Kaldırım çalışmaları sürüyor

Çerkezköy’de elektrik çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarda başlatılan çalışmalar sürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri alt yapı çalışmalarının tamamlanan yerlerde kaldırım çalışmalarının da tamamlanmasıyla cadde ve yolların yeni bir gönüm kazanacağını söylediler.

Kaldırım çalışmaları sürüyor
ÇerkezköyBakış - Elektrik hatlarının yer altına alındığı bölgelerde başlatılan yol ve kaldırım çalışmaları sürüyor.
ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Tokuçlar, Canbazlar ve Mescit Sokak’taki çalışmalar hakkında bilgi veren Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, sokaklarda altyapı çalışmalarının tamamlandığını söyleyerek “Elektrik hatları ile ilgili çalışmaların tamamlanmasından sonra, öncelikli olarak sokakların alt yapısını yaptık. Ardından da betonlu demir yol ile kaldırım çalışmalarına başladık. Açılmayan imar yollarını birbirine bağladık ve plana uygun hale getirdik. Son etapta da kaldırım çalışmaları tamamlanacak. Çalışmalardan sonra, söz konusu bölgede geniş bir alanda çift taraflı açık otopark yapılacak” dediler.
“SELDEN ZARAR GÖREN BÖLGELER ELDEN GEÇİRİLDİ’’
Hatip Sokak, Butçular Sokak ve Kosvalı Caddesi’nde kaldırım çalışmalarının tamamlandığını ifade eden yetkililer “ Sel felaketinde en fazla hasar gören bölge Dr. Ahmet Açlar Sokak ve çevresidir. Bölgenin alt yapısı geniş çaplı olarak tamamen düzenlendikten sonra betonlu demir yol çalışması yapıldı. Bundan sonraki işlem kaldırımlar ile ilgili olacak” bilgisini verdiler.
banner287
“GİRİŞ ÇIKIŞ NOKTALARI DUBLE YOL OLACAK’’
Yetkililer son olarak, Hikmet Uğraş Caddesi’nde başlanan duble yol çalışmaları hakkında bilgi vererek şunları söylediler: “Burada da gerekli altyapı çalışmaları tamamlandı, yolun dolgu çalışmalarına başlanacak. Bu çalışmayla birlikte şehrin tüm çıkış noktaları duble yol olacak.”Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
esnaf
esnaf - 6 yıl Önce

ortada kaldırım diye birşey yok; 5 yaşındaki bebenin kumla oynarken yaptığı gibi yamuk yumuk eğik bükük bir beton kitlesi var.. iş hıuzlı bitsin diye koca bir sokağı hemen betonluyorlar hiç bir işaret vs. de yok. akşam karanlığında işten çıkan insanlar betonu farketmeden üstüne basınca heryer ayak izi oluyor!

normalde betonun öyle 100 metreyi tek seferde dökülmemesi lazım.. kare şeklinde dökülüp arada boşluklar bırakılması beton kuruyuncada boşlukların betonlanması llazım..bunlar iş çabuk bitsin diye 100 metrelik betonu tek seferde atıyor kontrol eden karışan görüşende yok. zaten elektirik hatları yeraltına alınınca oralarda beton direkler boşta kalmıştı, şimdi o direklerin dibine kaldırım atıyorlar, direkler sökülürken yine betonu patlatacaklar! sevgili gazeteci arkadaşlar gezin sokaklarıda bunları görüntüleyin bari.

Alt yapi
Alt yapi - 6 yıl Önce

boyle devam etsinler altyapi yok avrupada bir kaldirim 50 - 60 yil bozulmadan duruyor bizim kaldirimlar 50 - 60 gun sonra paramparca birtane kalifiye eleman yok kolundan tuttuklarina gel ustalik yap sonra her 6 ay da bir kaldirima para ver ...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306