Karaağaç’ta mezarlıklar ağaçlandırılıyor

Karaağaç’ta Mimar Sinan Mahalle Mezarlığı ile Fatih Mahalle Mezarlığı’na 100’er adet sedir çam fidanı dikildi. Ağaç dikme törenine katılan Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, ağaçlandırma çalışmasının ardından mezarlıklardaki çevre düzenleme çalışmasına başlayacaklarını söyledi.

Karaağaç’ta mezarlıklar ağaçlandırılıyor
ÇerkezköyBakış - Havaların ısınmasıyla birlikte Karaağaç’taki mezarlıkların ağaçlandırılmasına başlandı.
“MEZARLIKLAR GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURULACAK’’
Karaağaç’ta Mimar Sinan Mahalle Mezarlığı ile Fatih Mahalle Mezarlığı’na Belediye çalışanları ile vatandaşların katılımıyla 100’er adet sedir çam fidanı dikildi. Ağaç dikim çalışmasına katılan Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel “Peygamber Efendimiz  “Elinizde bir ağaç fidanı varsa, kıyamet kopmaya başlasa bile, eğer onu dikecek kadar vaktiniz varsa, mutlaka dikin.”diyerek ağaç dikmenin faziletini ve ehemmiyetini bizlere bildirmiştir. Biz de bu fazilete sahip olmak ve mezarlık alanlarımızı daha da güzelleştirmek adına bir çalışma başlattık. Daha önce mezarlık alanlarımızda beton yol çalışması yapmıştık. Şimdi de ağaçlandırma çalışması yaparak mezarlıkları güzel bir görünüme kavuşturuyoruz.’’
“ÇALIŞMALAR SÜRECEK’’
Başkan Yücel, çam fidanlarının temin edilmesinde katkı sağlayan Çerkezköy Orman İşletme Şefi Ekrem Ferhatoğlu’na teşekkür ederek, mezarlık alanlarındaki çevre düzenlemesinin önümüzdeki günlerde de süreceğini ifade etti.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510