Kan kaybetmemek için ‘kan’ verelim

Türk Kızılayı Çorlu Kan Bağışı Merkezi’nce dün saat 12.00’da Çerkezköy Belediyesi önünde kan bağışları kabul edilmeye başlandı. Bugün de sürecek olan bağışlar saat 12.00 ile 19.00 arası kabul edilecek.

Kan kaybetmemek için ‘kan’ verelim
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Türk Kızılayı Çorlu Kan Bağışı Merkezi’nce bugün saat 12.00 ile 19.00 arası Çerkezköy Belediye Meydanı’nda kan bağışaları kabul edilecek.
‘’HER ŞEYİN PROSEDÜRÜ VAR’’
banner287
Dr. Ahmet Öztürk 4 sağlık personeli ile birlikte kan bağışlarını kabul ettiklerini kaydederek, ‘’Zaman zaman hastanelerde kan ihtiyacı olan hastalar için bize geliyorlar. Acil vakalarda bile biz buradan direkt olarak hastanelere kan veremiyoruz. Hiçbir sağlık sorununa yer vermemek adına, herşeyin prosedürü var. Burada toplanan kanlar kızılayın İstanbul’daki büyük merkezine gidiyor. Merkezde alınan kanlara çeşitli testler yapılarak, sağlık açısından riskli bir durum teşkil edip etmediğine bakılıyor. Daha sonra merkeze başvuran hastanelere ihtiyaç oranlarına göre, kan dağıtımı yapılıuyor.’’ diye konuştu. 
‘’KAN VERELİM’’
Bağış oranlarının yüksek olmasına rağmen yetersiz olduğuna dikkat çeken Dr. Öztürk, ‘’Bölgemizdeki kan ihtiyacının karşılanması için, herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Bağışlar konusunda kan kaybetmeye başlamayalım, aksine daha da fazla kan verelim, vermeye teşvik edelim.’’ dedi. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510