Kamu mallarına sahip çıkalım

Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek vergi haftası kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ile Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ali Ertem vatandaşların kamu mallarına yeterince sahip çıkmadığını söyleyerek “Kamu malları vergilerle yapılan hizmetlerdir. Vergisini verdiğimiz hizmetlere sahip çıkmalıyız.” diye konuştu.

Kamu mallarına sahip çıkalım
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek, vergi haftası nedeniyle kurum ziyaretlerini sürdürüyor.
BAŞKAN ERTEM’İ ZİYARET ETTİLER
Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek, beraberinde müdür yardımcısı Turhan Gürel, Gelir Uzman Yardımcı Özlem Bak ile Çerkezköy Vergi Dairesi Sekreteri Ayşe Çavdar Var önceki gün saat 11.00’da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i makamında ziyaret etti. Hacı Şimşek, ziyarette Vergi Haftası etkinliklerinden bahsederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.
“BATIDA EN ÖNEMLİ UNSUR VERGİ’’
Ziyarette ülke için verginin önemine değinen başkan Ali Ertem “Batı kültüründe en çok önem verilen unsur vergidir.  Batı’da insanlar vergilerini ödüyor ve vergilerin nerelere nasıl kullanıldığını takip ediyor, sorguluyorlar. Hayatımızın her alanında hatta inancımızda bile zekât vererek vergimizi ödüyoruz. Biz de bu kültüre erişmeliyiz. Bu kültüre erişebilmek için de ilkokuldan itibaren yurttaşlık dersleri bir matematik yada Türkçe dersleri gibi okutulmalı. Çocukken bu kültürü insanlara aşılarsak ancak vergi ile ilgili fikrimiz oturur.” Şeklinde konuştu.
“BÜYÜKŞEHİR OLUNCA VERGİDEN ALDIĞIMIZ PAYLAR ARTACAK’’
Büyükşehir ile birlikte belediye olarak vergi gelirlerinde artış olacağını ifade eden Ertem “Büyükşehir uygulamasına geçildiğinde vergilerden aldığımız paylar artacak. Bizler de bu paylarla sokaklarımıza caddelerimize mahallelerimize daha çok hizmet götürebileceğiz. Kültürel ve sosyal aktivitelerin sayısını artıracağız.” Dedi.“BAZI HİZMETLERİMİZ GÖRÜLMÜYOR’’
Bazı hizmetlerinin göz önünde olmadığı için görülmemesinden yakınan başkan Ertem şöyle devam etti: “Geçtiğimiz yıl halkımız musluklardan rahatça su içebilsin diye 3 milyon TL’lik bir su yatırımı yaptık. Ancak toplumun bazı kesimleri bunu görmüyor. Sadece hizmet odaklı olarak sokaklara, parklara bakıyorlar.’’
“KAMU MALLARINA SAHİP ÇIKALIM’’
Başkan Ertem, halkın kamu mallarına yeterince sahip çıkmadığını ifade ederek “Sonuçta bu onlardan toplanan vergilerle yapılan hizmetlerdir. Vergisini verdiğimiz hizmetlere sahip çıkmalıyız.”  Diye konuştu.
MANDALI’YI DA ZİYARET ETTİLER
Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek, beraberinde müdür yardımcısı Turhan Gürel, Gelir Uzman Yardımcı Özlem Bak ile Çerkezköy Vergi Dairesi Sekreteri Ayşe Çavdar Var ziyaretin ardından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bir ülkenin hizmet kaynağının vergiler olduğunu belirtti.“VERGİ KAZANÇLARLA DOĞRU ORANTILI OLMALI’’
İnsanların vergi yükümlülüklerinin kazançları ile doğru orantılı olması gerektiğini ayrıca ifade eden İrfan Mandalı, “Az kazanandan az, çok kazanandan ise çok vergi alınmalı” dedi. Kapaklı Belediyesi’nin borçsuz bir belediye olduğunu söyleyen Başkan Mandalı, Vergi Haftası’nın da Tıp Bayramı, Polis Bayramı gibi şenlik havasında kutlanması gerektiğini belirtti.
MANDALI’YA TEŞEKKÜR ETTİ
Ziyarette Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya çiçek takdim eden Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek, daha sonra Başkan Mandalı’nın rozet taktı. Yaklaşık 7 yıldır Çerkezköy’de hizmet verdiğini ifade eden Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek, “Vergi Haftası özellikle son 6 yıldır daha etkin bir şekilde kutlanıyor” dedi. Kapaklı Belediyesi’nin 7 yıllık görev süresi boyunca vergisini düzenli bir şekilde ödediğini ifade eden Hacı Şimşek, “Vergi konusuna gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi. Karşılıklı fikir alışverişinin ardından ziyaret sona erdi.
Haber: Savaş Akyıldırım


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510