Kalkan: Taburcu oldular

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen zehirlenme olayı ile ilgili Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Vekili doktor Ali Cengiz Kalkan açıklama yaptı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir kimya fabrikasında sızan gazdan dolayı yaşanan zehirlenmenin ardından Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Vekili Op.Dr. Ali Cengiz Kalkan açıklamada bulundu. Kalkan, endişe edilecek bir durumun olmadığını ifade ederek, olayın meydana geldiği sırada zehirlenen işçilere tam zamanlı müdahale edildiği söyledi. Kalkan, ciddi sağlık problemi yaşayan kimsenin olmadığını da belirtti.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen zehirlenme olayı ile ilgili Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Vekili doktor Ali Cengiz Kalkan açıklama yaptı.

SABAHA KARŞI MEYDANA GELMİŞTİ

Dün sabah saat 05.00 sıralarında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir kimya fabrikasından sızan gaz ile bölgedeki diğer fabrika çalışanları olumsuz etkilenmiş, 65 işçi Çerkezköy Devlet Hastanesi başta olmak üzere diğer özel hastanelerde tedavi altına alınmıştı.

“41 İŞÇİ KARDEŞİMİZ HASTANEMİZE GİRİŞ YAPTI”

Yaşanan olay ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Başhekim Vekili Op.Dr. Ali Cengiz Kalkan, “Sabah 5:30 sıralarında bölgemizdeki su bazlı boya üretimi yapan bir kimyasal fabrikamızda kazanların birinden sızıntı olması üzerine ve muhtemelen bu sızıntının da rüzgarla taşınma istikametinde bulunan fabrikalardaki çalışanların bir maaruziyeti usule gelmiş, oradan hastanemize taşınan solunum yoluyla etkilenen 41 işçi kardeşimiz hastanemize giriş yapmışlardır. Hastalarımızda boğaz ağrısı, mide bulantısı ve çok az hastada nefes darlığı şikayetleri meydana gelmiştir.” dedi.

GEREKLİ TEDAVİLERİ YAPILDI VE TABURCU EDİLDİLER

Doktor Kalkan korkulacak ve endişe edilecek bir durumun söz konusu olmadığını da kaydederek, “Hastalarımız hastanemizde yaklaşık olarak bir ila bir buçuk saat kalmışlardır. Hastalarımıza damar yolu açılıp ilgili sıvı tedavisi yapılmış ve solunum desteği verilmiştir. Müşahade altında tutulup tedavileri tamamlandıktan sonra taburcu edilmiştir. Hayati tehlikesi olan hastamız yoktur. Hastanemizde yatarak tedavi gören hastamız bulunmamaktadır.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 17:19

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
makon
makon - 3 yıl Önce

osb nin gece denetim mekanizması olmadığı için gece çoğu fabrika zehirli gazlarını atmosfere salmaktadırlar bence yetkilerin kulak arkası etmesinden dolayı böyle olaylar meydana gelmektedir yetkilelere sesleniyoru sabaha karşı organize içini gezseler görürler manzarayı ama denetim olmadığı için herşey örtbas ediliyor

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510