Kabine’de revizyon Yeni Sağlık Bakanı Trakya’dan

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın görüşmesinin ardından yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı 'na Muammer Güler , Kültür ve Turim Bakanlığı 'na Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı 'na Nabi Avcı, Sağlık Bakanlığ'na ise Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu 'nun getirildiği bildirildi.

Kabine’de revizyon Yeni Sağlık Bakanı Trakya’dan
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'in dün Köşk'te gerçekleştirdiği süpriz zirve sonrası kabinede yapılan değişiklikler yazılı olarak açıklandı.
Başbakan Tayyip Erdoğan, haftalık olağan görüşme için Çankaya Köşkü’ne çıktı. Görüşme, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in katılımıyla bir süre üçlü görüşmeye dönüştü.Org. Özel'in ayrılmasının ardından Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın görüşmesi 18.40'a kadar devam etti. Bu sırada Başbakanlık kaynakları, Köşk’ün kapısında bekleyen gazetecilere, “Görüşme sonrası köşkün önünde yazılı açıklama yapılacak” bilgisini verdi. Bu bilgi, “Kabine değişikliği açıklanacak” yorumlarına neden oldu.18.45'de ilk defa yazılı açıklamayla yapıldı. Daha önce Başkana bizzat basın toplantısı yaparak kabine değişikliğini açıklıyordu. Ancak bu sefer bir ilk yaşandı. Başbakanlık Basın Müşavirliği kanalıyla yazılı açıklamayla kabine değişikliği duyuruldu.
Kabinede beklenen değişiklikler yaşanırken, İdris Naim Şahin'in yerine İçişleri Bakanlığı görevine eski İstanbul Valisi, Mardin Milletvekili Muammer Güler getirildi.
banner287
Ertuğrul Günay'ın üstlendiği Kültür Bakanlığı'na ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Ömer Dinçer'in boşalttığı Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna ise Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı oturdu. Sağlık Bakanlığı'na ise Recep Akdağ'ın yerine Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu getirdildi.
Böylece Kemal Unakıtan’ın ardından AK Parti Hükümeti tarafından ikinci kez Edirne’den bir bakan atanmış oldu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306