Karaağaç’ta komisyon kararları kabul edildi

Karaağaç Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda komisyona havale edilen konular komisyonların tavsiye kararları doğrultusunda karara bağlandı.

Karaağaç’ta komisyon kararları kabul edildi
ÇerkezköyBakış - Karaağaç Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı.
2012 KESİN HESAPLARI KABUL EDİLDİ
Karaağaç Belediyesi meclis salonunda dün saat 10.00’da Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı. Toplantıda ilk olarak plan bütçe komisyonuna havale edilen 2012 yılı kesin hesapları ile ilgili madde görüşülürken, komisyonda oy birliği ile kabul edilen madde mecliste de aynı şekilde kabul edildi. Sonraki gündem maddesi olan Karaağaç-Çorlu Taşımacılık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Karaağaç-Kapaklı arasında yolcu taşımacılığı yapmak için yaptığı başvuru oy birliğiyle haziran ayına ertelendi.
İMAR KOMİSYONU KARARLARI KABUL EDİLDİ
İmar Komisyonu’na havale edilen 682, 683, 684 ve 702 numaralı parsellerde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan tadilatı yapılmasının ve aynı parseller üzerinde 1/1000 nazım imar plan tadilatının yapılması maddeleri imar komisyonunun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Bir önceki oturumunda görüşülmek üzere imar komisyonuna havale edilen 314 ada 6 parsele ilişkin imar plan tadilatı imar komisyonunun tavsiye kararı doğrultusunda kabul edildi. Karara Enser Şimşek red oyu kullandı. 398 ada 2 parseldeki küçük sanayi alanı ile ilgili talep de görüşülerek karara bağlandı. Uygun yer bulunamadığı için yer tespitinin yapılmasına karar verildi. Maddeye Enser Şimşek ret oyu verdi. Belde içerisinde 1 / 1000 ölçekli nazım imar plan notu revizyonu ise araştırılmak üzere Haziran ayı meclis toplantısına ertelendi.
YARDIM TALEPLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantının devamında çeşitli kurum ve kuruluşlardan gelen yardım talepleri ile ilgili dilekçeler görüşülerek karara bağlandı. Merkez Kur’an Kursu ve Hicret Cami Kur’an Kursu tarafından Meclise sunulan dilekçelerde düzenlenecek Çanakkale gezileri için araç talep edilirken, Çerkezköy Müftülüğü tarafından verilen dilekçede ise Karaağaç Hicret Camii’nin ihtiyaçlarını karşılamak için 15 bin TL talep edildiği açıklandı.
banner287
BİRÇOK MADDE REDDEDİLDİ
Kapaklı Sakatlar ve Bedensel Engelliler Derneği tarafından sunulan dilekçede ise, engelli vatandaşlara moral olması için 18-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Safranbolu Gezisi’ni Belediye’nin organize etmesi talep edildi. Dilekçeler arasında en fazla talep Fatih Mahallesi Merkez Cami’nden geldi. Sunulan dilekçede,  caminin kubbelerinin kaplanması, kubbe camlarının ve çerçevelerinin tamamının değiştirilmesi, dış mantolamanın yapılması, iç ve dış cephelerinin boyanması, cami içinde perdeyle kapatılan bölümün panjur sistemine çevrilmesi, şadırvanın çatı ve camlarının tamamının onarılması, üst kata çıkış merdiveninin yerinin yol cephesiyle değiştirilmesi, alt katta bulunan bay ve bayan tuvaletlerinin giriş kısmındaki fayansların yenilenmesi, ses sisteminin tamamen yenilenmesi talep edildi. Bu taleplerin tümü komisyonlarda reddedildi.
SAKATLAR DERNEĞİ SAFRANBOLU’YA GİDİYOR
Kapaklı Sakatlar derneğinin 18-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Safranbolu gezisi komisyonda reddedilmesine rağmen, mecliste oy çokluğuyla kabul edildi. Oylamada Yılmaz Mert ve Çetin Özhan ret oyu kullandı.
MERT VE ŞİMŞEK’İN İSTİFALARI KABUL EDİLMEDİ
Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz Mert ile komisyon üyesi Enser Şimşek’in istifa dilekçeleri ise Plan bütçe komisyonu tarafından reddedildi. Ret kararı meclis tarafından da oy çokluğuyla kabul edildi. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Karaağaç Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510