Kadın ve Aile anlatıldı

Dünya Kadın Hakları Günü kapsamında İlçe Müftülüğü tarafından Çerkezköy Halk Eğitim Merkezinde konferans düzenlendi. Araştırmacı-Yazar Ayten Durmuş konferansta Kadın Aile ve Toplum’u anlattı.

Kadın ve Aile anlatıldı
Dünya Kadın Hakları Günü kapsamında İlçe Müftülüğü tarafından Çerkezköy Halk Eğitim Merkezinde konferans düzenlendi. Araştırmacı-Yazar Ayten Durmuş konferansta Kadın Aile ve Toplum’u anlattı.

Çerkezköy Bakış - 
İlçe Müftülüğü Dünya Kadın Hakları günü dolayısıyla konferans düzenledi.
GENİŞ KATILIM YAŞANDI
Önceki akşam saat 19:30’da Çerkezköy Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen konferansa geniş katılım yaşandı. Konferansa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ve eşi Füsun Kubilay, Çerkezköy İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz ve çok sayıda davetli katıldı. 
TEŞEKKÜR ETTİ
Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Müftüsü Yusuf Tuna kendilerini yalnız bırakmayan ve tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Böyle günde bu vesile ile bir araya gelerek önemli bir konuyu paylaşacağız.” dedi.
TANITIM SLAYTI GÖSTERİLDİ
Müftü Tuna’nın konuşmasının ardından Konferans verecek olan Araştırmacı-Yazar Ayten Durmuş’un tanıtım slaytı davetlilere izletildi.“BAŞKA MİLLETLERE BENZETMEYE ÇALIŞIYORLAR”
Slayt gösteriminin ardından konferans veren Araştırmacı-Yazar Ayten Durmuş ilk olarak yazarlığa nasıl başladığını anekdotlarla katılımcılara anlattı. Yazar Durmuş anekdotların ardından şu sözlere yer verdi, “Değerlerimiz bizler için çok önemlidir. Ailemiz, eşlerimiz ile olan ilişkilerimiz ve birçok daha değer. Bunları değiştirmek için farklı farklı milletler bizlerle çok uğraşmışlardır. Başkalarının bizi değiştirmek istemesi bir bedende protez kol ya da bacak gibidir. Protez bir kol asıl bedende nasıl durursa aynı o şekilde. Amaç aslında bizde protez kol değil bize protez kafa takmalarıdır. Bu durum böyle olunca protez kafa ile sağlam vücut bir arada olur mu olmaz. Bu durum böyle olduğundan dolayı Türkiye’de boşanmalar, kreşler, huzur evlerine talep hep iki kat artmıştır.” dedi.
ÖNCE SAYGI SONRA SEVGİ
Bir evlilikte ilk olarak eşler arasında saygı olmasını ifade eden Yazar Durmuş, “Günümüz evliliklerinin şuan sorunlarından birisi de eşler arası saygının azalması. Saygını olmadığı yerde sevgi olmaz. O yüzden bizler hata yaparız ve insanız karşımızdaki eşimizin de hatasında bunun bilincinde olup saygı ile yaklaşmamız gerekmektedir.” diye konuştu.
PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Konferansın ardından Araştırmacı-Yazar Ayten Durmuş’a, Füsun Kubilay tarafından plaket takdim edildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 09:05

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510