi olarak sonlandırıldığı ve termik santral yapılmayacağı belgesiyle net bir şekilde ortaya konuldu. Karşı taraftan rica ediyorum. Lütfen bu konuları siyasi malzeme haline getirmesinler. Vatandaşlarımız bunları görüyor. Net bir şeklide buradan ifade ediyorum. Termik santral konusu kapanmıştır.” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYENİN 5 YILLIK BÜTÇESİNE UYGUN HİÇBİR ŞEY YAPMAMIŞTIR”

Akay’ı eleştirmeyi sürdüren Kök, “Geçenlerde bir açıklamamız olmuştu basına mevcut belediye başkanıyla alakalı. ‘Bir şey yapmadı’ demiştim. Bir cevap vermiş kendisi. ‘Yaptıklarımızı beraber sokaklarda gözleriz, gösteririz mahcup olurlar’ diye. Burada hiçbir şey yapmadı dememdeki amacım herkes çok iyi anlamıştır. 5 yıllık belediye başkanlığı yapan şahıs illaki bir şeyler yapmıştır. Buradaki kastım şuydu; belediyenin 5 yıllık bütçesine uygun hiçbir şey yapmamıştır. Tekrar söylüyorum yapmamıştır.” diye konuştu.

“ZİLLET İTTİFAKINI 31 MART AKŞAMI SANDIĞA GÖMMEMİZ GEREKMEKTEDİR”

AK Parti ve MHP’lilerden ricası olduğunu belirten Kök, “Sizlerden bir şey daha rica ediyorum. Cumhur İttifakı sağlam temeller üzerine oturan bir ittifaktır. Lütfen bu süreçte belki bizim teşkilatlarımız içinde, belki MHP teşkilatları içinde menfi davranmak isteyenler, kendi menfaatlerini düşünen arkadaşlarımız illaki olacaktır. İnsanın olduğu yerde böyle şeyler olabilir. Biz hep beraber bunları bir tarafa koyup, Cumhur İttifakının başarısı, belediye başkan adayımız Süleyman Kozuva’nın başarısı için hep beraber kimseyi ayırt etmeksizin birlik ve beraberlik içinde kalan 50 günlük sürede hep beraber gece gündüz demeden çalışıp, zillet ittifakını 31 Mart akşamı sandığa gömmemiz gerekmektedir. Lütfen çok fazla çalışalım ve kazanalım. 31 Mart akşamı belediye meydanında hep beraber kutlayalım.”dedi.

KOZUVA KENDİNİ TANITTI

Kök’ün konuşmasının ardından son olarak Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva söz aldı. Kısa bir konuşma yapan Kozuva, ilk önce kendisini tanıttı. Süleyman Kozuva, 31 Mart günü Çerkezköy’de Cumhur İttifakının galip geleceğini kaydederek seçimin son gününe kadar özverili ile çalışmaları gerektiğini ifade etti.

Kahvaltı, ardından basına kapalı olarak devam etti. Burada MHP ve AK Partililer seçim stratejilerini görüştüler.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (5)
Ali Eş 1 yıl önce
Sayın Mustafa Sentop hocam
ve belediye başkanı adayımız Süleyman bey
Çerkezköy un bence en önemli sorunu devlet hastanesi sabah saat 4ten itibaren sıraya girmeniz gerekiyor
insanlar birbirlerine giriyor kavgalar çıkıyor.
bazı bölümlere sıra bile bulamıyorsunuz randevu almak zaten imkansız
sağlık bakanlığına kaç kez şikayet te bulundum yine aynı değişen yok hastane yönetimi hiç mi görmüyor bu durumu buna bir çözüm bulunuz lütfen
Bilge Vatandaş 1 yıl önce
Ali kardeşim yazılı şekilde sistemi eleştiren veya fikir beyanında bulunanlar biliyorsun fetöcü yada bölücülükle addediliyor. Her konuda olduğu gibi sağlıkta da çağ atladığımızı beyan edenler tabi senin benim gibi sabaha karşı sıraya girmek zorunda olmadığından böyle gevşek gevşek konuşabiliyor. Ama ne yazık ki eleştirdiğimiz sistemi bu kadar zaman ayakta yine biz vatandaşlar tutuyoruz.
Tevüt moğulkoç 1 yıl önce
Bir ülkücü olarak EYT Yavrum diyorum
Bilge Vatandaş 1 yıl önce
BAKIN İŞİNİZE GARGACILAR.
komik 1 yıl önce
siz beni güldürdünüz Allahta sizi güldürsün emi
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:32
Öğle 13:13
İkindi 17:12
Akşam 20:44
Yatsı 22:32
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20
18°
parçalı bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577