İYİ Parti’de deprem

İYİ Parti’de Tekirdağ il ve Çerkezköy ilçe teşkilatı arasında yaşanan sarsıntı depreme yol açtı. İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Cemalettin Turlin ve yönetim kurulu görevden alındı

İYİ Parti’de deprem

banner287
Çerkezköy Bakış - 1 yıl önce kurulan İYİ Parti’de teşkilatlar arasında yaşanan sıkıntı sürüyor. Kurucu il başkanı Seval Erkan’ın milletvekilliği seçimleri için aday adaylığı başvurusu sonrası yaptığı istifanın ardından mevcut yönetim kurulunun oyları ile Sertaç Alkaya il başkanlığına atanmıştı. Ancak Alkaya’nın atanmasıyla birlikte teşkilatlar arasında büyük sorunlar yaşandığı iddia ediliyor. Atanmış il başkanı ile seçilmiş ilçe başkanları arasında sorun olduğu, bu sorun nedeniyle parti müfettişlerinin de gelerek araştırma yaptığı öne sürüldü.
Yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkartmak isteyen Ergene, Saray, Muratlı ve Çerkezköy İlçe teşkilatlarına ise iddiaya göre il başkanı Alkaya’nın izin vermediği ve dolaylı yoldan görevden alma tehdidinde bulunduğu öne sürülüyordu. Bu iddialar gerçekleşti. Alınan bilgiye göre İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Cemalettin Turlin ve yönetim kurulu görevlerinden alındı. Çerkezköy kurucu ilçe başkanı Turlin’in ve oluşturduğu yönetimin görevden alınması büyük tepkilere yol açtı. Yerel seçimlerde Çerkezköy’de CHP’ye destek vereceği iddia edilen İYİ Parti’nin ilçe başkanı olarak kimi atayacağı ise henüz açıklanmadı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306