Karaağaç Belediyesi’nden okullara 50’şer bin TL’lik yardım

Karaağaç Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı ikinci oturumun ardından tamamlandı. Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel başkanlığında yapılan toplantıda komisyon kararları oy birliğiyle kabul edilirken, Karaağaç İlkokulu ile Karaağaç Ortaokulu’na acil ihtiyaçlarını gidermeleri için 50’şer bir TL yardım yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

Karaağaç Belediyesi’nden okullara 50’şer bin TL’lik yardım
ÇerkezköyBakış - Karaağaç Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda komisyon kararları oy birliği ile kabul edildi.
AHMET AŞAR’IN HARİCİNDE TÜM MECLİS ÜYELERİ KATILDI
Karaağaç Belediyesi Şubat ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu dün yapıldı. Saat 10.00’da başlayan toplantıya Meclis üyesi Ahmet Aşar’ın dışında tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı.
KOMİSYON KARARI AYNEN KABUL EDİLDİ
Toplantıda ilk olarak bir önceki oturumda imar komisyonuna gönderilen 110 hektar alana ait 1/5000 ölçekli nazım imar plan tadilatı talebi görüşüldü. Okunan imar komisyon raporunda ‘eski bağlar mevkii, sanayi imar planı sınırları dahilinde bulunan ve komisyonca paftalar üzerinde işaretlenen alanın depolama amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı sınırı dışına çıkarılmasına ve depolama amaçlı ilgili paftalar dahilindeki yaptırılan 1/5000 ölçekli nazım imar planının teklif dosyası ve eklerinde yapılan incelemede söz konusu planın 3194 sayılı imar kanunu ile plan yapımına ait esaslara dair yönetmeliğin ilgili maddelerine uygun yapıldığı anlaşılmıştır’ denilerek teklif dosyasının komisyon tarafından uygun görüldüğü ifade edildi. İlgili talep imar komisyonunun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. 110 hektar alana ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı talebi de imar komisyonunun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.
HER İKİ OKULA 50’ŞER BİN TL ÖDENEK ÇIKTI
Plan Bütçe komisyonuna havale edilen kamu kurum ve kuruluşlarının talepleri görüşülerek karara bağlandı. İmar Komisyonu’nun okunan tavsiye kararında Karaağaç’ta bulunan her iki okula 2013 mali yılı bütçesinden 50’şer bin TL ödenek verilmesine, ödeneğin kullanılabilmesi için taleplerin belediyenin ilgili birimlerine yazı ile bildirilmesine, talebin belediye görevlileri tarafından temin edilip imza karşılığında okul müdürlerine teslim edilmesine, 2013 mali yılında tekrar ödenek talep edilmemesine komisyonca karar verildiği açıklandı. Komisyon kararı oy birliğiyle kabul edildi.

banner287


İHTİYAÇLAR DENETLENECEK
Diğer yandan Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol müsabakalarına katılmaları için araç tahsis talebi, komisyonun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. İlgili gündem maddesi hakkında konuşan Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, komisyonda görevli Sait Torun ve Yılmaz Mert’in okulların ihtiyaçlarının kendileri tarafından denetleneceğini ve malzemelerin ona göre temin edilerek iş takibinin yapılması gerektiğini ifade etti. Yapılan bilgilendirmenin ardından talep oy birliğiyle kabul edildi.
HOLLANDA VE ALMANYA GEZİSİNE ONAY ÇIKTI
Bir diğer dilekçede yer alan talepte ise Veysel Karani Cami Derneği ve Kur’an Kursu’nun ihtiyacı olan 25 adet sıra talebi komisyon tarafından kabul görürken, meclis talebi oy birliğiyle kabul etti. Bir önceki oturumda Plan ve bütçe komisyonuna havale edilen seminer gezisi talebi de komisyonun tavsiye kararı doğrultusunda belediye başkanı, belediye başkan yardımcısı ile meclis üyelerinin Hollanda ile Almanya’da gerçekleştirilecek seminere katılmalarına oy birliğiyle karar verildi.
ŞUBAT AYI MECLİSİ TAMAMLANDI
Son dilekçede ise meclis üyeleri Enser Şimşek ile Ercan Çelik’in meclise sundukları 141 ada ile Defacto fabrikası arasında kalan alanın ağaçlandırılması talebi görüşülerek karara bağlandı. İmar Komisyonu’nun tavsiye kararında mezarlık alanlarının şehrin en az 500 metre dışında olması gerektiğinden meri imar planının mevcut halinin korunarak ağaçlandırılması ve düzenlenmesinin uygun görüldüğü açıklandı. İmar Komisyonu’nun tavsiye kararı doğrultusunda talep oy  birliğiyle kabul edildi. Komisyonlara havale edilen konuların görüşülerek karara bağlanmasının ardından Karaağaç Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306