Karaağaç meclisinin ilk oturumu tamamladı

Karaağaç Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Dört gündem maddesi ve dört önergenin görüşüldüğü toplantıda bir maddenin dışında tüm maddeler oy birliğiyle karara bağlandı.

Karaağaç meclisinin ilk oturumu tamamladı
ÇerkezköyBakış - Karaağaç Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı yapılan ilk oturumun ardından tamamlandı.
YEŞİL ALANIN KİRALANMASININ İPTALİ KABUL EDİLDİ
Karaağaç Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı dün saat 10.00’da Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel başkanlığında yapılırken, yoklama ve saygı duruşu ile başlayan toplantıda meclise sunulan dört önerge okunarak oy birliğiyle gündem maddelerine eklendi. İlk gündem maddesi olarak 564 adada bulunan yeşil alanın kiralanmasının iptali görüşmeye alındı. Yapılan bilgilendirmede belediye imar planında bahsi geçen alanın amacı dışında kullanılamayacağı belirtilerek ilgili meclis kararının iptalinin müzekkere edilerek karara bağlanmasının gerektiği ifade edildi.
EMNİYET HİZMET ALANI YEŞİL ALAN OLARAK KALACAK
Yapılanan bilgilendirmenin ardından kararın iptali oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde ise 547 adada güvenlik hizmet alanı olarak karara bağlanan yeşil alanda plan tadilatının iptalinin görüşülmesine geçildi. Yapılan bilgilendirmede ilgili kararın iptal edilerek yeşil alan olarak kalması gerektiği belirtildi. İptal kararı meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle karara bağlandı.
İMAR PLANLARI 8B MADDESİNE GÖRE DEĞERLENDİRİLECEK
Bir sonraki gündem maddesinde 682, 683, 684, 685 ve 702 parsellerde plan tadilatı yapılmasının görüşülmesine geçildi. İlgili gündem maddesinin Nisan ayı meclis toplantısında görüşülmesine kara verildi.DÜKKAN KİRALAMASINA ÇETİN ÖZHAN’DAN RET OYU GELDİ
Toplantının devamında belediyeye ait 3 ve 4 nolu dükkanların 10 yıllığına kiraya verilmesi konusu görüşmeye alındı. Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel, 3 ve 4 nolu dükkanların 10 yıllığına kiraya verilmesini kabul edip önce Tekirdağ Belediyesine oradan gelecek kararın ardından da Encümene havale edilmesi gerektiğini ifade etti. Yapılan oylamada gündem maddesi Çetin Özhan’ın ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından toplantı öncesinde gündeme alınan önergelerin görüşülmesine geçildi.
banner287
İKİ ÖNERGEDE PLAN BÜTÇEDE GÖRÜŞÜLECEK
Meclis üyesi Ensar Şimşek verdiği önergede mezarlık alanlarına kepçe sokulması ve mezar kazma işlerinde problem yaşanmaması için gerekli önlemlerin belediye meclisinde alınması hususu dile getirildi. Bir diğer önergede ise belediye sağlık birimine müracaat eden maddi imkanları iyi olmayan hastaların hastanelere nakillerinde belediye araçlarının uygun olmaması halinde araç kiralama talebi görüşüldü. Her iki önerge de görüşülmek üzere plan bütçe komisyonuna havale edildi.
ORGANİZE DEVLET HASTANESİ İÇİN TALEPLER KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLCEK
Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Necati Karaoğlu’nun Organizede bulunan hastane için verdiği önergelerde de “binanın 25 yıllık ve aslen dispanser olarak inşa edilmiş olmasının yanında her geçen gün artan ilçe nüfusu nedeniyle yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle zaman zaman revizyon çalışmalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Yapılması planlanan tadilat işleri için belediyeden desteğinizi rica ederiz” denilirken,yardıma ihtiyaç duyulan kalemler acil servis ve poliklinik katındaki WC’lerin tadilatı , poliklinik katında engelli WC’lerin oluşturulması, ameliyathane bölümünden yangın merdivenine çıkış kapısı yapılması ve  cerrahi kat ofisinin fayanslarının sökülerek boyanması ve aydınlatmaların yenilenmesi olarak sıralandı.BAŞKAN YÜCEL SEMİNERLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Bir diğer önergede de ortapedi ve beyin cerrahisi branşlarını ilgilendiren hasta sayısının artışta olduğu ve bundan dolayı ameliyatlarda da artışın yaşandığı ifade edilerek ameliyathane de bulunan mevcut ameliyat masalarından birinin değiştirilmesi gerektiği belirtildi. Her iki önergede plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Toplantı sonunda bilgilendirme de bulunan Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel, yurt dışı semineri hakkında konuşarak, “Kamu yönetimi akademi derneğinin düzenlediği yurt dışı Frankfurt seminerine benimle birlikte Belediye Başkan yardımcısı Ercan Çelik, Meclis üyelerinden Çetin Özhan, Şahin Salgar, Kamu İdarelerini Geliştirme Derneği’nin Çek Cumhuriyeti’nde ki seminerine de Yılmaz Mert katılacaktır. Yol harcırahlarımız da Mali Hizmetler müdürlüğünce 6245 sayılı kanunun ilgili maddelerince karşılanacak” dedi.
İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ YAPILACAK
Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanması ve Başkan Özkan Yücel’in yaptığı bilgilendirmenin ardından Karaağaç Mart ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona erdi. İkinci oturumun ise Cuma günü yapılması oy birliğiyle karara bağlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510