Kadınlardan ‘kapan’ eylemi

Çerkezköy Belediyesi tarafından tek yön uygulamasının yapıldığı sokakta kurulan kapanların her araç geçişi sırasında çıkarttığı ses nedeniyle mahalleliyi isyan ettirdi. Sokakta toplanan kadınlar yolu kapatarak eylem yaptı ve kapanların kaldırılmasını istedi.

Kadınlardan ‘kapan’ eylemi

Çerkezköy Bakış- Atatürk ve Öztrak Caddelerinin tek yöne çevrilmesinin ardından bu yola paralel olan İnan, Makasçı ve Özcan sokaklar da tek yöne çevrildi. Ardından da bu 3 sokağın giriş ve çıkışlarına Çerkezköy Belediyesi tarafından çift yön olarak kullanılmaması için kapan konuldu. Zaman zaman arıza yapan kapan nedeniyle bazı araçların lastikleri kapana kapılırken, kapan nedeniyle sokağa ambulans ve itfaiye gibi araçların girişlerinin yapılamaması tepkilere yol açıyor.

EYLEM YAPTILAR

Bu bölgede yaşayan vatandaşlar ise yoğun trafik akışının bulunduğu bu sokaklardaki kapanların çıkarttığı sesten oldukça rahatsız. İnan Sokak üzerinde yaşayan çok sayıda kadın, sokağın Öztrak Caddesi kısmını araç geçişine kapatarak eylem yaptı. Kapanların çok ses çıkarttığını belirten kadınlar, “Artık bıktık. Her araç geçişinde kapanlar çok ses çıkartıyor. Belediyeye defalarca şikayette bulunduk ancak kimse bir şey yapmadı. Artık canımıza tak etti. Kapanlar kaldırılana kadar eylemlerimize devam edeceğiz.” dediler. 

banner287

POLİS VE BAŞKAN VEKİLİ GELDİ

Yolun kadınlar tarafından trafiğe kapatılmasının ardından polis ekipleri gelerek kadınları yolu açması için ikna etmeye çalıştı. Ancak kadınlar, belediye yetkililerinin gelmesini istedi.  Bunun üzerine sokağa gelen Çerkezköy Belediyesi Başkan vekili Yüksel Sevil, kapanın akşam kaldırılacağını belirterek kadınları ikna etti. Ardından kadınlar eylemlerini sonlandırdı.  


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 17:08

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306